Turnaj č. 7 13-14

V sobotu 22.2. 2014 sehrál dívčí florbalový tým další turnaj v rámci sezóny 2013-2014. Tentokrát bylo pořadatelství na našem celku, jenž pro tento turnaj našel útočiště ve SH SŠZE v Kostelci nad Orlicí. Kromě povinností spojených s pořádáním na děvčata čekalo i jedno další úskalí a to v počtu odehraných zápasů na turnaji. Místo obvyklých dvou zápasů děvčata tentokrát na turnaji sehrála 3 utkání.

FBC Dobré – FbC Skuteč 6:3 (3:2, 2:1, 1:0)
Souboj druhého týmu se třetím začal ve velkém tempu a v úvodu přinesl brankovou smršť v podání doberského celku. Po 31 vteřinách převzala od Péti Netíkové na vlastní polovině míček Pája Blažková, která si obhodila obránkyni a s přehledem zakončila svůj samostatný únik. O chvíli později se po levé straně prodrala Jindráková, jenž našla volnou Marťu Netíkovou, která navýšila doberský náskok. V čase 2:15 Dobré již vedlo o 3 branky, neboť to se po přihrávce Noskové prosadila Blažková. Rychlý střelecký úvod trochu zbrzdilo oslabení, které náš tým ale při vyloučení Kotkové přestál. Na konci 7. minuty dlouho váhala s rozehrávkou před vlastní brankou Monča Panenková a po jejím zaváhání soupeř velmi lacino snížil, čímž se dostal do hry. Doberské hráčky se snažily o další branky, ovšem v jejich hře vznikala okénka v obraně, která soupeř využíval k rychlým brejkům a po jednom z nich na začátku 13. minuty snížil na rozdíl jedné branky.

Druhá třetina začala obdobně jako ta první, tedy poměrně rychlou doberskou brankou, o kterou se v 18. minutě postarala střelkyně Blažková. A byla to znovu Pája Blažková, která v 23. minutě po asistenci Noskové díky svojí čtvrté brance v utkání vrátila doberskému týmu tříbrankový náskok. Ten trval ale pouze 11 vteřin, neboť to se skutečská útočnice poměrně lacino obtočila kolem Ptáčníkové a s přehledem zakončila. Jak napovídá vývoj skóre, k vidění byl útočný florbal z obou stran, ve kterém zcela jednoznačně dominovaly útoky nad obranou. Přítomní diváci se ale další branky dočkali až čtyři minuty před koncem utkání, kdy doberské vítězství pojistila přesnou střelou o tyčku Aneta Kotková, které přesně nahrála Tomaščinová.

Branky: 0:31 Blažková (Netíková P.), 1:09 Netíková M. (Jindráková), 2:15 Blažková (Nosková), 17:46 Blažková, 22:50 Blažková (Nosková), 40:56 Kotková (Tomaščinová)

FTC Vysoké Mýto – FBC Dobré 2:4 (0:0, 2:0, 0:4)
Do druhého utkání proti celku z Vysokého Mýta, který se prezentuje nepříjemnou a důraznou hrou, děvčata nastoupila již bez střelkyně Blažkové a zdravotně indisponované Jindrákové, ale za to s podporou doberských ULTRAS, kteří dorazili na odpolední zápasy. Navíc po 4 hodinové pauze, kterou ještě nesmyslně protáhli rozhodčí, kteří nedorazili na utkání včas. Zatímco oba celky byly k zahájení utkání připraveny v 13:50 h., samotné utkání začalo až ve 14:30 hodin !!!

Od úvodního hvizdu bylo jasné, že toto utkání bude nesmírně fyzicky náročné, což ale děvčata očekávala a byla na způsob hry Vysokého Mýta dobře připravena. V úvodu utkání byl lepší soupeř, který nastřelil dvakrát po sobě tyčku, ale i doberská děvčata se nenechala zahanbit a hrozila před soupeřovou brankou. Ovšem i doberské příležitosti skončily na brankové konstrukci. Jinak k vidění byl spíše neatraktivní florbal plný osobních soubojů, což jednoznačně vyhovovalo soupeřkám, které se ani moc nepokoušely o kombinační hru. Po bezbrankové úvodní části, ve které jsme přežili i oslabení při vyloučení Preiningerové, začaly v té druhé padat branky. A to bohužel do naší sítě. V polovině 20. minuty jsme pokazili rozehrávku za vlastní brankou, což soupeř dokázal potrestat. Navíc o necelé 2 minuty později soupeř udeřil podruhé a s doberskými nadějemi na vítězství to vypadalo zle nedobře. Děvčata ale zaťala zuby, přidala na důrazu a začala bojovat proti nepřízni osudu.

Na začátku třetí třetiny, do které tým nastoupil s výrazně přeskupenou sestavou a hlavně s velkým odhodláním, jsme dostali výhodu přesilové hry, kterou jsme ale i přes několik šancí nedokázali využít. Vstřelit důležitou kontaktní branku se nám podařilo až na konci 36. minuty, kdy se prosadila přesnou křižnou střelou Klára Harapátová. Tato branka nastartovala doberský stroj do nejvyšších obrátek, který byl za svoji snahu odměněn vyrovnávací brankou, která však byla hodně kuriózní. To totiž Péťa Netíková nastřelila míček na soupeřovu polovinu a její nahození protečovala vysokomýtská obránkyně na svoji brankářku. Ta nechtěla chytat míček rukama, aby rozhodčí nepískli malou domů a tak se snažila míček vykopnout. Ovšem to se jí nepodařilo a míček skončil v její brance – pět minut před koncem bylo vyrovnáno 2:2. O minutu později Harapátová našla ideálně Marťu Netíkovou, která završila další úžasný obrat doberského týmu. V závěru utkání jsme dostali výhodu přesilové hry, kterou po přihrávce Tomaščinové využila Zuzka Nosková, která tím dala pečeť na dnešní druhé týmové vítězství, které bylo vybojované, ale o to cennější.

Branky: 35:56 Harapátová, 39:29 Netíková P., 40:23 Netíková M. (Harapátová), 43:30 Nosková (Tomaščinová)

FBC Dobré – FbK Hořice 10:3 (4:0, 3:3, 3:0)
V posledním dnešním utkání se děvčata střetla s celkem z Hořic, pro který to byl dnes rovněž třetí zápas. Oproti předchozímu utkání s Vysokým Mýtem byl tentokrát k vidění pohledný kombinační florbal z obou stran. Na úvodní branku se čekalo necelých 5 minut, kdy se po přihrávce Fingerové prosadila střelou takřka vleže Zuzka Nosková. O 2 minuty později Nosková nahrála na Preiningerovou, která dokázala z levé strany přesně zamířit na místo určení. Za další 2 minuty bylo ještě veseleji, neboť to se po asistenci doberské kapitánky Preiningerové prosadila Áďa Tomaščinová. Ta samá hráčka ještě v samém závěru první třetiny po individuální akci navýšila doberské vedení na čtyřbrankový rozdíl.

Vstup do druhé třetiny vyšel mnohem lépe hořickým hráčkám, které během 134 vteřin této části hry dokázaly vstřelit dvě branky. Tyto branky ale s psychikou doberských hráček nikterak nezacloumaly a v 23. minutě vstřelila pátou doberskou branku Marťa Netíková. Bohužel ale o necelou minutu později soupeř opět dokázal snížit. V závěru druhé části přišly ale dva rychlé zásahy doberských hráček, které definitivně zlomily odpor soupeře. Nejprve se po individuální akci prosadila Klára Harapátová a vzápětí po přihrávce Tomaščinové prolomila svoji dnešní střeleckou smůlu Bára Fingerová. Třetí třetina se již nesla zcela v režii doberského celku, který v něm potvrdil svoje vítězství dalšími brankami. Nejprve se přesnou střelou prosadila M. Netíková, poté se po přihrávce Kotkové prosadila Zuzka Michlová a fanoušky vyzývanou desítku zařídila po hezké souhře s Harapátovou Bára Fingerová, která uzavřela střelecký účet dnešního turnaje.

Branky: 4:33 Nosková (Fingerová), 6:10 Preiningerová (Nosková), 8:49 Tomaščinová (Preiningerová), 13:35 Tomaščinová, 22:21 Netíková M., 27:20 Harapátová, 28:57 Fingerová (Tomaščinová), 33:52 Netíková M., 37:12 Michlová (Kotková), 40:36 Fingerová (Harapátová)

Sestava z turnaje: Svobodová – Netíková P., Ptáčníková, Panenková Mo., Sedloňová, Panenková Mi., Barillová – Nosková, Preiningerová, Blažková, Harapátová, Netíková M., Jindráková, Fingerová, Tomaščinová, Kotková, Michlová

Na domácím turnaji v Kostelci nad Orlicí děvčata dokázala stoprocentně zvládnout trojboj zápasů s nepříjemnými celky. V prvním utkání proti celku ze Skutče tým předvedl směrem dopředu pohledný výkon, ovšem směrem dozadu se v naší hře vyskytlo několik zbytečných chyb. Proti Vysokému Mýtu se očekával tvrdý boj, což se nakonec přesně potvrdilo. Za své vystoupení v tomto utkání děvčata zaslouží absolutorium, neboť se dokázala poprat s nepříznivě se vyvíjejícím zápasem a proti nepříjemnému soupeři prokázala týmového ducha, který je dovedl až k vítězství. Právě takto vybojovaná vítězství jsou nesmírně cenná a posouvají celý tým zase výkonnostně dál. V závěrečném a nesmírně férovém utkání s Hořicemi oba týmy předvedly divákům velmi pohledný florbal, za což si oba celky zasloužily potlesk diváků.

Celý tým si za dnešní vystoupení zaslouží pochvalu, neboť všechny zápasy děvčata poctivě odpracovala a i přes některé chybičky dokázala dovést všechny zápasy do vítězného konce. Kromě toho děkujeme Hernovým, Ondrášovi, Matesovi, Artemovi, Čičákovi a Bohouškovi za pomoc při organizaci domácího turnaje, který bychom bez jejich pomoci nemohli zvládnout. No a samozřejmě opět děkujeme doberským fanouškům, kteří v odpoledních zápasech vytvořili skutečnou domácí kulisu.