Turnaj č. 5 14-15

Poslední ligový turnaj v letošním kalendářním roce se odehrál v sobotu 29. listopadu 2014 ve sportovní hale ve Vysokém Mýtě, kde se doberská děvčata postupně střetla s přeloučskými orlicemi a s domácím suverénem soutěže. Oproti předcházejícím turnajům v sestavě chyběla Blažková, kterou nahradila po porodu vracející se Olča Prázová.

Orel Přelouč – FBC Dobré 1:9 (1:5, 0:3, 0:1)
Úvod utkání proti celku z Přelouče děvčata nechtěla podcenit a od úvodního hvizdu začala obléhat branku soupeřek, za což byla odměněna hned po 84 vteřinách vedoucí brankou, kterou po přiťuknutí od Monči Panenkové vstřelila povedenou střelou Lůca Barillová. O 40 vteřin později Ptáčníková přenesla hru z levé strany na Monču Preiningerovou, která prostřelila vše, co jí stálo v cestě. Nebyli bychom to ale asi ani my, kdybychom si sami nezkomplikovali dobře se vyvíjející zápas, neboť v čase 5:42 dokázal soupeř po našem nedůrazu pohodlně snížit. Tato branka ale měla na naše děvčata pozitivní efekt a o minutu později po kolmici Ptáčníkové Kristýna Sedloňová přesnou střelou na přední tyč vrátila doberským barvám dvoubrankové vedení. Na to o chvíli později navázala Klára Harapátová, která se prosadila po přihrávce Jindrákové. Na začátku 12. minuty si obě hráčky prohodily role a Adéla Jindráková přesnou střelou vyhnala všechny pavouky z přeloučské brány.

Ve druhé třetině pokračoval doberský tlak, který ale nebyl tak důrazný, čehož soupeř dokázal využívat a občas zazlobil před brankou Terky Svobodové. Další branky se skupinka diváků dočkala až na konci 26. minuty, kdy se po další přihrávce Ptáčníkové prosadila Míša Panenková. O 26 vteřin později Tomaščinová nahrála Kristýně Sedloňové, která si s nabídnutou šancí dokázala poradit. Skóre po druhé třetině uzavřela po přihrávce Harapátové přesným zakončením Adéla Jindráková.

Do třetí části tak děvčata vstoupila s pohodlným náskokem v zádech, ovšem ale bohužel i s vědomím, že se jim zřejmě nemůže nic stát. Tomu odpovídala i předvedená hra, ze které se vytratil pohyb a byl to soupeř, kdo začal více diktovat tempo. Na to zareagovala doberská lavička oddechovým časem a po pohovoru se děvčata opět vrátila do hry, což se promítlo i na výši skóre, neboť 43 vteřin po time-outu se prosadila pohotovu dorážkou Péťa Netíková, která tak uzavřela střelecký účet tohoto zápasu.

Branky: 1:24 Barillová (Panenková Mo.), 2:08 Preiningerová (Ptáčníková), 6:48 Sedloňová (Ptáčníková), 8:17 Harapátová (Jindráková), 11:12 Jindráková (Harapátová), 25:55 Panenková Mi. (Ptáčníková), 26:21 Sedloňová (Tomaščinová), 27:58 Jindráková (Harapátová), 39:03 Netíková P.

FBC Dobré – FTC Vysoké Mýto 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)
V posledním zápase kalendářního roku jsme se postavili proti lídrovi soutěže z Vysokého Mýta, který zatím jako nůž máslem prochází letošním ročníkem soutěže. Věděli jsme, že pokud chceme v tomto utkání uspět, budeme se muset přizpůsobit soupeřovu kontaktnímu stylu, který florbal často připomíná jen vzdáleně. Od úvodních vteřin bylo jasné, že i tentokrát tomu nebude jinak a spíše než florbalové dovednosti budou v utkání rozhodovat osobní souboje. Do zápasu vstoupil aktivněji soupeř, jehož rozlet přibrzdila přesilová hra doberského týmu, která ale zůstala bez brankového efektu, což domácí tým ještě více povzbudilo a v polovině 7. minuty se po individuální akci a blafákovém zakončení dostal do vedení. Do konce třetiny se děvčata pomalu srovnávala s nasazením domácích hráček a ke konci první části již s favoritem hrála zcela vyrovnanou partii.

Druhá třetina tak přinesla zcela vyrovnaný florbal, dá-li se to tak říci, i když spíše se jednalo o boj, než o nějakou pěknou podívanou. Vyrovnat se doberským děvčatům podařilo v polovině 20. minuty, když Ptáčníková našla na středu zcela volnou Áďu Tomaščinovou, která pohotovou střelou zamířila přesně k tyči. Bohužel ale vyrovnaný stav nevydržel příliš dlouho, neboť o necelou minutu později si Terka Svobodová vybrala smolnou chvilku a míček záhadně doputoval až za její záda. Tuto svou chybu ale dokázala do konce zápasu ještě několikrát napravit povedenými zákroky. Děvčata ale tento nešťastný okamžik nezlomil a hned za 17 vteřin po individuální akci dokázala vyrovnat opět Áďa Tomaščinová. Strhnout vedení na svoji stranu mohly doberské hráčky v následující přesilové hře, kterou sehrály velmi dobře, ovšem ke vstřelení branky jim chyběl pověstný kousek štěstí, když míček skončil na břevně domácí svatyně a dvakrát poskakoval na brankové čáře. V závěru dostal i soupeř možnost zahrát si přesilovou hru, kterou ale nesehrál příliš dobře.

Ve třetí části se odehrála velká bitva, ve které si oba týmy nic nedarovaly. K vidění byly urputné souboje, které rozhodčí často pouštěli a tak početné publikum nevidělo příliš hezkých akcí. Jedna z nich se na konci 33. minuty podařila domácí hráčce, která nikým neatakovaná proběhla přes tři čtvrtě hřiště a přesnou střelou dostala domácí tým do vedení. I přesto ale doberské bojovnice nesklopily hlavy a vrhly všechny síly do útoku, ovšem dnes jim chybělo opravdu jenom to pověstné štěstí, neboť z několika velmi dobrých šancí mohly alespoň vyrovnat, ale dnes jim bohužel nebylo přáno. Závěr třetiny jsme odehráli na útočné polovině v početní převaze při hře bez brankářky, ovšem soupeř s vypětím všech sil odolal a v samém závěru pečetil vítězství střelou do prázdné branky.

Branky: 19:38 Tomaščinová (Ptáčníková), 20:50 Tomaščinová

Sestava z turnaje: Svobodová T. – Panenková Mi., Ptáčníková, Barillová, Panenková Mo. – Harapátová, Preiningerová, Jindráková, Sedloňová, Tomaščinová, Prázová, Fingerová, Netíková P., Kotková

Na dnešním turnaji si děvčata poměrně s přehledem poradila s celkem z Přelouče, i když výkon v některých pasážích nebyl příliš přesvědčivý. V zápase proti Vysokému Mýtu se děvčata dokázala popasovat s agresivním stylem soupeře a nutno podotknout, že dnes rozhodně nevyhrál lepší tým, ale ten šťastnější. Jen trochu zamrzí, že soupeřky dokážou rány rozdávat, ovšem když je mají i přijmout, tak to už se jim příliš nelíbí. Nicméně ale i přes prohru je potřeba děvčatům poděkovat, neboť dnes na hřišti opravdu nechala duši, za což ale bohužel nebyla odměněna nějakým tím bodem, i když by si ho za předvedený výkon rozhodně zasloužila.

Poděkování zaslouží i skvělí fanoušci, kteří i přes nedostatek času dorazili povzbudit doberský tým na souboj s lídrem soutěže. I přesto, že mnohem větší početní převahu měli příznivci domácího týmu, doberští ULTRAS svůj zápas v hledišti jednoznačně vyhráli, za což jim patří obrovské uznání a věříme, že se všichni společně sejdeme na dalších zápasech, které se odehrají již v novém kalendářním roce 2015.

Sestřih zápasu s Vysokým Mýtem najdete zde.