Aktuality

Florbalový ples

24.12.2020

V pořadí již 11. florbalový ples se uskuteční v sobotu 15.1. 2022 v Obecním domě v Dobrém, hrát bude skupina Brillant Band.

Podporují nás

Dobromat.czTurnaj č. 5 FLAHK 14-15

V sobotu 20.12. 2014 začala pro doberské muže odvetná část ve Florbalové lize amatérů, ve které náš tým působí jako nováček soutěže. Po odehrání úvodní části se Hroši pohybovali kolem 10. místa a na tento turnaj vyrazili s jasným cílem výrazně navýšit svůj bodový zisk a posunout se tabulkou dopředu.

Tlupa Dvůr Králové nad Labem – FBC Hroši Dobré 2:4 (0:2)
Na tým ze Dvora Králové jsme si věřili a tak jsme se od samého začátku vrhli na svého soka, který ale poměrně dlouho odolával doberskému náporu. Uklidnění do našich řad přinesl Daniel Šmída, který po krásné přihrávce zpoza branky doklepl míček do odkryté brány. O chvíli později Ondřej Preininger pohotově rozehrál standardní situaci a jeho projektil se zastavil až v síti. Soupeř se snažil, ale jeho šance zlikvidoval pozorný Honza Franc v naší brance a tak udeřilo opět na druhé straně, když se střelou z úhlu za přispění soupeřova brankáře prosadil Miroslav Matějů. Čtvrtou branku přidal přesnou střelou Tomáš Vidlák a zdálo se, že utkání je rozhodnuté. Ovšem soupeř udeřil hned z vyhraného vhazování a v závěru dostal možnost zahrát si přesilovou hru za špatné střídání, čehož dokázal využít a zkorigovat výsledek.
Branky: Šmída Daniel (Matějů Miroslav), Preininger Ondřej, Matějů Miroslav (Mádr Jiří), Vidlák Tomáš (Pašta Martin)

FBC Hroši Dobré – Předměřice Avengers 2:0 (2:0)
Druhý zápas přinesl bojovnější florbal plný nasazení, soubojů i přesilových her. Lépe do zápasu jsme vstoupili my, neboť Vidlákovi se podařilo získat míček, který nahrál před branku, kde si s ním poradil Ondřej Svoboda. Vzápětí byl ale vyloučen Kryštof Preininger a soupeř se dostal do hry díky přesilové hře, kterou ale nevyužil. Naopak již při vyrovnaném počtu hráčů udeřilo na druhé straně, když Ondra Preininger vysunul Ondru Svobodu, který si s nabídnutou šancí poradil. Poté následovala doberská přesilová hra, ovšem bez brankového efektu. S blížícím se koncem zápasu sílil i soupeřův tlak, který vygradoval v posledních minutách, kdy byli krátce po sobě vyloučeni Kryštof Preininger za nedodrženou vzdálenost a Jirka Rozínek za hru rukou. Soupeř na nic nečekal, odvolal brankáře a při hře 6 na 3 vrhl veškerou sílu do útoku. Naše bránící trio podpořené výborným Honzou Francem v brance ale úspěšně odolalo a mohli jsme tak slavit další vítězství.
Branky: Svoboda Ondřej (Vidlák Tomáš), Svoboda Ondřej (Preininger Ondřej)

AHF Náchod - FBC Hroši Dobré 1:1 (0:0)
Třetím dnešním soupeřem byl náchodský AHF tým, se kterým se hrají pohledné zápasy a nejinak tomu bylo i dnes. Do utkání jsme vstoupili v poněkud pozměněné sestavě a chvíli trvalo, než si vše sedlo. Úvodní šanci zápasu měl soupeř, ovšem jejich obránce samostatný únik přes celé hřiště nedokázal přesně zakončit. Poté jsme se dostali do hry i my, k čemuž přispěla i dvojnásobná početní výhoda, kterou jsme ale nedokázali využít ve svůj prospěch. To nabudilo soupeře, který opět přidal na obrátkách a po zaváhání při naší rozehře se dostal do vedení. Náš tým ale nesložil zbraně a chvíli před koncem dokázal vyrovnat, když Kamil Reichrt vyvezl míček, který nahrál na levou stranu na Adama Šmídu, který přesnou střelou vyhnal pavouky ze vzdálenějšího rohu branky. V posledních vteřinách jsme si ještě vypracovali nadějnou příležitost, ovšem tu jsme nevyužili a stejně jako v prvním měření sil jsme s tímto soupeřem dokázali remizovat.
Branka: Šmída Adam (Reichrt Kamil)

Homolkovi vepři – FBC Hroši Dobré 0:0 (0:0)
V posledním dnešním zápase byla k vidění bitva Hrochů proti Vepřům, která nepostrádala nasazení, bojovnost a úžasné zákroky gólmanů. Proti soupeři, který působí nejflorbalovějším dojmem, jsme nastoupili bez bázně a hany plní odhodlání poprat se o příznivý výsledek. Soupeř dle předpokladů udával tempo hry a díky přesným kombinacím se dostával i do zakončení, která ale často zblokovali naši hráči a když už střela mířila na branku, tak zakročil famózní Honza Franc, který v naší brance doslova čaroval. Naše taktika byla založená na rychlých brejcích, do kterých jsme se často dostávali a tím udržovali soupeřovu obranu v nejistotě. Po jednom z kontrů jsme díky soupeřově hře v brankovišti dostali možnost zahrávat trestné střílení, které Ondra Preininger sice provedl dobře, ovšem bez brankového efektu. Z následné přesilové hry jsme stejně jako v těch dnešních předchozích nedokázali vytěžit žádnou brankovou odměnu. S blížícím se koncem utkání bylo jasné, že jediná branka rozhodne. Vstřelit ji se ale nepodařilo ani jednomu z celků a ze zápasu proti silnému soupeři jsme si odnesli cenný bod, na kterém měl výrazný podíl vynikající Honza Franc, který v naší brance předvedl několik neuvěřitelných zákroků.

Sestava: Franc – Reichrt, Rozínek, Pašta – Šmída A., Šmída D., Preininger K., Matějů, Preininger O., Mádr, Svoboda O., Vidlák