Turnaj č. 7 10-11

V neděli 23.1. 2011 v 8 hodin ráno jsme odjížděli do nedalekého Náchoda k dalšímu ligovému turnaji. Vzhledem k tomu, že sobotní večer patřil premiérovému plesu našeho florbalového klubu, na dívky a na doberské ULTRAS čekal souboj nejen se dvěma týmy, ale i s únavou spojenou s pořádáním této kulturní akce.

FBC Dobré – F.B.C. Nové Město nad Metují 1:5 (0:3, 1:1, 0:1)
Úvod utkání proti vedoucímu celku soutěže, který tentokrát nastoupil bez nejproduktivnější hráčky soutěže Kosové, patřil novoměstským ženám, které hned po minutě hry dostaly příležitost přesilové hry, když za sekání byla vyloučena Nosková. Díky aktivnímu přístupu našich hráček se ale favorit do vážnější šance nedostal a vyloučení jsme přežili bez úhony. Jenže krátce poté se novoměstským povedl rychlý útok po levé straně, ze kterého padla první branka utkání. O dvě minuty později se podařilo soupeři rychle překonat náš obranný val a na světě byla druhá branka v naší síti. Tento moment jakoby probral naše děvčata z plesové únavy, která začala diktovat tempo hry. Zvýšený důraz a vysunuté napadání přineslo i několik šancí, které jsme ale nedokázali dotáhnout do úspěšného konce. Ve 12. minutě jsme udělali velkou chybu v rozehrávce, kterou se soupeřkám podařilo potrestat a odskočit tak na tříbrankový rozdíl.

Druhá třetina začala naším velkým náporem, ovšem neuhlídaný protiútok v 19. minutě znamenal čtvrtou branku v naší síti. Ale vzhledem k tomu, že ligový lídr dnes nebyl evidentně ve své kůži, se i s čtyřbrankovým mankem dalo něco udělat. To bychom ale museli začít proměňovat své šance, kterých jsme si vytvořili velké množství. Jenže jak samostatné úniky, tak střely z nadějných příležitostí své místo určení nenašly. Z velké převahy našeho celku, který prakticky celou prostřední třetinu strávil na polovině soupeřek, se našim děvčatům podařilo vytěžit pouze dvě nastřelené tyčky. Až v samém závěru třetiny střeleckou smůlu protrhla Marťa Netíková, která využila přihrávku Noskové.

Vstřelená branka našim děvčatům do závěrečného dějství dodala odvahu, se kterou se vydala vstříc vytouženému vyrovnání. Aktivní hra našeho celku dělala novoměstským hráčkám evidentně problémy, ovšem svoji herní převahu se nám nedařilo přetavit v kontaktní branku. Doberské kombinace byly sice nápadité, ovšem velmi často ztroskotávaly na nepřesných přihrávkách či špatném zpracování. Na začátku 40. minuty si domácí trenér vzal time-out, aby tak uklidnil své svěřenkyně, které se ocitly pod naším tlakem. To se mu bohužel podařilo a několik vteřin po oddechovém času soupeř vstřelil pátou branku, která definitivně rozhodla o vítězi utkání.

Ač tomu výsledek příliš nenapovídá, dnes byl suverén soutěže k poražení. Jeho hra byla nevýrazná, ovšem na své straně měl střelecké štěstí, když z minima střel na branku dokázal vytěžit prakticky maximum. V takovémto utkání, pokud chceme uspět, je potřeba více se koncentrovat na zakončení a využít alespoň každou druhou příležitost, neboť v takto vyrovnaných utkáních o vítězi rozhoduje především větší efektivita v proměňování šancí.

Branka: 29:11 Netíková M. (Nosková)

Sestava: Svobodová A. – Barillová, Panenková, Prázová, Zangeová – Netíková P., Netíková M., Preiningerová, Sedloňová, Nosková, Harapátová, Fingerová

FBC Letohrad – FBC Dobré 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)
Podruhé v krátkém sledu jsme se utkali s pro nás neoblíbeným soupeřem z Letohradu, proti kterému nedokážeme potvrdit své kvality a o svých výhrách často musíme rozhodovat až v samých závěrech zápasů. Tomu že dnes bychom mohli prožít klidnější utkání, nasvědčovala rychlá vstřelená branka, kterou ve 4. minutě vstřelila po přihrávce Fingerové Kristýna Sedloňová. I poté jsme měli několik dobrých střeleckých příležitostí, ovšem další branka utkání byla k vidění na druhé straně, když střela ze střední vzdálenosti propadla naší brankářce mezi nohami. Poté výrazně opadlo tempo utkání a k vidění byla velmi nezáživná pasáž. Vysvobozením se čtyři vteřiny před koncem třetiny stalo nahození Barillové, které dorazila za záda bezmocné brankářky v tomto utkání podruhé skórující Kristýna Sedloňová.

Druhá třetina přinesla územní převahu našeho celku, který oproti první třetině opět zvýšil svoji aktivitu a především důraz. Nadějné příležitosti ale často ztroskotávaly buď na špatně provedené přihrávce, či na nedůrazném zakončení, ve kterém nám chyběla zejména pohotovost. Když už se povedlo přesně přihrát a pohotově zakončit, tak výborně zasáhla letohradská brankářka, která tak držela oba týmy v napětí.

Ve třetí třetině opět vzala otěže tohoto utkání do svých rukou doberská děvčata, která chtěla co nejrychleji vstřelit třetí uklidňující branku. To se ale dlouho nedařilo a dokonce dvakrát málem uhodilo před naší brankou. Naštěstí ale vždy včas zasáhla Andrea Svobodová, která dnes v brance nahradila Hanušovou. Nejkrásnější moment utkání přišel ve 39. minutě, když míček po ose Péťa Netíková – Marťa Netíková doputoval ke zcela volné Monče Preiningerové, která zavěsila do odkryté branky. Na konci 42. minuty byla za opakované přestupky vyloučena Marťa Netíková, ovšem celek z Letohradu si větší šanci nevypracoval a málem inkasoval po průniku Prázové. V závěru oslabení odehrála Lucka Zangeová míček na soupeřovu polovinu, který si našla z trestné lavice vracející se M. Netíková, která krásně zakončila samostatný únik čtvrtou brankou.

Branky: 3:52 Sedloňová (Fingerová), 14:56 Sedloňová (Barillová), 38:28 Preiningerová (Netíková M.), 43:56 Netíková M. (Zangeová)

Sestava: Svobodová A. – Barillová, Panenková, Prázová, Zangeová – Netíková P., Netíková M., Preiningerová, Sedloňová, Fingerová, Harapátová, Nosková

Náročný víkend plný florbalu děvčata zvládla na výbornou. V sobotu dopoledne nádherně vyzdobila sál, od odpoledních hodin se již aktivně podílela na zdárném průběhu premiérového plesu, který trval až do ranních hodin. V neděli musela ráno brzy vstávat a odehrát dva náročné zápasy na turnaji v Náchodě a ihned po návratu z turnaje uklidit sál. Za to vše si zaslouží velký obdiv nás všech.