Turnaj č. 7 11-12

Po týdenní pauze od minulého turnaje v Hořicích tentokrát doberská děvčata zavítala do vzdálené Přelouče, kde se střetla s domácími Orlicemi a s rezervou Hradce Králové. Ve výpravě opět chybělo z různých důvodů několik hráček a hlavně jsme již po několikáté absolvovali turnaj bez zkušené brankářky.

Orel Přelouč – FBC Dobré 5:4 (0:3, 4:1, 1:0)
V utkání proti domácímu celku se do branky opětovně postavila Míša Panenková, která v první třetině neměla příliš práce, neboť její spoluhráčky od samého úvodu utkání držely svého soupeře na uzdě. Úvodní tlak doberského celku vygradoval v 5. minutě, když se po souhře s Preiningerovou prosadila Zuzka Nosková. O dvě minuty později bylo ještě lépe, neboť po těhotenství se vracející Olča Ryglová předvedla hezkou individuální akci ze které těžila skórující Klára Harapátová. A když se ve 14. minutě podruhé prosadila po individuální akci Harapátová, vypadalo skóre po první třetině velmi nadějně.

O tom, že ani tříbrankové vedení ve florbale nic neznamená, se bohužel přesvědčila naše děvčata, která do druhé části vstoupila velmi smolně. Hned v 16. minutě ztratila v souboji Monča Panenková hokejku, čehož využila domácí hráčka, která pohodlně nahrála před branku své kolegyni, která střelou z dálky překonala naši brankářku. O necelých čtyřicet vteřin později bylo ještě hůře, neboť jsme nepokryli rychlý brejk soupeře a zcela volná hráčka snížila na rozdíl jediné branky. Z šoku se nám přeci jen podařilo oklepat a opět jsme začali zle zatápět před domácí brankou, ovšem výsledkem naší snahy byla pouze nastřelená tyč. A tak nečekaně udeřilo na druhé straně, když naší obraně utekla domácí útočnice, která s přehledem srovnala na 3:3. O šest vteřin později ale doberským barvám vrátila vedení Zuzka Nosková, které opět asistovala Preiningerová. Pracně vydobyté vedení se nám ale nepodařilo udržet a ještě do konce této části jsme inkasovali lacinou vyrovnávací branku.

Do závěrečné části jsme vstupovali s velkým odhodláním zlomit odpor nadšeně bojujícího soupeře, což se nám ale nedařilo. Náš tým měl velkou územní převahu, spoustu nadějných akcí, ovšem ty často skončily pohotovým zákrokem domácí obrany. A když už se nám podařilo dostat do střelecké příležitosti, tak jsme orazítkovali nejprve tyčku a poté břevno domácí svatyně. Ve 38. minutě byla vyloučena Sedloňová a v oslabení jsme inkasovali velmi smolnou vlastní branku, která domácí poslala pět minut před koncem do vedení. Během závěrečného náporu si děvčata vypracovala několik příležitostí na vyrovnání, přičemž ta největší přišla v čase 43:26, kdy byla vyloučena domácí hráčka. Přesilovou hru umocněnou ještě odvoláním brankářky jsme ale nesehráli dobře a z utkání jsme tak odcházeli se svěšenými hlavami.

Branky: 4:54 Nosková (Preiningerová), 6:40 Harapátová (Ryglová), 13:53 Harapátová, 24:24 Nosková (Preiningerová)

Sestava: Panenková Mi. – Panenková Mo., Prázová, Netíková P., Ryglová – Nosková, Pražáková, Preiningerová, Harapátová, Sedloňová, Kotková

IBK Hradec Králové B – FBC Dobré 2:7 (1:3, 0:2, 1:2)
Aby mužstvo po předchozím nepovedeném utkání dostalo nový impulz, rozhodli se trenéři udělat změny v sestavě. Do branky se po dvou absolvovaných trénincích postavila Péťa Netíková, Míša Panenková se vrátila do obrany a v sestavě se objevila Marťa Netíková, která dorazila po maturitním plese. Úvod utkání vyšel lépe soupeři, který se ve třetí minutě dostal šťastně do vedení. Inkasovaná branka ale naší psychikou nezacloumala a hned v 6. minutě vyrovnala ze samostatného úniku Marťa Netíková. O tři minuty později vybojovala za hradeckou brankou míček kapitánka Preiningerová, která přihrála před branku volné Noskové, která umělou tečí poslala doberské barvy do vedení. V čase 9:15 byla vyloučena Verča Pražáková, což našim děvčatům ale nevadilo, neboť o 13 vteřin později v oslabení po samostatné akci skórovala Nosková.

Poučeni z předchozích nezdarů jsme do druhé třetiny vstoupili mnohem lépe, což se projevilo i na výši skóre. Na rozdíl tří branek v 18. minutě upravila průběžný výsledek po své typické akci Monča Preiningerová (asistovala M. Netíková), která naše barvy ještě více uklidnila ve 20. minutě, když po souhře s Noskovou po 11 vteřinách využila přesilovou hru. Od této chvíle se střelecký brankostroj na obou stranách na chvíli zasekl, i když zejména doberská aktivita si další branky zasloužila.

Třetí třetinu jsme začali podobně, jako tu předchozí, tedy brankou, kterou ve 34. minutě vstřelila po hezké individuální akci v tomto utkání potřetí skórující Nosková. O půl minuty později ale soupeř dokázal snížit, když Péťa Netíková nejprve předvedla vynikající zákrok, ovšem na dorážku již dosáhnout i přes veškeré úsilí nedokázala. Inkasovaná branka ale nepřinesla vážnější zlom v utkání, které děvčata pevně držela pevně ve svých rukou, což ve 41. minutě potvrdila brankou Klára Harapátová, která využila krásnou přihrávku Sedloňové. Do konce utkání se již nic vážnějšího nestalo a tak mohl tým z turnaje odjet s alespoň trochu vylepšeným pocitem po zlepšeném výkonu, který podpořila velmi dobře chytající debutantka Péťa Netíková.

Branky: 5:11 Netíková M., 8:58 Nosková (Preiningerová), 9:27 Nosková, 17:35 Preiningerová (Netíková M.), 19:27 Preiningerová (Nosková), 33:42 Nosková, 40:08 Harapátová (Sedloňová)

Sestava: Netíková P. – Panenková Mo., Panenková Mi., Prázová, Ryglová – Nosková, Netíková M., Preiningerová, Sedloňová, Pražáková, Harapátová, Kotková

Na turnaji v Přelouči se doberský celek představil opět v nekompletní sestavě, což je na hře týmu citelně znát, stejně jako absence stabilní a jasné brankářské jedničky. To se projevilo zejména v utkání proti Přelouči, která se během soutěže sice dokázala zvednout, ovšem i tak bychom tento tým měli přehrát. V utkání proti hradeckému B-týmu děvčata předvedla mnohem kolektivnější výkon, za což byl tým odměněn výrazným výsledkem, který by snad mohl být blýskáním na lepší časy. Je ale zapotřebí vystupovat jako jeden tým a jít všichni společně za jednotným cílem a to i na úkor osobních ambic.