Turnaj č. 6 11-12

V sobotu 18. února 2012 netradičně v odpoledních hodinách vyrazil dívčí tým po měsíční pauze k dalšímu ligovému turnaji do Hořic, kde se utkal s domácím překvapením soutěže a se suverénem ze Svitav. Ani tentokrát se nám nevyhnuly potíže se sestavou a do hry jsme museli nasadit již čtvrtou brankářku. Tentokrát se pro dobro týmu obětovala Míša Panenková, která se na tento post posunula z místa obránce.

FbK Hořice – FBC Dobré 6:4 (4:2, 1:1, 1:1)
Naším prvním soupeřem na hrací ploše, která je o pět metrů kratší, než standardní hřiště, byl domácí celek, který před sezónou výrazně obměnil a zkvalitnil svůj kádr, čemuž odpovídají i jeho dosavadní dosažené výsledky. I přesto, že v tomto utkání naše děvčata nebyla favoritem, od prvních minut utkání bylo na jejich hře vidět, že se soupeře nebojí. Aktivní hra s vysunutým napadáním přinesla úspěch v 7. minutě, když po sérii šancí otevřela skóre po přihrávce Preiningerové Marťa Netíková. Bohužel ale o dvě minuty později byla šťastná střelkyně vyloučena a z přesilové hry soupeř vyrovnal, čímž odstartoval svoji smrtící tříminutovku, během které jsme po našich hrubých chybách inkasovali další dvě branky, přičemž jedna byla z trestného střílení. O chvíli později ale kapitánka Preiningerová po přihrávce Noskové předvedla svoji parádní disciplínu a po otočce zpoza branky snížila na rozdíl jediné branky. Bohužel ale v poslední minutě prvního dějství jsme inkasovali další poměrně lacinou branku, kterou soupeř odskočil na rozdíl dvou branek.

Ještě hůře bylo na začátku druhé třetiny, neboť hned po 43 vteřinách domácí tým přidal svoji pátou branku. Děvčata ale vývoj utkání nezlomil, nadále praktikovala svoji útočnou a aktivní hru, za což byla ve 20. minutě odměněna snižující brankou, kterou vsítila dorážkou povedené střely Monči Panenkové podruhé skórující Preiningerová. Tato branka ještě více zamotala vývojem utkání, které bylo na pohled velmi pohledné a dramatické. Naše děvčata zatlačila domácí tým, ovšem ze svého tlaku dlouho nedokázala vytěžit branku, která by je dostala na dostřel.

To se povedlo až na začátku třetí třetiny, když na rozdíl jediné branky snížila potřetí skórující Preiningerová, která využila další přesné přihrávky Noskové. Domácí hráčky viditelně znervózněly a začaly hrát mnohem více agresivněji, což se jim ve 37. minutě nevyplatilo, neboť po jednom z faulů dostal náš tým výhodu přesilové hry, což byla jedinečná šance na vyrovnání. Bohužel jsme ale přesilovou hru nesehráli ideálně, chyběla v ní častější střelba a ta, která přišla, tak minula stanovený cíl. To, co se nepovedlo našim barvám, se naopak podařilo domácím hráčkám, které šťastnou dorážkou ve 41. minutě využili svoji druhou přesilovou hru, když tentokrát na trestné lavici pykala Prázová. Dvoubrankový náskok se našim hráčkám již nepodařilo smazat a tak jsme z prvního dnešního vystoupení sice odešli poraženi, ovšem s pocitem dobře odvedené práce.

Branky: 6:15 Netíková M. (Preiningerová), 12:17 Preiningerová (Nosková), 19:34 Preiningerová (Panenková), 32:13 Preiningerová (Nosková)

Sestava: Panenková Mi. – Paneková Mo., Netíková P., Prázová – Preiningerová, Netíková M., Nosková, Harapátová, Pražáková, Sedloňová

FBC Dobré – FbK Svitavy 0:9 (0:1, 0:5, 0:3)
Druhým dnešním soupeřem byl doposud neporažený celek ze Svitav, který suverénním způsobem kráčí do baráže o postup do 1. ligy. V první třetině děvčata navázala na povedený výkon z předchozího utkání a s velmi kvalitním soupeřem hrála poměrně vyrovnanou partii, ve které přeci jen o něco lépe a mnohem florbalověji působil svitavský tým. Favorit se dlouho střelecky trápil, k čemuž přispěla i dobrými zákroky Míša Panenková v naší brance. Úvodní branky se svitavský tým dočkal v 11. minutě, když krátce předtím nevyužil dvouminutovou přesilovou hru za vyloučení Péti Netíkové.

Úvod druhé třetiny našim děvčatům hrubě nevyšel. Hned po 8 vteřinách soupeř navýšil svoje vedení a když krátce na to dostal náš tým výhodu přesilové hry, zdálo se, že se vrátíme zpět do utkání. Jenže přesilovou hru jsme využít nedokázali a naopak v ní sami inkasovali třetí branku. Z těžkého KO jsme se nedokázali vzpamatovat a po velmi špatném obranném přístupu jsme inkasovali během dalších dvou minut další dvě branky. To byly chvíle, kdy děvčata úplně vypadla z tempa, do kterého se jim již nepodařilo naskočit a navíc ve 28. minutě inkasovala šestou branku. A to jsme ještě navíc v této třetině přežily dvě oslabení, když na trestné lavici seděli Sedloňová a Preiningerová.

Ve třetí třetině se děvčata přeci jen o trochu zvedla, i když jejich výkon měl k ideálu hodně daleko. Zatímco soupeř chrlil výrazným sebevědomím, na našich hráčkách bylo vidět, že by byly nejraději, kdyby utkání již skončilo. Z naší hry se vytratila lehkost, kombinace a hra postrádala jakoukoliv organizaci, čehož soupeř využil dalšími třemi vstřelenými brankami, přičemž jedna padla při přesilové hře soupeře při vyloučení Sedloňové. V samotném závěru utkání jsme i my dostali možnost přesilové hry, ovšem Zuzka Nosková nastřelila pouze tyčku branky, což byl smolný moment na závěr nepovedeného utkání.

Sestava: Panenková Mi. – Paneková Mo., Netíková P., Prázová, Harapátová – Preiningerová, Netíková M., Nosková, Kotková, Pražáková, Sedloňová

I přes drobné potíže se sestavou, zejména s pozicí brankářky, děvčata v utkání proti letos vynikajícím Hořicím předvedla velmi dobrý výkon. O výsledku rozhodla nešťastná tříminutovka, během které jsme úplně vypadli z tempa a vyrobili velké množství individuálních chyb. Jinak jsme favoritovi byli minimálně vyrovnaným soupeřem, o čemž vypovídá i statistika střel, ve které jsme byli o deset střel aktivnější než soupeř. Ve druhém utkání proti Svitavám jsme odehráli dobrou první třetinu, ovšem dojem z celého utkání pokazila velmi nepovedená druhá třetina. Navíc jsme během dvou utkání byli hned šestkrát vyloučeni, což není ideální, neboť oslabení našim děvčatům sebrala spoustu sil. Poděkování od celého týmu zaslouží Míša Panenková, která se statečně poprala s nezvyklou pozicí brankářky.