Florbalový ples

V pořadí již 13. florbalový ples se uskuteční v sobotu 18.1. 2025 v Obecním domě v Dobrém, hrát bude skupina Brillant Band.

Podporují nás

Dobromat.cz

Turnaj č. 7 12-13

Po předchozím herně vydařeném turnaji odjela doberská děvčata potvrdit vzrůstající formu do Hořic, kde se v sobotu 23.2. 2013 střetla s Přeloučí a Skutčí. Jelikož byl turnaj naplánován až na odpoledne, vyrazila výprava z Dobrého kolem poledne a nečekala, jaká dobrodružství na ni budou na cestě čekat. Silné poryvy větru nafoukaly sníh na silnice, kde se vytvářely mohutné jazyky a závěje, které komplikovaly řidičům cestu hned od Dobrého. Když už se zdálo, že máme vyhráno, tak cca 10 km od Hořic uvízl kamion, který zatarasil cestu. Museli jsme tedy hledat jiné řešení a po krátké týmové poradě jsme naladili navigace (každá tvrdila něco jiného) a vydali se společně do neznámého prostředí. Při jednom ze stoupání Hernovi st. v polovině kopce zůstalo viset auto, tak vše vzali do svých rukou Andrea, Terka a Bohoušové, kteří pomohli vytlačit auta na kopec a mohli jsme pokračovat dál. Nakonec se dobrá věc podařila a do Hořic jsme dorazili včas.

Orel Přelouč – FBC Dobré 1:13 (0:2, 0:7, 1:4)
K utkání proti poslednímu celku tabulky jsme nastoupili s odhodláním rychle vstřelit uklidňující branku, což se ne úplně podařilo, neboť první úspěšný zásah jsme si připsali až na začátku 9. minuty, kdy se po přihrávce P. Netíkové prosadila střelou z dálky Ptáčníková. O minutu později bylo ještě veseleji, neboť Preiningerová vybídla přihrávkou ke skórování Sedloňovou, která tuto nabídnutou šanci využila. Přes vytrvalý tlak a aktivní pojetí to ale bylo vše z brankového vyjádření územní převahy v první třetině.

Ta druhá začala velmi dobře, neboť se po 41 vteřinách po přihrávce Mo. Panenkové prosadila Nosková. Přesně o dvě minuty později Preiningerová asistovala při brance Ptáčníkové, která rozpoutala střeleckou pětiminutovku doberského týmu. Na 5:0 zvyšovala po přihrávce Sedloňové M. Netíková, na kterou o chvíli později navázala Nosková (asist. Michlová) a o dalších 20 vteřin později Harapátová (asist. Preiningerová). Poté si ještě svoji premiérovou branku připsala Kotková a střelecký účet této třetiny završila po asistenci Noskové kapitánka Preiningerová. Sedm vstřelených branek během této třetiny plně odpovídalo průběhu utkání, ve kterém děvčata dominovala.

Úvod závěrečné části nás ale nachytal v nedbalkách a po zaváhání soupeř vstřelil čestnou branku. I přesto byl ale doberský tým tím celkem, který udával tempo, za což byl odměněn i dalšími brankami. V 35. minutě vstřelila desátou branku doberského týmu Harapátová, které asistovala O. Prázová. O tři minuty později si obě hráčky vyměnily role a O. Prázová mohla po asistenci Harapátové slavit vstřelenou branku. Do konce závěrečné části se ještě prosadila Harapátová a M. Netíková, které završili skóre na výsledných 13:1. Utkání měla děvčata od samého začátku plně pod kontrolou, soupeře nepodcenila a předvedla zodpovědný výkon.

Branky: 8:03 Ptáčníková (Netíková P.), 9:18 Sedloňová (Preiningerová), 15:41 Nosková (Panenková Mo.), 17:41 Ptáčníková (Preiningerová), 18:51 Netíková M. (Sedloňová), 19:56 Nosková (Michlová), 20:16 Harapátová (Preiningerová), 21:38 Kotková, 22:30 Preiningerová (Nosková), 34:30 Harapátová (Prázová O.), 37:02 Prázová O. (Harapátová), 39:35 Harapátová, 42:45 Netíková M.

Sestava: Hanušová – Netíková P., Panenková Mo., Ptáčníková, Panenková Mi. – Nosková, Preiningerová, Michlová, Harapátová, Netíková M., Prázová O., Sedloňová, Kotková

FBC Dobré – FbC Skuteč 11:3 (4:2, 3:1, 4:0)
Ve druhém utkání děvčata nastoupila proti Skutči, která se prezentuje dobrými výkony, což potvrdila na tomto turnaji remízou s Hořicemi. Děvčata tedy nečekal vůbec lehký zápas, což se minimálně dvě třetiny potvrdilo. Úvod utkání byl aktivní z obou stran a do většího tempa se dostal doberský celek, neboť hned ve 2. minutě dostal výhodu přesilové hry, kterou sehrál velmi dobře, ovšem bez kýženého brankového efektu. Ten přišel až v čase 4:49, kdy ze skrumáže před brankou získala míček Michlová, která přihrála M. Netíkové, jenž otevřela střelecký účet utkání. O necelých 30 vteřin později přihrála zpoza branky O. Prázová Harapátové, která pohotově uklidila míček na místo určení. O 90 vteřin později soupeř dokázal snížit, na což jsme ale bleskově zareagovali a O. Prázová po přihrávce M. Netíkové vstřelila třetí branku doberského týmu. Na 4:1 v čase 11:28 zvyšovala po přihrávce Harapátové Preiningerová a vše se zdálo být ideální. Soupeř ale nesložil zbraně a ještě do konce třetiny snížil po jednom z našich zaváhání v obraně.

Ve druhé třetině jsme chtěli uklidnit hru a nepouštět soupeře do nebezpečných brejků, které má doslova smrtící. To se celkem i dařilo, i když občas nějaké okénko v naší obraně vzniklo. Jedno z nich se soupeřovi podařilo využít ve 20. minutě, kdy dokázal snížit na rozdíl jediné branky. S děvčaty ale průběh utkání nezamával, nadále hrála svoji aktivní hru, která přinášela i šance a bylo jen otázkou času, kdy se je podaří proměňovat. Uklidnění do našich řad přinesla 23. minuta, ve které jsme v rozmezí 15 vteřin dokázali vstřelit dvě branky. Nejprve se po asistenci Preiningerové prosadila Harapátová a vzápětí Sedloňová, které do úniku nahrávala M. Netíková. Ještě do konce třetiny předvedla další samostatný únik Sedloňová, který úspěšně završila střelou do odkrytého rohu branky, čímž definitivně zlomila odpor soupeře.

Závěrečnou třetinu děvčata odehrála zodpovědně a suverénně, k čemuž přispěl i soupeř, kterému začaly docházet fyzické síly. Hned zkraje závěrečného dějství se po asistenci Preiningerové prosadila Harapátová a o tři minuty později využila po přihrávce Noskové přesilovou hru M. Netíková. Ta samá hráčka o necelou minutu později po přihrávce Mo. Panenkové přidala desátou branku doberského celku. Na konečných 11:3 upravila ve 39. minutě Nosková, které dnes již poněkolikáté asistovala kapitánka Preiningerová. Proti nebezpečnému týmu děvčata předvedla dobrý výkon podpořený střeleckou efektivitou, za což byla po zásluze odměněna vítězstvím.

Branky: 4:49 Netíková M. (Michlová), 5:18 Harapátová (Prázová O.), 7:58 Prázová O. (Netíková M.), 11:28 Preiningerová (Harapátová), 22:42 Harapátová (Preiningerová), 22:57 Sedloňová (Netíková M.), 26:32 Sedloňová, 31:21 Harapátová (Preiningerová), 34:43 Netíková M. (Nosková), 35:31 Netíková M. (Panenková Mo.), 38:52 Nosková (Preiningerová)

Sestava: Svobodová T. – Netíková P., Panenková Mo., Ptáčníková, Panenková Mi. – Nosková, Preiningerová, Michlová, Harapátová, Netíková M., Prázová O., Sedloňová, Kotková

Na turnaji v Hořicích děvčata předvedla velmi zodpovědné a dobré výkony, na kterých se dá do budoucna určitě stavět. Ofenzivní hra, ve které se konečně projevily kombinační prvky, byla po zásluze odměněna dalšími 6 získanými body, i když pár chyb se ve hře vyskytlo. Je potřeba se soustředit na své výkony, abychom mohli posouvat svoji výkonnost dál, což je ale možné pouze při aktivní účasti na trénincích.

Závěrem bychom chtěli poděkovat doberským fanouškům, kteří i přes takřka kalamitní situaci a v konkurenci se školním plesem vyrazili směr Hořice, kde ve velmi početném obsazení svým neustálým povzbuzováním pomohli k tomu, že si děvčata nedovolila vypustit byť jen jediný souboj, což byl základ k dnešnímu úspěšnému vystoupení.