Florbalový ples

V pořadí již 13. florbalový ples se uskuteční v sobotu 18.1. 2025 v Obecním domě v Dobrém, hrát bude skupina Brillant Band.

Podporují nás

Dobromat.cz

Turnaj č. 6 10-11

K poslednímu ligovému turnaji v letošním kalendářním roce zavítala doberská děvčata do krajského města Hradce Králové. V takřka předvánočním čase děvčata nevyrazila na nákupy, ale naopak pro důležité body do tabulky, díky kterým by potvrdila svoji cestu tabulkou směrem vzhůru.

FBC REAST TJ Jablonné nad Orlicí – FBC Dobré 7:1 (4:0, 1:0, 2:1)
Prvním soupeřem našich děvčat byl aktuálně druhý celek tabulky, který tuto příčku neokupuje náhodou. Naopak výkony dívek z Jablonného mají stoupající tendenci, o čemž se bohužel v dnešním zápase dokonale přesvědčila i naše děvčata.

Úvod utkání byl poměrně vyrovnaný a dost nervózní z obou stran. Ovšem vše se zlomilo v rozmezí od 5. do 7. minuty, kdy se soupeřkám z Jablonného podařilo vstřelit dvě branky, které favorita utkání značně nabudily. I přes tento nepříznivý stav jsme neskládali zbraně, ovšem herní projev nebyl ideální. A když na rozmezí 14. minuty přidal favorit další dvě rychlé branky, příliš do zpěvu nikomu nebylo.

Ve druhé třetině jsme chtěli na své soupeřky vlétnout, ovšem hned po 23 vteřinách jsme inkasovali pátou branku, což ještě více otřáslo s našimi ambicemi. A když se k tomu přidala spousta nepřesností v zakončení i v rozehrávce, nikoho výše skóre nemohla překvapit.

I ve třetí třetině měli navrch hráčky z Jablonného, kterým naše děvčata dopřávala velké množství prostoru, které zkušený soupeř dokázal využít, když v 35. minutě během dvaceti vteřin vstřelil další dvě branky. Čestný úspěch se děvčatům podařil ve 43. minutě, když velmi dobře sehranou přesilovku v nově složeném útočném komandu využila po přihrávce Preiningerové Klára Harapátová, která tak alespoň trochu zmírnila debakl našich barev.

Hra v početní výhodě a vstřelená branka byly ale bohužel jediným světlým momentem, neboť nasazení hráček v tomto utkání bylo pro všechny přítomné včetně ULTRAS velkým zklamáním. Bezkrevný výkon, ve kterém chybělo zaujetí pro hru i snaha poprat se o lepší výsledek tak znamenal rychlý sešup z výšin.

Branka: 43:04 Harapátová (Preiningerová)

Sestava: Hanušová – Barillová, Panenková, Prázová, Ryglová – Nosková, Netíková M., Preiningerová, Sedloňová, Pražáková, Netíková P., Harapátová

Hanušová (G) 28 zákroků z 35 střel, úspěšnost 80%

FBC Dobré – FbK Hořice 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
K dalšímu utkání nastoupila děvčata po důraznějším pohovoru odhodlána odčinit předchozí matný výkon. Tomu odpovídalo i nasazení jednotlivých hráček, které oproti předchozímu utkání působily mnohem svěžejším a kompaktnějším dojmem. Za svoji aktivitu se děvčata zaslouženě dočkala odměny hned ve 3. minutě, když se hezky prosadila Zuzka Nosková. Vstřelená branka nám dodala ještě více odvahy a jen neklid v zakončení či dobré zákroky brankářky způsobily, že jsme v první třetině vstřelili pouze jedinou branku.

Nástup do druhé třetiny nám opět vyšel skvěle a po 44 vteřinách navýšila naše vedení po přihrávce Noskové střelou do odkryté branky Klára Harapátová. Aktivní hra našich hráček dělala i nadále soupeřkám velké potíže, ovšem vstřelit třetí uklidňující branku se nám nepodařilo, ačkoliv Pražáková měla v přesilové hře hned dvakrát velmi dobrou příležitost.

Třetí třetina začala očekávaným náporem hráček z Hořic, které všechny síly vrhly do útoku. Díky velké hře na riziko si i dokázaly vytvořit tlak, který se jim podařilo využít ve 35. minutě, když zužitkovaly přesilovou hru. A aby toho nebylo málo, na začátku 39. minuty se týmu z Hořic podařilo dokonce vyrovnat, když využil další přesilovou hru a nepřesnosti v rozehrávce. Ztracený dvoubrankový náskok ale naše děvčata namotivoval a díky svému aktivnímu přístupu si dokázal vykoledovat 90 vteřin před koncem dvojnásobnou přesilovou hru, na kterou nastoupila přesilovková eskadra složená z pěti útočnic s jednoznačným cílem – strhnout vedení na naši stranu. To se k naší velké radosti podařilo 33 vteřin před koncem utkání kapitánce Preiningerové, která dobře zakombinovala s Marťou Netíkovou. Poslední vteřiny soupeř odvolal brankářku a vrhl vše do útoku, ovšem naše děvčata si vítězství již vzít nenechala a s letošním rokem se rozloučila stylově vítězstvím.

Branky: 2:25 Nosková, 15:44 Harapátová (Nosková), 44:27 Preiningerová (Netíková M.)

Sestava: Hanušová – Barillová, Panenková, Prázová, Preiningerová – Nosková, Netíková M., Harapátová, Sedloňová, Pražáková, Netíková P.