Florbalový ples

V pořadí již 13. florbalový ples se uskuteční v sobotu 18.1. 2025 v Obecním domě v Dobrém, hrát bude skupina Brillant Band.

Podporují nás

Dobromat.cz

Turnaj č. 5 11-12

Poprvé v kalendářním roce 2012 vyrazil dívčí tým na ligový turnaj, který se v sobotu 14.1. 2012 odehrál v nafukovací sportovní hale v Pardubicích. Největším rébusem krátké zimní pauzy byl post brankářky, neboť stabilní jednička Hanušová je vážně zraněná a Andrea Svobodová pracovně velmi vytížená. I přes velkou snahu se klubu nepodařilo nikoho sehnat na hostování a proto se do branky postavila obránkyně Lůca Barillová, která svoji brankářskou premiéru zvládla výborně.

Sokol Proxisky Pardubice – FBC Dobré 8:1 (3:0, 3:1, 2:0)
Prvním soupeřem doberských děvčat byl domácí tým Pardubic, který po několika letech opustil první ligu. Bohužel, hned ve 13. vteřině utkání se favorizovaný domácí celek ujal vedení, což byl pro nás šok, ze kterého jsme se chtěli rychle oklepat. V polovině třetí minuty jsme dostali možnost přesilové hry, kterou jsme sice sehráli dobře, ovšem bez brankového efektu. I přesto jsme s favoritem hráli poměrně vyrovnanou partii, ve které nám ale chyběl klid v rozehrávce i v zakončení, čehož zkušenější soupeřky využily v závěru třetiny, kdy vstřelily dvě slepené branky.

Do druhé třetiny jsme chtěli zlepšit předvedený výkon, ovšem naše snaha o aktivní pojetí velmi často končila na našich nepřesnostech. Děvčatům míček velmi často odskakoval od hokejek, přihrávky končily většinou na holích soupeřek a střely většinou míjely pardubickou branku. A když se k tomu připočetla efektivita soupeře v zakončení, který v polovině zápasu dokázal během tří minut vstřelit tři branky, zdálo se být o vítězi utkání rozhodnuto. Naději našim barvám v poslední minutě druhé třetiny dodala po přihrávce Noskové branka kapitánky Preiningerové, která se v průběhu utkání přesunula z obrany do útoku.

Třetí třetina přinesla vyrovnaný průběh hry, ve kterém si děvčata dokázala vytvořit i několik velmi dobrých střeleckých pozic, které ale zůstaly nevyužity. S přibývajícím časem bylo čím dál jasnější, že v tomto utkání budeme tahat za kratší konec, což soupeř potvrdil ještě dvěma vstřelenými brankami. Soupeř nebyl o tolik lepší, jak napovídá výsledné skóre, ovšem abychom mohli pomýšlet na bodový zisk, museli bychom v utkání s takto vyspělým soupeřem podat optimální výkon, což se o našem vystoupení v tomto utkání rozhodně nedá říci. Díky velkému množství nepřesností, hrubým individuálním chybám a absenci maximálního nasazení jsme přišli o možnost bojovat o lepší výsledek.

Branka: 29:23 Preiningerová (Nosková)

Sestava: Barillová – Netíková P., Preiningerová, Panenková Mi., Panenková Mo. – Nosková, Netíková M., Harapátová, Sedloňová, Fingerová, Prázová, Kotková

FBC Dobré – TJ Sokol Jaroměř 5:3 (2:2, 2:1, 1:0)
Do utkání proti týmu z Jaroměře jsme vstupovali s vědomím, že pouze zlepšený výkon a agresivní hra podpořená maximálním nasazením může znamenat bodový zisk. Od prvních chvil bylo zřejmé, že oproti předchozímu utkání děvčata přepnula na vyšší rychlostní stupeň a zpřesnila svoji rozehrávku. V jejich aktivitě je nezastavily ani dvě inkasované branky, které nezlomily odhodlání doberských hráček v touze získat tři body. Vyrovnat se našim barvám podařilo ještě do konce třetiny, když se v závěru třetiny dvakrát prosadila Monča Preiningerová, která nejprve udeřila po samostatné akci zpoza branky a následně dorazila do odkryté branky míček po přihrávce Fingerové.

Druhá třetina se nesla v podobném duchu jako ta první. Naše děvčata byla lepším týmem, svoji aktivitou si vytvářela dostatek střeleckých příležitostí, ovšem do vedení se opět dostal soupeř. Zaslouženého vyrovnání jsme se dočkali v 25. minutě, když nahození Prázové pohotově tečovala Bára Fingerová. Od tohoto momentu ještě více zesílil doberský tlak, který vyústil ve vedoucí branku, kterou v závěru třetiny vstřelila po přihrávce Míši Panenkové Kristýna Sedloňová, jejíž střela vyhnala všechny pavouky ze soupeřova růžku.

V samotném úvodu posledního dějství jsme dostali možnost dvojnásobné přesilové hry, kterou po devadesáti vteřinách využila přesnou dorážkou v tomto utkání podruhé skórující Sedloňová, které asistovala Nosková. S dvoubrankovým vedením v zádech se našim děvčatům mnohem lépe dýchalo, a když k tomu připočteme jistý výkon debutantky Barillové v brance a dobrý týmový výkon, nebylo o našem vítězství pochyb. Závěr utkání si děvčata zkušeně pohlídala, soupeř se do většího tlaku nedostal a tak mohl celý tým po rapidně zlepšeném výkonu slavit po zásluze vítězství.

Branky: 11:38 Preiningerová, 13:33 Preiningerová (Fingerová), 25:22 Fingerová (Prázová), 28:18 Sedloňová (Panenková Mi.), 32:42 Sedloňová (Nosková)

Sestava: Barillová – Netíková P., Prázová, Panenková Mi., Panenková Mo. – Nosková, Netíková M., Preiningerová, Harapátová, Sedloňová, Fingerová, Kotková

První turnaj v kalendářním roce 2012 přinesl dva diametrálně odlišné zápasy i výkony týmu. Zatímco v prvním utkání děvčata působila zakřiknutým dojmem, ve druhém utkání naopak byla dominantnějším celkem. Zůstává záhadou, jak je možné, že tým během cca 5 hodin dokáže předvést takto naprosto odlišné výkony. Je proto potřeba stabilizovat výkonnost, navázat na výkon z utkání s Jaroměří, který děvčata odehrála v maximálním možném nasazení, za což jim patří poděkování, a pokračovat v nastoleném trendu i proti ostatním soupeřkám. Pokud tomu tak bude, můžeme se měřit i s celky ze samotné špičky tabulky.

Zvláštní uznání všech zaslouží za svůj výkon Lůca Barillová, která ve velmi složité situaci pomohla celému týmu. Během týdne statečně odhodila hokejku, kterou vyměnila za brankářskou výstroj a pod dohledem zraněné Danči Hanušové se velmi dobře připravila na své brankářské vystoupení, ve kterém příjemně překvapila a několika důležitými zákroky významně podržela svůj tým.