Turnaj č. 6 12-13

Po měsíční přestávce od posledního turnaje, na kterém děvčata předvedla ne příliš přesvědčivé výkony, tentokrát doberský tým odjel napravit dojem do Přelouče, kam ho doprovázela i hrstka věrných fanoušků. Hráčky odjely v takřka kompletním složení, když chyběla pouze střelkyně Blažková, která stále tráví studijně-pracovní čas ve Švýcarsku.

Sokol Proxisky Pardubice – FBC Dobré 1:5 (1:1, 0:1, 0:3)
Prvním soupeřem doberského týmu byl celek z Pardubic, který po novém roce posílil o několik hráček, jenž za tento tým nastupovaly v minulých letech v první lize. Dal se tedy očekávat těžký zápas, což se vyplnilo jen z části. Úvod utkání byl vyrovnaný a více do hry se dostal celek z Pardubic, který hned ve 3. minutě dostal výhodu přesilové hry, když na trestné lavici pykala Zuzka Michlová. Hráčky oslabení přežily bez větších potíží a začaly diktovat tempo hry. Z narůstajícího tlaku vzešla i první branka, kterou vstřelila přesnou střelou kapitánka Preiningerová. O chvíli později dostal i doberský tým výhodu jedné hráčky v poli, kterou sehrál poměrně dobře, ovšem ke spokojenosti chyběla třešnička na dortu v podání vstřelené branky. S blížícím se koncem třetiny přidal celek z Pardubic, který byl za svoji aktivitu odměněn vyrovnávací brankou 12 vteřin před koncem třetiny.

Druhá třetina začala nejlépe, jak mohla. Po 35 vteřinách vybojovala Nosková míček, který nahrála Báře Fingerové, jenž přesným zásahem vrátila doberskému týmu vedení. Na děvčatech byla vidět velká chuť hrát a poměrně pohlednými a rychlými akcemi se často dostávala do zakončení, které ale bylo na štíru. Šance střídala šanci, ovšem vstřelit další branku se děvčatům ne a ne podařit. Buď ztroskotala na pardubické brankářce, která předvedla několik vynikajících zákroků, nebo sama v dobré pozici netrefila branku. A tak mohlo udeřit na druhé straně, ovšem T. Svobodová předvedla několik vynikajících zákroků proti ojedinělým brejkům pardubických hráček, čímž výrazně pomohla k úspěchu.

Zlomit utkání definitivně na doberskou stranu se týmu podařilo během první pětiminutovky závěrečného dějství. V čase 31:21 předvedla Preiningerová zpoza branky svoji typickou akci, která přinesla třetí branku. Poté děvčata dostala výhodu přesilové hry, kterou po přihrávce M. Netíkové využila celkem snadno Nosková. I přesto ale děvčata nepolevila a neustále zkoušela pozornost pardubické brankářky, která někdy i s vydatnou dávkou štěstí držela Pardubice ve hře. Pátou branku vstřelila pět minut před koncem Fingerová, která se hezky obtočila kolem bránících hráček a umístěnou střelou nedala brankářce šanci. Dvě minuty před koncem jsme dostali výhodu trestného střílení, ke kterému postavila M. Preiningerová. Její bekhendová klička ale nebyla úspěšná a ani z následné přesilové hry už branka nepadla a tak po velmi dobrém výkonu děvčata mohla slavit zasloužené vítězství.

Branky: 6:30 Preiningerová, 15:35 Fingerová (Nosková), 31:21 Preiningerová, 34:14 Nosková (Netíková M.), 40:30 Fingerová

Sestava: Svobodová T. – Netíková P., Panenková Mo., Ptáčníková, Panenková Mi., Barillová – Fingerová, Preiningerová, Nosková, Sedloňová, Netíková M., Harapátová, Michlová, Prázová O., Kotková

FBC Dobré – FbK Hořice 3:3 (0:2, 0:1, 3:0)
Ve druhém utkání nastoupila děvčata proti aktuálně třetímu týmu soutěže z Hořic, který v průběhu sezóny nabral vynikající formu, když dokázal porazit největší favority soutěže z Hradce Králové a Jaroměře. O tom, že se nejednalo o náhodné výsledky, se doberská děvčata přesvědčila na vlastní kůži. Od úvodního hvizdu bylo jasné, že k vidění bude utkání plné kontaktů a nevybíravých osobních soubojů, v čemž vynikají zejména hořické hráčky, které díky většímu důrazu a lepšímu pohybu působily lehčím dojmem. Po několika střelách, které zlikvidovala pozorná Hanušová, se kolem páté minuty osmělil i doberský tým, který několikrát zle zatopil před brankou Hořic, která ale odolala. Úvodní branku vstřelil tým z Hořic na začátku desáté minuty, kdy se útočnice zbavila naší obránkyně a o břevno poslala míček za záda bezmocné Hanušové. O tři minuty později děvčata pozdě přistoupila k nabíhající útočnici, která se dostala ke střele, jenž skončila v odkrytém rohu doberské branky – 0:2.

Do druhé třetiny děvčata vlétla s velkým elánem, za což mohla být odměněna rychlou kontaktní brankou, ovšem Fingerová místo do odkryté branky poslala míček pouze do tyče. I poté si děvčata vytvořila několik velmi dobrých šancí, které ale soupeř dokázal i s velkým přispěním paní Štěstěny přečkat. A jak už to tak někdy bývá, z ničeho nic udeřilo na druhé straně, když se nám nepodařilo uhlídat rychlý brejk, ze kterého i přes skvělý zákrok Danči Hanušové dokázala hořická útočnice vstřelit třetí branku. Tento nepříznivý stav by s některými týmy zamával, ovšem ne však s tím doberským. Děvčata vše vzala za správný konec a vydala se dobývat hořickou svatyni. Velká snaha sice přinesla i dostatek střeleckých příležitostí, ovšem bez gólového efektu. Dokonce se zdálo, jakoby florbalový Pán Bůh nebyl doma, neboť doberský tlak na branku byl výrazný a to i v době, kdy děvčata hrála v oslabení při vyloučení Ptáčníkové.

Třetí dějství se neslo ve znamení toho, zda se doberskému celku podaří najít zaklínadlo na začarovanou hořickou branku. To se podařilo ve 35. minutě Verče Ptáčníkové, která po přihrávce od brankářky Hanušové přesnou střelou poprvé překonala vynikající hořickou brankářku. Díky této brance se z doberských hráček staly lvice, které se nekompromisně vrhly na svoji kořist. Odměnou za aktivitu byla druhá branka doberského týmu, kterou na začátku 37. minuty vstřelila po asistenci Sedloňové pohotovou střelou Olča Prázová. Ta samá hráčka mohla vyrovnat, ovšem její střela skončila pouze na břevně. Zaslouženého vyrovnání jsme se přeci jen dočkali na konci čtyřicáté minuty, kdy Péťa Netíková po asistenci Noskové prostřelila vše, co jí stálo v cestě. Posledních pět minut tak přineslo dramatickou podívanou, ve které děvčata chtěla dokončit senzační obrat. A to se málem podařilo, ovšem minutu před koncem ve velmi dobré šanci nastřelila Marťa Netíková pouze břevno hořické branky, z čehož B. Ševc starší málem dostal infarkt. Utkání tak skončilo dělbou bodů a to i přesto, že ještě 11 minut před koncem děvčata prohrávala se silným soupeřem 0:3.

Branky: 34:54 Ptáčníková (Hanušová), 36:04 Prázová O. (Sedloňová), 39:43 Netíková P. (Nosková)

Sestava: Hanušová. – Netíková P., Panenková Mo., Ptáčníková, Panenková Mi., Barillová – Fingerová, Preiningerová, Nosková, Michlová, Netíková M., Harapátová, Sedloňová, Prázová O.

Na tomto turnaji děvčata do puntíku splnila to, co fanouškům slíbila po minulém vystoupení. Jejich výkon v obou utkáních byl příkladný. Celý tým prokázal nezlomnou vůli a touhu poprat se o umístění na předních příčkách tabulky. Zejména v nepříznivě se vyvíjejícím zápase s Hořicemi si tým sáhl na samé dno fyzických sil a ukázal obrovský charakter družstva. Děvčata si dnes dokázala, že florbal hrát umí a že když je výkon podpořen i maximálním úsilím, dočkají se i zasloužené odměny.

Negativem dnes byla slabší střelecká potence, neboť děvčata si dnes vypracovala opravdu velké množstí šancí, ovšem drtivá většina z nich zůstala nevyužita, na čemž je potřeba zapracovat.

Před blížícím se koncem soutěže je ale důležité neusnout na vavřínech a pilně docházet na tréninky, neboť bez nich to prostě a jednoduše nejde. Každopádně velká pochvala pro všechny za vzornou reprezentaci na tomto turnaji.