Turnaj č. 7 09-10

Po krátké zimní pauze v sobotu 23. ledna 2010 odstartovala doberským děvčatům druhá polovina soutěže domácím turnajem v Kostelci nad Orlicí, kam vyrazila celá výprava, která čítala 23 členů, v časných ranních hodinách. Po příjezdu do Kostelce jsme připravili hřiště, vyvěsili transparenty, rozdělili funkce a turnaj mohl začít.

FBC Dobré – TJ Sokol Jaroměř 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
K prvnímu utkání turnaje nastoupila doberská děvčata proti celku z Jaroměře, se kterým v předchozím utkání prohrála 0:4. Začátek zápasu byl z obou stran poměrně vlažný, oba celky se těžko dostávaly do hry a k vidění byla neurovnaná hra. Od 5. minuty se ale naše děvčata probudila a byla to ona, kdo začal diktovat tempo. Děvčata si začala více věřit a dostávala se do dobrých příležitostí. Úvodní branky se děvčata po zásluze dočkala v 11. minutě, když Péťa Netíková dorazila do branky přihrávku sestry Moniky.

Druhá třetina přinesla dobrý výkon doberských slečen, které se dostaly do tempa a svoji hrou dělaly soupeřkám velké problémy. Jen velmi dobrý výkon hostující brankářky zastavil ukazatel skóre. Na druhé straně se občas v brance nudila Danča Hanušová, která ale, když bylo potřeba, svůj tým podržela. Ze svého tlaku děvčata vytěžila druhou branku, kterou v 8. minutě druhé třetiny vstřelila po samostatném úniku kapitánka Móňa Preiningerová, čímž uklidnila celý tým.

V závěrečné třetině se více do hry dostaly soupeřky z Jaroměře, které vrhly všechny síly do útočení. Naše obrana ale fungovala velmi dobře a hostující hráčky tak měly velké problémy s tím, aby nalezly nějakou skulinku v naší defenzívě. S přibývajícím časem se jaroměřské hráčky čím dál více dostávaly ke střelám z větší vzdálenosti, ovšem s těmi si obrana i vynikající Danča v brance dokázala poradit. V samém závěru se děvčata nechala přitlačit na svoji polovinu, ovšem snížení se soupeřky nedočkaly a mohli jsme tak slavit vítězství i první vychytanou nulu naší brankářky.

Branky: 10:12 Netíková Péťa (Preiningerová Móňa), 19:31 Preiningerová Móňa (Zangeová Lucka)

Sestava: Hanušová – Barillová, Panenková, Čtvrtečková, Harapátová, Zangeová – Netíková P., Netíková M., Preiningerová, Sedloňová, Pražáková, Fingerová

FBC Dobré – IBK Hradec Králové 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)
Ve druhém zápase děvčata nastoupila proti celku z krajského města, kterého již jednou porazila. Ovšem celek Hradce od té chvíle udělal veliký výkonnostní posun a na děvčata tak čekal nelehký úkol. Úvod zápasu nám vyšel dokonale, když se po přihrávce Kláry Harapátové pohotově prosadila Bára Fingerová. Vstřelená branka ale jakoby našim děvčatům ublížila. Soupeřky z Hradce přepnuly na větší obrátky a děvčata nevěděla, kam dřív skočit. Od inkasované branky nás tak udržoval pouze pozorný výkon Danči.

I ve druhé třetině děvčata marně hledala ztracené tempo. I když na nich bylo vidět, že se chtějí svým soupeřkám vyrovnat, tak jejich pohyb byl oproti nim těžkopádný. Aktivnější a pohyblivější Hradec se dočkal zasloužené odměny v 18. minutě, když dokázal skórovat tečí po rychle rozehrané standardní situaci. Strhnout vedení na naši stranu mohla dnešní oslavenkyně Marťa, ovšem její dorážce chyběly k úspěchu pouhé milimetry, ovšem je potřeba dodat, že v těchto chvílích byl soupeř lepším a mnohem nebezpečnějším celkem.

Poslední třetina začala pro naše barvy špatně, neboť během úvodních 150 vteřin děvčata dvakrát inkasovala, když před brankou vždy zůstala nikým nepokrytá hostující hráčka. Inkasované branky na chvíli srazily děvčata na kolena, ovšem v posledních šesti minutách děvčata opět zabrala a začala motat svým soupeřkám hlavy. Jenže jsme i přes několik slibných příležitostí nedokázali vstřelit kontaktní branku a při závěrečné powerplay jsme navíc inkasovali počtvrté a celek z Hradce se tak mohl radovat ze zaslouženého vítězství.

Branka: 2:37 Fingerová Bára (Harapátová Klára)

Po skončení turnaje jsme se dali do uklízení, při kterém Marťa každému darovala bonbón, neboť dnes oslavila sladkých 17 let - samozřejmě přejeme všechno nej a hlavně spoustu zážitků spojených s florbalem. I díky tomu jsme dnes měli uklizeno poměrně rychle a ještě před odjezdem jsme stihli vypít na oslavu lahev šampaňského. Z Kostelce jsme tak odjeli v dobré náladě, i když všechny v hlavě určitě mrzel předvedený výkon z utkání proti Hradci Králové, který měl do ideálu hodně daleko. Příště to snad bude lepší !!!