Turnaj č. 6 15-16

Poslední lednovou sobotu 30.1. 2016 vyrazily doberské ženy do Rokytnice v Orlických horách, kde byl na programu další turnaj v rámci 2. ligy žen. Cílem bylo jako vždy pokusit se vydolovat maximální možný bodový zisk a zároveň se prezentovat pohlednou hrou, kterou jsme předváděli na minulém turnaji.

FBC Dobré – FBŠ Všestary 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Prvním dnešním soupeřem pro naše ženy byl tým ze Všestar, který se již rozkoukal v soutěži a díky zlepšeným výkonům začal trápit všechny celky, o čemž svědčí např. remíza s vedoucím Orlicko-Třebovskem. Věděli jsme, že nás nečeká nic snadného, ovšem i tak jsme chtěli na soupeřky vlétnout a dostat se do tlaku. Bohužel nám ale chyběla ta nejzákladnější ingredience - pohyb, což nás provázelo celým dnešním turnajem. V úvodní části byla k vidění vyrovnaná hra, kdy soupeřky hrozily rychlými kontry, se kterými si naše obrana příliš nevěděla rady. Jen díky pozorné Terce Svobodové tak zůstalo skóre bezbrankové a to i přesto, že i naše hráčky měly několik velmi dobrých šancí, ovšem ani Marťa Netíková a ani Procházková nedokázaly skórovat.

Ve druhé třetině jsme přeci jen přidali na pohybu, ovšem naše kombinace dnes velmi vázla a díky velkému množství nepřesných přihrávek jsme se nemohli dostat do tempa. Snaha se našim děvčatům nedala upřít, ovšem i soupeřky byly na toto utkání velmi dobře připravené a využívaly každou možnost k ohrožení naší svatyně. Kýžená branka přišla na konci druhé části, když Bára Fingerová našla na středu volnou Péťu Netíkovou, která hezkou střelou konečně dostala náš tým do vedení.

Třetí třetina začala náporem našeho celku, který byl za svoji aktivitu odměněn druhou brankou, když po 44 vteřinách dokázala Barča Fingerová trefit těžký míček ze vzduchu, který se před ni odrazil po střele Sedloňové. Druhá branka nám dodala klid a utkání jsme od této chvíle měli pod kontrolou. Komplikace mohla přijít na začátku 40. minuty, když zákrok Bardonové byl posouzen jako dvouminutový a rozhodčí zároveň velmi přísně nařídili trestné střílení. Drama ale nedopustila skvělá Terka Svobodová, která nejenže zlikvidovala nájezd, ale za pomoci svých spoluhráček napomohla i ubránění početní nevýhody. V samém závěru ještě Tomaščinová našla na pravé straně Adélu Procházkovou, která zpečetila doberské vítězství třetí brankou. Bonusem bylo čisté konto Terky Svobodové, která nás v tomto zápase výrazně podržela a po zásluze odcházela bez obdržené branky.

Branky: 27:57 Netíková P. (Fingerová), 30:44 Fingerová (Sedloňová), 44:15 Procházková (Tomaščinová)

FbC Florbalky Skuteč – FBC Dobré 1:6 (1:2, 0:2, 0:2)
Do druhého utkání jsme chtěli vstoupit lépe, než do toho předchozího, což se nám i podařilo, neboť v polovině 4. minuty se po nezištné přihrávce M. Netíkové prosadila z předbrankového prostoru Pája Blažková. O 5 minut později nahodila na branku dlouhý lob Bardonová a vyražený míček za záda bezmocné brankářky dorazila Áďa Tomaščinová. Tato branka ale místo povzbuzení přinesla do našich řad až přílišné uspokojení, neboť jsme opět začali být pasivní a hlavně bez větší známky pohybu, za což jsme byli po zásluze potrestáni snižující brankou.

Do druhé třetiny jsme opět vstoupili aktivně a hlavně i brankově, neboť v polovině 17. minuty našla Procházková Páju Blažkovou, která si s nabídnutou šancí věděla rady. Vstřelený gól nás přeci jen uklidnil a začali jsme svým soupeřkám více zatápět, z čehož pramenila i čtvrtá branka, o kterou se opět po další přihrávce Procházkové postarala Blažková. Do konce třetiny jsme mohli přidat další branky, ovšem střelba dnes nebyla naší nejsilnější stránkou.

I poslední dějství začalo pro naše barvy nejlépe, jak mohlo, neboť uklidňující pátou branku hezkou tečí Bardonové střely vsítila střelecky potentní Pája Blažková. O chvíli později pěkně a zejména aktivně zakombinovalo trio Fingerová-P. Netíková-Tomaščinová a posledně jmenovaná z práce svých kolegyň vytěžila šestou branku. Závěr zápasu se tak dohrával v již poměrně poklidném duchu, i když šance na zvýšení skóre byly. Do dobrých pozic se dostala dobře hrající Fingerová, ovšem chybělo jí střelecké štěstí. I tak jsme ale zápas po zásluze dovedli do vítězného konce, což ocenili s povděkem i naši fanoušci, kteří děvčata doprovázeli svým povzbuzováním během celého turnaje.

Branky:3:38 Blažková (Netíková M.), 8:53 Tomaščinová (Bardonová), 16:35 Blažková (Procházková), 23:13 Blažková (Procházková), 31:56 Blažková (Bardonová), 32:39 Tomaščinová (Netíková P.)

Sestava z turnaje: Svobodová T. – Bardonová, Ptáčníková, Barillová, Panenková Mi. – Blažková, Netíková P., Procházková, Fingerová, Netíková M., Sedloňová, Prázová, Tomaščinová, Rozinková

Dnešní turnaj přinesl našim děvčatům do tabulky dalších 6 bodů, ovšem nutno přiznat, že předvedený výkon nebyl nikterak oslnivý. V naší hře bylo velké množství nepřesností, díky kterým jsme poztráceli zbytečně velké množství míčků a hlavně po většinu času jsme v naší hře postrádali pohyb. Když děvčata zabrala, hned dokázala své soupeřky přehrávat, ovšem takovýchto okamžiků dnes bylo příliš málo. Je sice pravda, že ne každý den je posvícení, a tak i naše ženy mají právo na  horší výkon, ovšem i přesto budeme věřit, že na dalším turnaji se tým bude prezentovat lepším výkonem.