Turnaj č. 6 14-15

Po sedmitýdenní pauze vyplněné vánočními svátky se v sobotu 17.1. 2015 pro doberské ženy opět roztočil druholigový florbalový kolotoč, který měl tentokrát zastávku v hale Rokytnici v Orlických horách, kde naše děvčata absolvovala podruhé v sezóně pardubický dvojboj.

FBC Dobré – Sokol PPAS Proxisky Pardubice B 10:1 (7:0, 2:1, 1:0)
Nejprve se děvčata představila proti pardubickému B-týmu, proti kterému nechtěla nic podcenit a od samého úvodu se vrhla do útočení, za což byla ve 4. minutě odměněna vedoucí brankou, kterou po přihrávce Harapátové vstřelila Adéla Jindráková. O 17 vteřin později vyslala Barillová do sóla Áďu Tomaščinovou, která přesnou střelou navýšila doberské vedení. Na konci 10. minuty Míša Panenková pohotově nahodila míček na Páju Blažkovou, která si neděla žádné potíže a pohotově přidala třetí doberskou branku. O čtvrtou a pátou branku se v rozmezí dvou minut postarala navrátilkyně do sestavy Zuzka Nosková, která nejprve využila krásnou nabídku od Harapátové a poté využila špatné rozehrávky soupeřek. Na začátku 15. minuty zabojovala o míček Péťa Netíková, který k ní doputoval zpět od Tomaščinové a šestý gól byl na světě. Šest vteřin před koncem první části ještě opět udeřilo útočné duo Harapátová – Jindráková a druhá jmenovaná přesnou střelou přidala sedmý úspěch.

Úvod druhé části našim barvám opět vyšel, když se po hezké přihrávce od Kotkové dokázala prosadit Bára Fingerová. Poté ale jakoby utichl doberský nápor, čehož dokázaly využít i snaživé soupeřky, které využívaly nabídnuté možnosti k ohrožení naší branky, kde však stála spolehlivá Terka Svobodová. Na začátku 22. minuty Preiningerová našla na levé straně rozeběhnutou Sedloňovou, která se nemýlila a přesnou ranou vymetla pravý horní růžek. Tato branka jakoby ale naše děvčata ukolébala a čím dál více byl vidět soupeř, který se v polovině 28. minuty dočkal zaslouženého úspěchu v podobě vstřelené branky.

Třetí část se nesla v podobném duchu, jako byl konec druhé třetiny, což znamenalo čím dál tím ospalejší výkon doberského týmu, který se jakoby podvědomě šetřil na další zápas. Děvčata již nebyla tak aktivní, jako v první části, k čemuž přispěl i zlepšený výkon pardubického béčka, jehož hráčky se sympaticky rvaly o každý míček i za již rozhodnutého stavu. Nakonec se nám přeci jen podařilo vstřelit fanoušky vyzývanou desítku, kterou jim načepovala Pája Blažková, která se prosadila po asistenci Tomaščinové, čímž ukončila střelecký účet tohoto zápasu.

Branky: 3:45 Jindráková (Harapátová), 4:02 Tomaščinová (Barillová), 9:41 Blažková (Panenková Mi.), 11:11 Nosková (Harapátová), 13:15 Nosková, 14:06 Netíková P. (Tomaščinová), 14:54 Jindráková (Harapátová), 15:59 Fingerová (Kotková), 21:18 Sedloňová (Preiningerová), 40:04 Blažková (Tomaščinová)

Sokol PPAS Proxisky Pardubice A – FBC Dobré 4:6 (0:1, 2:2, 2:3)
Ve druhém utkání na nás čekal pardubický A-tým, který předvádí pohledný kombinační florbal, což potvrdil i v tomto utkání, do kterého naše děvčata vstoupila přímo snově, neboť hned po 11 vteřinách vstřelila úvodní branku Klára Harapátová, která neměla problém dostat do branky míček po krásné akci Preiningerové. Tato branka naše děvčata nabudila a během dalších čtyř minut několikrát zle zatopila před soupeřovou brankou, ovšem bez brankového efektu. A tak se pomalu začal osmělovat i soupeř, který hrozil zejména rychlými výběhy obránkyň, se kterými si ale dokázala poradit velmi dobře chytající Svobodová. Vzhledem k tomu, že ani na druhé straně se neurodilo, neboť střela Blažkové pouze orazítkovala tyčku, svítil na ukazateli skóre stav 1:0 pro Dobré.

Druhá třetina začala obdobně jako ta první, tedy rychlou brankou po 18 vteřinách hry, ovšem s tím rozdílem, že tentokrát ji vstřelil soupeř, který vyrovnal na 1:1. O poměrně rychlou odpověď se v polovině 18. minuty postarala opět Klára Harapátová, kterou ke skórování vyzvala Jindráková. Tato branka nás trochu uklidnila, ovšem někdy toho klidu bylo až příliš a tak byla k vidění vyrovnaná partie, ve které měly místy navrch pardubické hráčky, které se za svoji aktivitu dočkaly zasloužené odměny v podobě vyrovnávací branky na začátku 27. minuty. Ještě do konce druhé části se ale doberská děvčata dokázala opět dostat do vedení, když k útoku zavelela jako správná kapitánka Monča Preiningerová, která po asistenci Harapátové hezkou střelou prostřelila vše, co jí stálo v cestě.

Třetí dějství tak bylo zcela otevřené a přineslo drama až do posledních chvil. Zatímco našim děvčatům dnes vázla kombinace a během zápasu jsme zbytečně poztráceli velké množství míčků, soupeř působil jistějším dojmem a zejména díky důrazu před brankovištěm si došel pro vyrovnání, kterého se dočkal v polovině 36. minuty a začínalo se prakticky od začátku. O tři minuty později jsme se počtvrté v zápase dostali do vedení, které po přihrávce Míši Panenkové zařídila přesnou střelou Pája Blažková, ovšem soupeř i počtvrté dokázal vyrovnat a to již za necelých 40 vteřin a opět díky našemu nedůrazu před vlastní brankou. V tu chvíli přítomní doberští fans začali vyvolávat slogan ,,dejte jim bůra“, což si vzala k srdci Adéla Jindráková, která krásnou střelou po přihrávce Harapátové opět strhla vedení na doberskou stranu. Soupeřky se nevzdávaly a vrhly všechny síly do útoku, čehož dokázala využít Zuzka Nosková, která se prosmýkla po pravé straně a předložila míček před branku na zcela volnou Páju Blažkovou, která zpečetila utrápené doberské vítězství.

Branky: 0:11 Harapátová (Preiningerová), 17:35 Harapátová (Jindráková), 28:58 Preiningerová (Harapátová), 38:26 Blažková (Panenková Mi.), 40:05 Jindráková (Harapátová), 43:12 Blažková (Nosková)

Sestava z turnaje: Svobodová T. – Sedloňová, Ptáčníková, Panenková Mi., Barillová – Harapátová, Preiningerová, Jindráková, Tomaščinová, Nosková, Blažková, Fingerová, Netíková P., Kotková

Na dnešním turnaji byla na děvčatech znát nerozehranost a velká pauza, neboť jejich výkony nebyly příliš přesvědčivé. Proti pardubickému B-týmu splnily povinnost, ovšem hra ve druhé části zápasu již nebyla moc ke koukání, což se přeneslo i do druhého utkání, které přineslo dramatickou podívanou, ve které zvítězil šťastnější tým. Domů jsme tak odjížděli sice s 6 získanými body, ovšem s pocitem, že dnes nám k ideálu chybělo hodně daleko, na čemž je potřeba zapracovat. I přesto je ale potřeba děvčatům poděkovat, neboť i když se jim nedařilo podle představ, dokázaly získat dvě výhry. Děkujeme i fanouškům, kteří zavítali do rokytnické haly a neúnavě podporovali doberská děvčata během jejich vystoupení.