Turnaj č. 5 13-14

Po delší pauze se v novém roce pro děvčata opět roztočil kolotoč florbalových utkání. Los soutěže zavál doberský tým do Jaroměře, kde se v neděli 12.1. 2014 střetl postupně s rezervou Hradce Králové a následně s domácí Jaroměří.

Ve výpravě chybělo z různých důvodů několik hráček, přičemž z obrany byly k dispozici pouze 3 hráčky. Naopak poprvé v sezóně se v sestavě objevila Pája Blažková. Absence několika hráček znamenala, že tento těžký turnaj musela děvčata odehrát pouze na dvě pětky s tím, že do hry byla připravená Kotková. Mezeru v obraně zacelila Adéla Jindráková, která se se svojí novou rolí popasovala na výbornou a rozhodně nezklamala.

Naopak tentokrát nezklamali doberští fanoušci, kteří vyrazili v hojném počtu a dobré náladě podpořit děvčata v premiérových zápasech v roce 2014.

IBK Hradec Králové B – FBC Dobré 2:6 (0:0, 1:1, 1:5)
Ačkoliv hradecký B-tým před tímto zápasem opanoval poslední příčku tabulky, věděli jsme, že nás nečeká vůbec snadný zápas a to i proto, že soupeř přijel posílený o hráčky A-týmu. Od úvodu utkání převzal otěže utkání do svých rukou doberský tým, který se snažil vstřelit rychlou branku. To se ale ne a ne podařit a to i přesto, že děvčata si vytvořila hned několik výborných střeleckých příležitostí. Střelecké pokusy ale často končily buď mimo branku, nebo zasáhla výborně chytající hradecká brankářka. I soupeř se snažil využívat skulinek v naší obraně, ovšem s několika střelami si poradila spolehlivá Svobodová. Početné publikum se tak v první třetině branky nedočkalo.

Druhá třetina pokračovala v nastoleném trendu. Doberský tým se za vytrvalé podpory skvělých doberských ULTRAS neustále snažil dobývat hradeckou svatyni, zatímco soupeř odolával vytrvalému tlaku a podnikal rychlé protiútoky do naší obrany. V 23. minutě došlo k zaváhání naší obrany při vyhození míčku, čehož soupeř dokázal využít a střelou přes chumel hráček pohnul s ukazatelem skóre. Vzápětí mohlo být vyrovnáno, když se střela Harapátové dostala za záda brankářky a následně i kousek za brankovou čáru, ovšem rozhodčí branku neuznali, i když po zápase přiznali, že branka uznána být měla. Chvíli poté byla Klára Harapátová vyloučena, ovšem oslabení jsme odehráli s přehledem a soupeře nepustili do vážnější šance. V poslední minutě této části nahodila Ptáčníková míček na hradeckou branku, který konečně dostala do branky střelkyně Harapátová, jenž 25 vteřin před koncem druhé třetiny srovnala na 1:1.

Závěrečné dějství přineslo zvýšený nápor doberského týmu, který usiloval o kýžený druhý gól, díky kterému by otočil skóre na svoji stranu. Šance k tomu byly, ovšem přesnost v zakončení dnes nebyla naše silná stránka, nebo jsme narazili na famózní zákroky hradecké brankářky. Na konci 38. minuty byla vyloučena Nosková, ovšem i s touto početní nevýhodou jsme si dokázali poradit a navíc jsme v ní vstřelili klíčovou druhou branku, o kterou se postarala opět Klára Harapátová, která po pasu od Míši Panenkové předvedla přesný bekhendový blafák. O necelé 3 minuty později bylo ještě lépe, neboť to se po krásné akci prosadila Pája Blažková, které asistovala Marťa Netíková. Tato branka definitivně zlomila odpor soupeře, který v posledních 2 minutách inkasoval ještě 3 branky. Nejprve na hattrick dosáhla výborně hrající Harapátová, chvíli poté se po asistenci Preiningerové prosadila Nosková a poslední doberskou branku vstřelila po asistenci Harapátové povedeným blafákem Áďa Tomaščinová. Poslední slovo měl sice soupeř, který krásnou střelou ze standardní situace kosmeticky upravil výsledek utkání, které se přítomným divákům muselo rozhodně líbit.

Branky: 29:35 Harapátová (Ptáčníková), 39:10 Harapátová (Panenková Mi.), 41:59 Blažková (Netíková M.), 43:05 Harapátová, 43:53 Nosková (Preiningerová), 44:51 Tomaščinová (Harapátová)

FBC Dobré – TJ Sokol Jaroměř 3:6 (1:1, 2:2, 0:3)
V utkání proti suverénovi letošního ročníku z Jaroměře se děvčata chtěla poprat o dobrý výsledek a přítomným vynikajícím fanouškům předvést, že i celek z malé vesničky se může měřit s týmem z většího města, který má oproti nám možnost trénovat ve velké hale. Od začátku bylo jasné, že na sebe narazily dva nejlepší týmy soutěže. K vidění byly pohledné akce z obou stran, ale i bojovnost, zarputilost a vynikající nasazení. Po úvodním tlaku domácího celku se doberská děvčata dostala do hry, předvedla několik pohledných akcí a po jedné z nich se dostala do vedení, když Harapátová ideálně předala míček volné Tomaščinové, která s přehledem uklidila míček na místo určení. Poté ale poprvé zaúřadovali rozhodčí, kteří vyloučili Verču Ptáčníkovou za faul, ke kterému sice došlo, ovšem před tím domácí útočnice 2x faulovala naši obránkyni, čehož si rozhodčí nepochopitelně nevšimli. Nabídnutou početní výhodu domácí tým využil a v 9. minutě srovnal na 1:1. I přesto ale děvčata dál bojovala proti silnému soupeři bez bázně a hany. Žádný míček pro ně nebyl ztracený, každou příležitost k ohrožení branky tým využil a neustále držel přítomné diváky v napětí. Na konci třetiny byla podruhé, a opět neoprávněně, vyloučena Verča Ptáčníková. Tentokrát předvedla svůj divadelní talent nejproduktivnější hráčka soutěže Hátlová, která skokem vplavmo po drobném kontaktu s naší obránkyní předvedla vynikající hereckou etudu. Je škoda, že tato vynikající hráčka, která je navíc rozhodčí, degraduje svůj výkon těmito negativními projevy, které patří do jiných sportů, ale rozhodně ne do florbalu, který si zakládá na čestnosti a fair-play.

Do druhé třetiny tak domácí tým, který disponuje neskutečnou ofenzivní silou, nastoupil v početní výhodě, kterou po 20 vteřinách opět využil a otočil kormidlem utkání na svoji stranu. O 2 minuty později se domácí tým prosadil poprvé v rovnovážném počtu, když se po pěkné individuální akci prosadila domácí útočnice. O šest vteřin později ale bylo sníženo, neboť to se po přihrávce Noskové prosadila navrátivší se střelkyně Pája Blažková. Tato branka opět nastartovala doberský motor do vyšších obrátek a na začátku 19. minuty jsme dostali i my možnost zahrát si přesilovou hru, kterou po přihrávce od Míši Panenkové využila opět přesně zakončující Blažková, jenž za obrovského aplausu doberských fanoušků srovnala na 3:3. Do konce druhé části oba týmy předvedly několik hezkých akcí, které ale zůstaly nevyužity.

Vstup do závěrečného dějství našim barvám hrubě nevyšel a hned po 8 vteřinách hry jsme po špatné rozehrávce soupeři nabídli branku na zlatém podnose, kterou nepohrdl. O minutu později bylo ještě hůře, když jsme po nedůrazu v brankovišti inkasovali pátou branku. Navíc chvíli na to byla vyloučena Marťa Netíková, ovšem tentokrát jsme necelých 100 vteřin v oslabení přečkali a poté byla vyloučena i domácí hráčka. Chvíli se tak hrálo 4 na 4 a vzápětí měl doberský tým výhodu minutové přesilové hry, kterou tentokrát nevyužil. I přesto se ale děvčata snažila, makala a bojovala až na krev, ovšem to již na nich byl znát úbytek sil díky hře na 2 formace. Toho zkušený soupeř dokázal využít a díky dalšímu důrazu v brankovišti vstřelil šestou branku. Do konce utkání si již vedoucí tým soutěže výsledek zkušeně pohlídal a děvčata tak odešla podruhé v sezóně poražena, ovšem tentokrát s pocitem velmi dobře odvedené práce, což ocenili i skvělí fanoušci, kteří děvčatům zaslouženě poděkovali za jejich předvedený a obětavý výkon.

Branky: 6:24 Tomaščinová (Harapátová), 17:38 Blažková (Nosková), 20:19 Blažková (Panenková Mi.)

Sestava z turnaje: Svobodová T. (Hanušová) – Sedloňová, Jindráková, Ptáčníková, Panenková Mi. – Blažková, Preiningerová, Nosková, Tomaščinová, Netíková M., Harapátová, Kotková

Na dnešním turnaji děvčata předvedla skutečně vynikající výkony, za které si zaslouží absolutorium. Pohledná kombinační hra plná nasazení a pohybu se přítomným divákům musela líbit, o čemž svědčí i fanouškovské pozápasové ovace. V utkání s hradeckým béčkem děvčata dokázala svojí nezdolnou morálkou zlomit odpor houževnatého soupeře a v utkání s lídrem soutěže z Jaroměře děvčata předvedla maximum, na které za daných okolností měla. To je přesně ten případ, kdy se prohra dá zkousnout a tolik nebolí, neboť děvčata ze sebe vydala poslední zbytky sil. Dovolíme si tvrdit, že během dvou třetin byl doberský tým při rovnovážném počtu hráček lepším týmem, ovšem v závěrečné třetině již doplatil na vysoké nasazení v obou zápasech a hře na dvě pětky.

Čtenářům se omlouváme za možná poněkud subjektivní pohled na utkání s Jaroměří. Jak to tak bývá, druhá strana bude mít jistě odlišný názor na danou věc, ovšem je to již poněkolikáté za sebou, kdy rozhodčí v utkání s tímto soupeřem posoudili sporné zákroky vždy ve prospěch favorita celé soutěže, což je trošku demotivující. Musíme si ale na to zřejmě zvyknout, jsme přeci jen celek z malé vesničky, se kterým nikdo nepočítá. To je ale pro nás velká motivace a určitě se budeme bít za své místo na slunci.

Závěrem bychom chtěli poděkovat výtečným doberským fanouškům, kteří neváhali vážit cestu a celé odpoledne vytrvale podporovali svůj tým, který je předvedeným výkonem určitě nezklamal. Věříme, že tato symbióza bude pokračovat i na dalších turnajích a že se všichni společně budeme pravidelně vídat.

z IP 80.250.14.*** | 13.1.2014 14:15
V neděli se uskutečnilo utkání v Jaroměřské hale mezi ženskými týmy Jaroměř a Dobré. V tomto zápase jsme mohli vidět neuvěřitelnou rivalitu mezi těmito týmy a chtíč obou týmů porazit soupeře. Navzdory vyrovnanosti týmů mě však dojímá jak se mohou hráčky snížit k tomu aby jasný faul hodnotili jako herecký výkon a možná kdyby více času věnovali hře a ne posuzování správných či nesprávných rozhodnutí rozhodčích mohli zápas vyhrát. Takže bohužel nemohu hodnotit hru fair play ze strany týmu Dobrého.
z IP 81.200.55.*** | 13.1.2014 20:56
Opravdu nechápu jak někdo může vyzdvihovat fanoušky, kteří napadají jak protihráčky jejich týmu tak rozhodčí. Komentují nevhodně i to co nevidí, ale jistě posilněni alkoholem jsou přesvědčeni, že mají pravdu. Rozhodčí jsou podplaceni? Není to snad tak, že již Vaše družstvo znají? Nesmyslné dohrávání soubojů a stálé si stěžování na jejich výkon. Nikdo není dokonalý, všichni jsme jen lidé, ale my se snažíme našim dětem dávat lepší příklad a o fair play jen nemluvíme.
z IP 87.249.159.*** | 14.1.2014 09:46
No....upřímně jsem se pobavila...a docela lituji ty děti, kterým jdete příkladem...nesportovní chování Jaroměřských hráček se nedá přehlédnout...poznali to i Ti, kteří nemají ani ponětí o tom, jaká mezi týmy panuje rivalita!! Pořád dokola se tu mluví o "faulu", který nebyl faul, ale co se takhle podívat na to, jak rozhodčí posuzuje, když ho slovně napadne někdo z Dobrého..a to jen tak, že si tam něco pokřikuje! Přijde, napomene..OK, ale když ho hráčka z J., která je jen shodou okolností sama rozhodčí, začne okřikovat a přímo do očí mu huláká: "To si snad děláš prdel?" A PAN rozhodčí se na ni jenom usměje?? Jako nezlobte se na mě, ale udělat to někdo z Dobrého...bude to asi vypadat trochu jinak! Je jasný, že každý bude hájit sebe a svého favorita, ale jak jsem psala...bylo to do očí bijící i pro naprosté laiky a neznalce současné situace!
z IP 85.71.223.*** | 14.1.2014 16:48
Do našich fanoušků se nenavážejte! Žádný tým nemá tak věrné fanoušky jako FBC Dobré! Nikdo si nemůže dovolit to, co již zmiňovaná hráčka Jaroměře...
z IP 90.178.110.*** | 14.1.2014 23:16
Velevážený chytráčku Jiřine, mám dost podkladů na to, abych mohla tvrdit, že děvčata z Dobrého věnovala hře více než dostatek času. Jak na zápase, tak i během jejich volných chvil. Dejme tomu, že to herecký výkon od jedné z hráček nebyl. V tom případě by děvčata z Jaroměře měla zamakat na jejich fyzické zdatnosti, aby v příštích zápasech už tyto čisté souboje "rameno na rameno" ustála, protože teď jim sudí uznali tento pád jako faul od protihráčky, ale v zápasech, ve kterých by pískali trochu všímavější rozhodčí, by hru ve stejných situacích vůbec nepřerušili a děvčátka z Jaroměře by nejen ztratila čas vstáváním zpoza mantinelu, ale mohla by být nedejbože i porouchaná(což by jim samozřejmě nikdo nepřál) Na oplátku za Vaši cennou radu pro hráčky Dobrého: "Věnovat se více hře", bych Vám i já ráda něco poradila. Před tím, než zase někdy budete rádoby chytře komentovat a kritizovat chyby jiných, odtraňte nejdřív ty své. Alespoň ty do očí bijící chyby v pravopise. Vždyť je to ostuda!!! Pro čtenářku Mauťu bych měla taky jednu krásnou situaci jako příklad fair play a rozhodně "sportovního chování" Jaroměřských hráček. Jedna z hráček Jaroměře udělala už 3x za sebou jeden a ten samý přestupek, kterým ohrožovala zdraví všech okolo, ale ani jeden z rozhodčích jí to možná ze známosti nebo sympatií neodpískal. Hned poté šla již zmíněná hráčka kolem střídačky hostí s frňákem nahoru a jen se všem protihráčkám škodolibě vysmála, jak jí to krásně prošlo! No, klobouk dolů, tomu říkám velevýkon ve výchově dětí! Toť vše, "maucta"
z IP 90.179.34.*** | 16.1.2014 21:12
Nejdříve něco pro Jiřina,
odkud si tento zápas sledoval? Z jedoucího rychlíku nebo ze vzdáleného balkonu paneláku? Ten pro tebe jasný faul(byl možná faul),ale né na vyloučení na 2 minuty. Jsem přesvědčen, že výkon hráčky Hátlové by mohla závidět některá herečka či baletka v Národním divadle. A k tomu komentáři, aby věnovali více času hře a ne k posuzování správných a nesprávných rozhodnutí rozhodčích.Právě proto, že ty rozhodnutí jsou taková jaká jsou. Určitě by jsme věnovali tento čas příjemnnějším věcem než se na vzájem slovně napadat.
A teď něco pro Mauťu,
patřím k těm fanouškům Ultras Dobrého!!!
Musím říct,že je možné že něco nevidíme,ale musím zatleskat rozhodčím co oni všechno vidí při zákrocích našich hráček.Je to proto,že ten náš tým neznají asi tak dobře jak ten váš.O dokonalosti Mauti začínám dosti pochybovat,když si myslí že pokřik"rozhodčí jsou podplacení"bere vážně. A nebo na tom něco bude? Vždycky jsem si myslel, že největší rivalita je mezi námi a Hradcem, ale už tomu tak není. Je to Jaroměř!!
A ještě něco. Co vaši fanoušci, nevymřeli jako dinosauři?
A teď něco k našim hráčkám. Občas ode mě zaznívá kritika během zápasu. Za to se omlouvám!!!!Jsem prostě takovej a tak nastal čas ,abych naše holky pochválil a poděkoval za skvělý zážitek i když jsme s Jaroměří prohráli. Na to ,že jste hráli jenom na  dvě pětky jste u mě, ale i u ostatních vzbudili velký obdiv a respekt.
z IP 188.75.177.*** | 18.1.2014 14:46
Bohužel jsem na tomto zápase chyběl, ale lituji toho, protože jsem přesvědčen, že to bylo velmi napínavé.A taky bych chtěl říct že souhlasím, že zápasy s Jaroměří se mohou rovnat zápasy s Hradcem, a proto se těším na příští sezonu a další zápas s s klubem TJ Herečky Jaroměř.
z IP 80.250.14.*** | 20.1.2014 20:16
Dobrý den , jsem laik a tudíž se nemohu vyjádřit co byl a nebyl faul.Zápas sám o sobě se mi velice líbil. bylo vidět že oba dva týmy chtěli vyhrát a tak pro to dělali vše co mohli. Jediné co mě na tom to zápase vadilo bylo vulgární vyjadřování fanoušků týmu Dobrého. Ponižování a zesměšňování hráček Jaroměře. Myslím si že fanoušci by měli podporovat svůj tým a to jsem na tom to zápase viděli jen zřídka . A myslím že když  se píše článek o sportovní utkání měl by to psát někdo kdo bude psát o průběhu a dění utkání a ne  ponižovat jednotlivé hráčky!
z IP 89.24.150.*** | 22.1.2014 19:37
Tak aby to tu nebyla jen teoretická diskuse faul/nefaul, na odkazu níže si můžete prohlédnout 3 zákroky, první bez váhání potrestán 2 minutami ačkoliv evidentně první sekala hráčka Jaroměře (mimochodem z následující přesilové hry skórovala).
Další zákroky zůstaly bez povšimnutí, dle mého názoru v prvním případě jasné sekání, v druhém podražení. Sporné druhé vyloučení  bohužel kamera kvůli ostrému úhlu nezachytila. Škoda, když se blíží ti Oskaři, šance na nominaci by možná byla….. :-) A vůbec, nejde jen o tento jeden zápas, problém je v tom, že všechny zápasy s tímto soupeřem probíhají podobně, takže ostřejším reakcím z naší strany se těžko někdo může divit.