Aktuality

Florbalový ples

24.12.2020

V pořadí již 11. florbalový ples se uskuteční v sobotu 15.1. 2022 v Obecním domě v Dobrém, hrát bude skupina Brillant Band.

Podporují nás

Dobromat.czTurnaj č. 6 FLAHK 14-15

V neděli 18. ledna 2015 se konal další turnaj mužů v rámci Florbalové ligy amatérů, na který tentokrát doberští Hroši oproti předchozím zápasům vyrazili v méně početném složení, neboť nemoci člověk prostě neporučí. I přesto ale bylo jasným cílem navázat na poslední poměrně vydařený turnaj a odvést si domů nějaký ten bodík.

Myšáci Hradec Králové – FBC Hroši Dobré 1:2 (0:1)
V prvním utkání jsme nastoupili proti aktuálně čtvrtým Myšákům, na které jsme chtěli ihned vlétnout, což se podařilo dokonale, neboť hned po 5 vteřinách Ondra Svoboda nahrál před branku na Tomáše Vidláka, který dostal doberský tým do vedení. Rychlá branka dostala oba týmy do varu a k vidění byl svižný florbal, ve kterém se přelévala hra z jedné strany na druhou, ovšem bez brankového vyjádření, neboť oba brankáři předvedli několik velmi dobrých zákroků a zejména Honza Franc nás několikrát výrazně podržel. I přesto se ale podařilo Myšákům vyrovnat, když se prosadili po standardní situaci. Doberští Hroši se ale ukázali jako praví bojovníci a nakonec dokázali strhnout vítězství na svoji stranu, neboť Ondra Svoboda si nejprve za vydatného přispění soupeřova obránce narazil míček s Vidlákem a následně si narazil i o brankáře a pohotovou dorážkou vstřelil vítěznou branku.
Branky: Vidlák Tomáš (Svoboda Ondřej), Svoboda Ondřej (Vidlák Tomáš)

FbC Sokol Předměřice – FBC Hroši Dobré 2:1 (1:0)
Ve druhém zápase jsme narazili na domácí Sokol, který se rovněž pohybuje v popředí tabulky a dělá si zálusk na playoff. I do tohoto utkání jsme ale vstoupili s velkým odhodláním poprat se o příznivý výsledek a záhy jsme mohli i vést, ovšem střela Dana Šmídy pouze orazítkovala tyč domácí svatyně. Poté převzali iniciativu předměřičtí, kteří dostali výhodu přesilové hry, když byl za sekání vyloučen Jirka Mádr. Z této výhody se zrodil i závar před naší brankou, po kterém směřoval míček za záda bezmocného France, který ale nakonec na poslední chvíli dokázal odehrát do bezpečí Martin Pašta, jenž si ale při tomto zákroku stoupl do brankoviště, za což bylo nařízeno trestné střílení. Vzhledem k tomu, že Honza Franc proti soupeřově střelci úspěšně zakročil, dostal protivník výhodu dlouhé dvojnásobné přesilové hry, kterou jsme ale dokázali ubránit. Jenže do konce poločasu jsme bezbrankový stav udržet nedokázali, neboť soupeř se po dobře rozehrané standardce dostal do vedení. Ve druhém poločase pokračovala snaha o doberské vyrovnání, ovšem příliš velkých šancí jsme si vytvořit nedokázali. Nejblíže k vyrovnání měl opět Dan Šmída, který se hezky obtočil kolem obránce, ovšem jeho střelu dokázal zlikvidovat brankář a tak necelé dvě minuty před koncem udeřil soupeř, který po rychlém a dobře sehraném brejku přidal druhou branku. Při závěrečném náporu se nám ještě podařilo snížit, když se v předbrankovém prostoru po střele Dana Šmídy prosadil Ondra Preininger, ovšem na vyrovnání jsme již dosáhnout nedokázali.
Branka: Preininger Ondřej (Šmída Daniel)

Marilan Pardubice – Hroši Dobré 4:2 (1:1)
Do třetího utkání jsme již nastoupili pouze v 9 hráčích v poli, neboť kvůli pracovním povinnostem nás musel opustit Ondra Svoboda, přesto i tak jsme chtěli z tohoto zápasu brát tři body. Ovšem i soupeř prokazoval své kvality a naše obrana tak musela být v neustálé permanenci a několikrát výborně zasáhl Honza Franc. Z ničeho nic ale udeřilo na druhé straně, když Jirka Rozínek vyvezl míček, který nahodil dopředu a ten protečoval Jirka Mádr na Tomáše Vidláka, který trefil míček ze vzduchu přímo do branky. Bohužel ale soupeř ještě do poločasu dokázal vyrovnat, když se prosadil po standardní situaci. Druhý poločas byl obdobný jako ten první. Oba týmy si vytvořily šance, které ale dlouho zůstaly nevyužity. To prolomil až Ondra Preininger, který přímou ranou z volného úderu prostřelil vše, co mu stálo v cestě. O vedení jsme ale poměrně brzy přišli, neboť soupeř se dokázal prosadit díky důrazu před naší brankou. To se již pomalu blížil konec zápasu, který byl pro doberské Hrochy značně hořký, neboť pardubický obránce vystřelil na France, který jeho pokus sice zlikvidoval, ovšem míček zůstal ležet v brankovišti, kde si ho našel dobíhající soupeř, který ho dostal do branky. Při tom ale stál oběma nohama v brankovišti, což viděla celá hala, ovšem rozhodčí měli zřejmě jinou důležitější práci a neregulérní branku i přes naše oprávněné protesty uznali. V samém závěru jsme ještě vrhli všechny síly do útoku, čehož ale využil soupeř, který dokázal zpečetit své vítězství čtvrtou brankou.
Branky: Vidlák Tomáš (Mádr Jiří), Preininger Ondřej

FBC Ostroměř – FBC Hroši Dobré 4:1 (2:0)
V posledním dnešním zápase jsme nastoupili proti celku z Ostroměře, který nám příliš nesedí, což se bohužel potvrdilo i v tomto utkání. Soupeř na hřišti působil uvolněnějším dojmem a jeho hbití hráči nám dělali velké potíže. Po jednom z protiútoků se Ostroměř dostala do vedení, když její hráč byl důraznější před naší brankou. O chvíli později se soupeřův útočník předvedl hezkou individuální akcí, po které navýšil vedení svého týmu. Až poté jsme se osmělili i my a začali zaměstnávat ostroměřského brankáře, který ale dlouho držel čisté konto. To, co se nedařilo nám, se dařilo soupeři, který přidal další dvě branky, čímž rozhodl o vítězi tohoto utkání. Nám se podařilo jen kosmeticky upravit výsledek, když Ondra Preininger po hezkém sólu našel na levé straně Tomáše Vidláka, který vstřelil čestnou doberskou branku.
Branka: Vidlák Tomáš (Preininger Ondřej)

Sestava: Franc J. – Reichrt K., Rozínek J., Pašta M., Svoboda J. – Svoboda O., Šmída D., Vidlák T., Mádr J., Preininger O., Řehák R.