Turnaj č. 7 14-15

V sobotu 7.2. 2015 doberský florbalový tým žen pořádal ,,domácí“ turnaj ve Sportovní hale Domova mládeže ve Vysokém Mýtě, na kterém se střetl s celky ze Skutče a Dobrušky. Bohužel ani tentokrát jsme na turnaj nevyrazili v kompletním složení a to i přesto, že po studijním pobytu v Portugalsku se poprvé v letošní sezóně na hřišti objevila Martina Netíková. Ze zdravotních důvodů se ale turnaje nemohla zúčastnit kapitánka Preiningerová a pracovní povinnosti nedovolily absolvovat dnešní turnaj Blažkové a Kotkové.

FBC Dobré – FbC Florbalky Skuteč 14:3 (3:1, 3:1, 8:1)
První zápas proti skutečským Florbalkám začala děvčata velmi vlažně, což je bohužel naší nemilou tradicí poslední doby. Toho dokázaly soupeřky využít a na konci 3. minuty se dostaly do vedení. O 32 vteřin později bylo ale srovnáno, když M. Netíková našla na levé straně Adélu Jindrákovou, která si s nabídnutou šancí poradila. Ani vstřelená branka ale naše děvčata příliš neprobudila a druhého zásahu se tak dočkala až na konci 9. minuty krátce po přečkaném oslabení za hru rukou Barillové, když Harapátová rychle rozehrála volný úder na Jindrákovou, která pohodlně dopravila míček na místo určení. Do konce této části ještě děvčata přidala třetí branku, o kterou se po přihrávce Moniky Panenkové postarala Marťa Netíková.

Druhá třetina přinesla obdobný průběh jako ta první. Výkon doberských děvčat se příliš nezlepšil a tak soupeř na konci 18. minuty snížil na rozdíl jediné branky. Ani toto varování ale tým nebral příliš vážně a vysvobození přinesla až přesilová hra, kterou využila po přihrávce M. Netíkové Zuzka Nosková. O necelých 20 vteřin později našla Prázová Báru Fingerovou, která přidala pátou doberskou branku. Šestý přesný zásah si připsala Péťa Netíková, kterou ideálně našla Ptáčníková. Po druhé části tak děvčata měla k dobru čtyřbrankový náskok, ovšem předvedená hra nebyla nikterak přesvědčivá.

Do třetí třetiny vstoupila děvčata mnohem aktivněji, což přineslo i branku Olči Prázové, která si naběhla na přihrávku Fingerové. Další dvě branky přidala střelecky disponovaná Adéla Jindráková, která využila souhru s Harapátovou. Desátý přesný zásah zaznamenala Marťa Netíková, která po přihrávce Jindrákové proměnila přesilovou hru. Díky zlepšenému výkonu a aktivnějšímu způsobu hry děvčata začala v utkání dominovat, což potvrdily i další tři branky, které děvčata vstřelila v rozmezí tří minut. Nejprve se po souhře s Prázovou prosadila Bára Fingerová, následně Jindráková přesně nabyla Kláře Harapátové a údernou část zakončila po asistenci Tomaščinové Kristýna Sedloňová. Soupeř ale i nadále předváděl sympatický výkon a za svoje nasazení se dočkal třetí branky po sólovém úniku. Poslední slovo měla Verča Ptáčníková, která střelou z dálky uzavřela skóre tohoto zápasu, které vyznívá jednoznačně, ovšem nutno dodat, že k němu přispěla i absence stálé gólmanky v brance Skutče, byť její náhradnice v brance dělala, co mohla.

Branky: 3:21 Jindráková (Netíková M.), 8:43 Jindráková (Harapátová), 11:04 Netíková M. (Panenková Mo.), 23:27 Nosková (Netíková M.), 23:45 Fingerová (Prázová), 26:22 Netíková P. (Ptáčníková), 31:56 Prázová (Fingerová), 32:19 Jindráková (Harapátová), 36:09 Jindráková (Harapátová), 39:01 Netíková M. (Jindráková), 39:32 Fingerová (Prázová), 40:44 Harapátová (Jindráková), 42:10 Sedloňová (Tomaščinová), 44:15 Ptáčníková

FBC Dobruška – FBC Dobré 6:4 (3:1, 1:3, 2:0)
V přímém souboji o druhé místo se doberský tým střetl v regionálním derby s Dobruškou, která na rozdíl od našeho celku nastoupila v kompletním složení, tedy i s Nikolou Zumrovou z extraligového Jičína. Úvod utkání potvrdil, že na sebe narazily dva vyrovnané celky, které se snaží hrát florbal. V prvních vteřinách jsme měli více ze hry, ovšem úvodní branky se v polovině 3. minuty dočkala Dobruška, když právě nikým nekrytá Zumrová dokázala využít nabídnuté šance. O 18 vteřin později bylo ještě hůře, neboť po závaru před naší brankou míček po záhadné trajektorii doplachtil až za záda Terky Svobodové. Naše děvčata ale byla na tento možný scénář dobře připravená a ani dvoubrankový náskok je nikterak nevykolejil a postupně se začala dostávat do hry, což vyústilo i ve snižující branku, kterou v polovině 8. minuty po individuální akci Tomaščinové vstřelila Marťa Netíková. Dobruška poté trochu znervózněla, ovšem dostat se zpět na koně jsme ji pomohli my, neboť na konci 11. minuty jsme poměrně lacino inkasovali přímou střelou z volného úderu.

Úvod druhé části přinesl brankovou přestřelku, kterou v polovině 17. minuty úžasnou individuální akcí odstartovala zastupující kapitánka Nosková. Bohužel ale o 29 vteřin později jsme nebyli důrazní v pokrytí soupeřek, čehož soupeř dokázal využít a z Jičína hostující Zumrová vrátila sokovi dvoubrankové vedení. To ale netrvalo příliš dlouho, neboť za 17 vteřin se v předbrankovém prostoru dobře zorientovala Adéla Jindráková, která dokázala snížit. Za dalších 18 vteřin bylo dokonce vyrovnáno, když se po závaru před dobrušskou brankou po přihrávce Tomaščinové prosadila Zuzka Nosková. Od této chvíle byl doberský tým o něco lepším celkem, který se až nečekaně často dostával do zakončení. Ideální příležitost na obrat přišla v 24. minutě, ve které jsme dostali možnost přesilové hry. Ta se nám ze začátku příliš nedařila, ovšem po chvíli se děvčata dokázala zkoncentrovat a vytvořit si dvě velmi nadějné příležitosti. Nejprve míček poskakoval na brankové čáře, ovšem dostat ho za záda dobrušské brankářky se nám nepodařilo a poté skončila střela na tyčce. Početní výhodu jsme tak nevyužili, ale i nadále jsme byli aktivnějším týmem, kterému ale dnes nepřálo střelecké štěstí, neboť do konce druhé části jsme ještě dvakrát nastřelili brankovou konstrukci.

O vítězi tak muselo rozhodnout závěrečné dějství, které nabídlo vyrovnanou podívanou i kontaktnější hru. Dostat do trháku se mohl náš tým, ale počtvrté v zápase pouze zazvonila tyčka a následně nám k přesnému zakončení před závarem před brankou chyběl pověstný krůček. Na druhé straně zahrozila i Dobruška, která nejprve nastřelila tyčku a poté v čase 35:38 po rychlém přečíslení i vedoucí branku. Na začátku 38. minuty byla za blokování hokejky vyloučena M. Netíková a soupeř nabídnutou šanci s velkou dávkou štěstí dokázal využít, když si vlastní branku vstřelila Monika Panenková. I přesto se ale děvčata dál srdnatě bila s nepřízní osudu, který jim ale tentokrát nepřál, neboť střela Jindrákové skončila pouze na břevně a další dobré příležitosti soupeřky s velkou dávkou štěstí přečkaly. Nutno podotknout, že i Dobruška si vytvořila několik šancí, ty ale nebyly tak výrazné, jako ty naše. I přes závěrečný nápor se nám ale nepodařilo alespoň zkorigovat skóre a v bitvě o stříbrnou pozici tak byla úspěšnější Dobruška.

Branky: 7:34 Netíková M. (Tomaščinová), 16:32 Nosková, 17:18 Jindráková, 17:36 Nosková (Tomaščinová)

Sestava z turnaje: Svobodová T. – Netíková P., Ptáčníková, Panenková Mi., Barillová, Panenková Mo. – Harapátová, Nosková, Jindráková, Tomaščinová, Netíková M., Sedloňová, Fingerová, Prázová

Na domácím turnaji děvčata nejprve předvedla nepříliš přesvědčivý výkon proti nadšeně bojujícímu týmu ze Skutče a vzápětí v zřejmě klíčovém utkání o celkové 2. místo podlehla Dobrušce. Dovolíme si tvrdit, že v tomto utkání naše děvčata byla o něco lepším týmem, ovšem sportovní štěstíčko se přiklonilo na stranu soupeře, jak to tak bohužel v letošní sezóně v důležitých zápasech bývá. V zápasech rozhodují branky a těch prostě soupeř vstřelil více. Za tento zápas si děvčata zaslouží absolutorium, neboť se vydala ze všech sil a předvedená hra byla diametrálně odlišná od posledních nevalných zápasů. Navíc utkání s Dobruškou nabídlo skutečnou florbalovou podívanou a ne jen silové souboje, jako tomu bývá v zápasech s vedoucím Vysokým Mýtem, což ocenili oba fanouškovské kotle, které napomohly strhující atmosféře utkání.