Florbalový ples

V pořadí již 13. florbalový ples se uskuteční v sobotu 18.1. 2025 v Obecním domě v Dobrém, hrát bude skupina Brillant Band.

Podporují nás

Dobromat.czTurnaj č. 5 15-16

Po pětitýdenní pauze vyplněné vánočními svátky se doberské ženy představily poprvé v kalendářním roce 2016 ve 2. lize žen, když v sobotu 9.1. 2016 vyrazily na turnaj do Hořic, kde se postupně střetly s pardubickým A týmem a stále se zlepšujícím celkem z Přelouče. Věděli jsme, že nás čeká náročný turnaj, ovšem i přesto jednoznačným cílem bylo pokusit se o maximální možný bodový zisk.

Sokol Proxisky Pardubice A – FBC Dobré 3:8 (0:1, 1:5, 2:2)
Do zápasu proti týmu z města perníku jsme nastupovali s vědomím, že soupeřky se prezentuje aktivní a kombinační hrou, což předvedly i dnes. Začátek zápasu byl zcela v režii pardubických hráček, které svým pohybem dělaly našim hráčkám velké problémy, ovšem tým podržela Terka Svobodová. Zhruba od 3. minuty jsme ale začali postupně srovnávat tempo a prakticky vzápětí jsme za to byli odměněni vedoucí brankou, když se po levé straně prohnala Olča Prázová, která naservírovala míček před branku Míše Rozinkové, která s přehledem zavěsila. Vstřelená branka dodala našim hráčkám potřebné sebevědomí a čím dál více jsme začali zaměstnávat pardubickou obranu, k čemuž přispěla i přesilová hra. Bohužel ale i přes několik dobrých šancí jsme vstřelit druhou branku nedokázali.

Druhá třetina začala stejně tak, jako ta první, tedy náporem pardubického týmu, který ale tentokrát přinesl vyrovnávací branku z neobsazeného předbrankového prostoru. O necelou minutu později ale přišla rychlá doberská odpověď, o kterou se po individuální akci postarala navrátilkyně Pája Blažková. O necelých 30 vteřin později našla Míša Panenková na středu Zuzku Noskovou, která se hezkou střelou dokázala brankově prosadit. Dvoubrankový náskok dodal našim hráčkám jistotu, ovšem ani Pardubice nesložily zbraně a k vidění byla herně vyrovnaná partie. Na konci 21. minuty se podruhé v zápase prosadila Blažková, na kterou o čtyři minuty později navázala Míša Rozinková, která těžila z velmi dobré práce Prázové. A když chvíli na to dorazila Pája Blažková míček po dobré střele Procházkové za záda bezmocné brankářky, zdálo se, že o vítězi je jasno. Jenže v čase 25:47 byla Bára Fingerová za hrubost vyloučena na 5 minut a na naše hráčky tak čekala dlouhá hra v oslabení, která se jim i díky vydatné pomoci Terky Svobodové dařila.

Do třetí třetiny jsme ještě na 47 vteřin vstupovali v početní nevýhodě a i tuto část jsme přečkali, ovšem po ubráněném pětiminutovém oslabení přišel zkrat při střídání, díky kterému jsme soupeřkám nabídli velmi lacinou branku. O minutu později se ale ke slovu potřetí v tomto zápase dostal doberský expres v podobě Olči Prázové, která se tentokrát prohnala po pravé straně a naservírovala míček před branku, který střelou o horní tyč dostala na místo určení Marťa Netíková. O chvíli později Barillová vysunula Adélu Procházkovou, která díky důrazu v brankovišti vstřelila osmou doberskou branku. Soupeřky se ale nevzdaly a o 9 vteřin později po krásné akci snížily na 8:3. Do konce utkání byla na obou stranách patrná snaha o vstřelení dalších branek a pohledná otevřená partie, ve které dostaly Pardubice šanci na snížení v přesilové hře, když byla za sekání vyloučena Míša Rozinková. I další oslabení jsme ale přečkali a mohli jsme se tak radovat z vítězství, které se ale i přes poměrně jasné skóre nerodilo vůbec lehce, neboť při hře v poli byly oba celky vyrovnané a o našem vítězství rozhodla dobrá střelecká potence našich hráček.

Branky: 3:21 Rozinková (Prázová), 18:15 Blažková, 18:43 Nosková (Panenková Mi.), 20:48 Blažková, 24:16 Rozinková (Prázová), 25:33 Blažková (Procházková), 32:00 Netíková M. (Prázová), 33:07 Procházková (Barillová)

FBC Dobré – Orel Přelouč 4:3 (0:0, 1:2, 3:1)
Ve druhém utkání jsme nastoupili podruhé v této sezóně proti Orlicím z Přelouče, které v této sezóně prokazují obrovský progres, což potvrdily i v tomto utkání. Od samého úvodu bylo jasné, že nás v tomto zápase čeká velká a těžká dřina, neboť soupeřky na hřišti působily velice kompaktně a hlavně velmi pohyblivě. Obrovská chuť do hry a touha po našem skalpu, to byly hlavní příčiny toho, že celek z Přelouče byl během první třetiny lepším týmem. Naše děvčata se dlouho zahřívala a ne a ne se dostat do tempa. Byť v této třetině nebylo příliš mnoho šancí, hra byla dramatická, k čemuž přispěli i hlasitě povzbuzující doberští fanoušci.

Druhá třetina začala nejhůře, jak mohla, neboť hned po 57 vteřinách se nadšeně hrající soupeřky dostaly do vedení. Inkasovaná branka ale paradoxně povzbudila náš tým, který se konečně začal vyrovnávat svým soupeřkám v důrazu a v pohybu, což přineslo zvýšenou aktivitu kolem přeloučské branky. V čase 20:14 vysunula Sedloňová Péťu Netíkovou, před kterou se rozevřel prostor, čehož využila ke střele, která skončila v pravém horním růžku branky. Zlepšený výkon našeho celku korunovaný vyrovnávací brankou pokračoval i dále, ovšem jen do smolné 25. minuty, kdy se od Verči Ptáčníkové odrazil míček velmi nešťastně do naší branky. O 30 vteřin později byla za hrubost vyloučena Zuzka Nosková, ale v početní výhodě se Přelouč příliš nedostala do hry a naopak sama mohla inkasovat po dravém průniku Procházkové.

Do závěrečného dějství jsme tak vstupovali s jednobrankovým mankem a i proto jsme stáhli hru na dvě útočné formace. V polovině 32. minuty jsme dostali výhodu přesilové hry, kterou jsme sehráli poměrně dobře, ovšem dlouho bez brankového efektu. Až v jejím závěru zabojovala před brankovištěm Blažková, která dokázala přihrát Péťe Netíkové, která dokázala vyrovnat na 2:2. Díky podpoře našich skvělých fanoušků se děvčata začala hrnout za obratem, k čemuž mohla přispět další přesilová hra, která ale tentokrát zůstala bez brankového efektu. Krátce po jejím skončení ale Procházková našla na středu Péťu Netíkovou, která další povedenou střelou dokončila obrat našeho týmu. O 72 vteřin později nahodila Barillová míček před branku, o který se porvala Pája Blažková, která dokázala potvrdit naše vedení. Jenže soupeřky se i přesto nevzdaly a do samého konce se bily o svoji naději. V čase 40:59 byla vyloučena Hedvika Bardonová a i toto oslabení jsme přečkali, ale chvíli poté jsme inkasovali smolný snižující gól. Poslední dvě minuty tak byly hektické, neboť Orlice odvolaly brankářku a veškeré síly vrhly do útoku, ovšem vyrovnat se jim nepodařilo a naopak mohly dvakrát inkasovat do opuštěné branky.

Branky:20:14 Netíková P. (Sedloňová), 33:29 Netíková P. (Blažková), 36:36 Netíková P. (Procházková), 37:48 Blažková (Barillová)

Sestava z turnaje: Svobodová T. – Bardonová, Ptáčníková, Barillová, Panenková Mi., Sedloňová – Blažková, Nosková, Procházková, Fingerová, Netíková M., Kotková, Prázová, Netíková P., Rozinková

Úvodní turnaj v novém kalendářním roce našim děvčatům bodově vyšel na výbornou. Zápas proti Parubicím přinesl pohledný kombinační florbal z obou stran, ve kterém naše děvčata byla brankově efektivnější. Proti týmu z Přelouče byla k vidění dramatická podívaná, k čemuž přispěly rovným dílem oba celky. Vydřené vítězství z tohoto utkání je pro nás velmi cenné a posílí charakter. Za dobrou reprezentaci si tak všechna děvčata zaslouží pochvalu, která patří i skvělým fanouškům, kteří při zápase s Přeloučí vydatně pomohli k obratu v zápase.