Turnaj č. 6 13-14

První únorový den vyrazila doberská děvčata na další florbalový turnaj, který se tentokrát odehrával v hale ve Vysokém Mýtě. Tým oproti předchozímu turnaji přijel v takřka kompletním složení a navíc podpořen opět výbornými fanoušky, kteří přijeli v početném složení povzbudit své hráčky.

FBC Dobré – Orel Přelouč 7:2 (2:1, 4:0, 1:1)
V prvním dnešním utkání se děvčata postavila proti stále se zlepšujícím orlicím z Přelouče. Hned od prvních chvil ale děvčata dokázala zatlačit svého soupeře do úzkých a na konci 4. minuty byla za svoji aktivitu odměněna úvodní brankou, kterou po přihrávce Jindrákové vstřelila Marťa Netíková. I nadále děvčata dobývala branku soupeřek, ovšem bez potřebného brankového efektu. I soupeřky ale využívaly každou možnost k ohrožení naší branky a po jednom z našich zaváhání dokázaly v 8. minutě srovnat skóre. Inkasovaná branka doberský tým nezlomila, ba naopak. Děvčata cílevědomě a vytrvale dobývala přeloučskou bránu, která odolávala až do závěrečné minuty první části, ve které se bekhendovou střelou prosadila Klára Harapátová, jenž asistovala opět Adéla Jindráková.

Do druhé části děvčata vstoupila s ještě větší touhou zlomit soupeřky, z čehož pramenila i branka Páji Blažkové, na kterou ji po 31 vteřinách hry přihrála kapitánka Preiningerová. Další branka na sebe nenechala dlouho čekat, neboť v 18. minutě po přihrávce Míši Panenkové napřáhla ke střele Verča Ptáčníková a její pokus skončil v síti. Poté na chvíli i díky oddechovému času přeloučského celku ustál doberský tlak, čehož se soupeř snažil využít, ovšem bez brankového efektu. I když nutno podotknout, že pár zaváhání se v naší obranné hře objevilo. Na konci 25. minuty se opět blýsklo nově složené duo Jindráková – Harapátová a druhá jmenovaná vstřelila pátou branku doberského celku. O tři minuty později si obě hráčky celou akci úspěšně zopakovaly a Klára Harapátová definitivně uklidnila celý tým.

Třetí dějství se neslo opět v útočném duchu. Oba týmy se snažily ohrozit soupeřovu svatyni, ovšem dlouho bez brankového vyjádření. To zlomila až v 35. minutě utkání přesně zakončující Pája Blažková, která využila přihrávku Noskové. O chvíli později dostal doberský tým výhodu přesilové hry, během které vyslal několik nebezpečných střel, ovšem bez gólového vyjádření. S blížícím se koncem třetiny jakoby děvčata trochu polevila, čehož soupeřky dokázaly využít. Přeloučská obránkyně se na své polovině nadechla k velkému sólu a po obejití 3 doberských hráček celkem pohodlně dorazila svou střelu za záda bezmocné Svobodové. Do konce utkání se již nic vážnějšího nestalo a děvčata si tak připsala první dnešní vítězství.

Branky: 3:54 Netíková M. (Jindráková), 14:00 Harapátová (Jindráková), 15:31 Blažková (Preiningerová), 17:07 Ptáčníková (Panenková Mi.), 24:42 Harapátová (Jindráková), 27:48 Harapátová (Jindráková), 34:47 Blažková (Nosková)

Sokol Proxisky Pardubice – FBC Dobré 3:11 (1:4, 1:3, 1:4)
Po půlhodinové pauze, kterou si děvčata vzala mezi oběma zápasy, nastoupila proti celku z Pardubic. V úvodních minutách se děvčata trochu hledala a na hřišti působila poněkud těžkopádným dojmem. I přesto ale po necelých 4 minutách hry vstřelila úvodní branku utkání, o kterou se po nahození od Péti Netíkové postarala spolehlivá střelkyně Pája Blažková. O chvíli později bylo ještě veseleji, neboť to Adéla Jindráková vybojovala míček v rohu a svojí střelou překvalila pardubickou brankářku. V polovině 9. minuty byla vyloučena Nosková, ovšem to našim děvčatům vůbec nevadilo a ve vlastním oslabení Klára Harapátová navýšila doberské vedení na tři branky. Vzápětí pokračovala pardubická přesilová hra, během níž si soupeřky vypracovaly několik nadějných příležitostí, které ale nevyužily a to i díky výborně chytající Svobodové, která předvedla jeden famózní zákrok, který by se jistě neztratil v anketě Zlatá helma. Chvíli po návratu vyloučené hráčky ale soupeř dokázal přeci jen vstřelit snižující branku. Osm vteřin před koncem první třetiny ale po přihrávce Harapátové napřáhla ke střele aktivní Áďa Tomaščinová, jenž vrátila doberským barvám zpět tříbrankový náskok.

I druhá část hry začala aktivitou doberského celku, která vyústila v pátou branku, jenž vstřelila po asistenci Blažkové obtočením podél branky Monča Preiningerová. K vidění byl celkem pohledný florbal a to z obou stran. Snaha o kombinaci byla patrná na obou celcích, což ocenili i skvělí doberští ULTRAS. V polovině utkání došlo k zaváhání naší obrany, která pustila poměrně snadno soupeřovu hráčku do brejku, která nabídnutou šancí i přes snahu našich obránkyň nepohrdla. O chvíli později ale mohla vybuchnout doberská radost, neboť Míša Panenková našla přesným pasem Páju Blažkovou, která se zbavila svých strážkyň a s přehledem zavěsila. Za dalších 30 vteřin bylo ještě veseleji, neboť to se za asistence Harapátové prosadila Adéla Jindráková, která tím uzavřela střelecký účet druhé třetiny.

Ve třetím dějství chtěla děvčata potvrdit svoji střeleckou formu, což se jim podařilo v 33. minutě, když se po individuální akci prosadila Zuzka Nosková. Za další 3 minuty se dostala u naší branky k míčku Péťa Netíková, která vzala nohy na ramena a pelášila k pardubické brance. Během cesty se vyhnula jedné ze soupeřek a následně i díky přispění soupeřovy obrany vstřelila devátou doberskou branku. Fanoušky vyvolávaná desítka přišla na řadu 5 minut před koncem hry, když se po souhře sester Netíkových prosadila přesnou střelou nejmladší Marťa. Bohužel ale o chvíli později děvčata zaváhala při stavění zdi, což soupeř po zásluze ztrestal. Závěrečné slovo si vzal ale doberský tým, neboť na konci 42. minuty našlápla k úchvatnému sólu Tomaščinová, která nesobecky nabídla krásnou přihrávkou Adéle Jindrákové hattrick a ta nabídnutou šanci neodmítla. I ve druhém utkání tak děvčata dokázala přehrát své dnešní soupeřky a do tabulky si tak připsala dalších 6 bodů.

Branky: 3:40 Blažková (Netíková P.), 6:14 Jindráková, 8:53 Harapátová, 14:52 Tomaščinová (Harapátová), 17:55 Preiningerová (Blažková), 25:22 Blažková (Panenková Mi.), 25:50 Jindráková (Harapátová), 32:37 Nosková, 36:07 Netíková P., 39:19 Netíková M. (Netíková P.), 41:45 Jindráková (Tomaščinová)

Sestava z turnaje: Svobodová – Netíková P., Ptáčníková, Panenková Mo., Panenková Mi., Sedloňová, Barillová – Blažková, Preiningerová, Nosková, Jindráková, Netíková M., Harapátová, Fingerová, Tomaščinová, Kotková

Na dnešním turnaji děvčata po zásluze získala dvě vítězství a to především díky útočné aktivitě celého týmu. Pozitivem je, že do útočení a kombinace se zapojily i obránkyně, které díky konstruktivní rozehrávce přispěly k několika brankám i dalším nebezpečným akcím. I přes jasná vítězství si je ale potřeba přiznat, že během zápasů se v naší hře vyskytlo hned několik zbytečných chyb, které by zkušenější celky potrestaly. Je potřeba se z nich poučit a pořádně potrénovat na další část sezóny.

Hráčkám děkujeme za předvedený výkon a fanouškům za jejich podporu, která byla během obou zápasů vynikající.