Turnaj č. 7 15-16

V sobotu 20. února 2016 byl na programu ligový turnaj žen v Hořicích, kam se doberská výprava tentokrát výjimečně vydala společným autobusem, což je naší dobrou tradicí posledních let. Početná skupinka doberských fandů společně s hráčkami věřila, že se z dnešního těžkého turnaje nebudeme vracet s prázdnou.

FBC Dobré – Sokol Proxisky Pardubice B 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)
Prvními soupeřkami pro naše děvčata byl B-tým Pardubic, který dorazil i se dvěma hráčkami A-týmu, ovšem i tak od úvodního hvizdu převzal doberský tým otěže utkání do svých rukou a hned po 18 vteřinách se dostal do vedení, když Ptáčníková našla na středu hřiště volnou Péťu Netíkovou, které výborně udělaly prostor obě křídelní útočnice, čehož naše hráčka dokázala využít a přesnou střelou dokázala rozradostnit doberské fandy. Tato branka naše hráčky uklidnila a na hřišti celý tým působil svěžím dojmem, za což byl v 6. minutě odměněn druhou brankou, když se k odraženému míčku dostala Míša Rozinková, která si s nabídnutou šancí dokázala poradit. Průběh první části byl zcela v režii našeho týmu, ovšem vstřelit další branku se nám již nepodařilo.

Druhá třetina již nebyla z naší strany tak aktivní, jako ta první a k vidění byla zcela vyrovnaná hra, neboť i soupeřky z města perníku se dostaly několikrát do dobrých střeleckých příležitostí, se kterými si ale dokázala poradit spolehlivá Terka Svobodová. A když se nic neurodilo ani na druhé straně, diváci v prostřední části branku neviděli. Bohužel se v této části zranila Hedvika Bardonová a utkání jsme tak museli dohrát na tři obránkyně.

Třetí třetina již byla ze strany našich hráček opět o něco živější, což přineslo i další branku, o kterou se po chytré rozehrávce Prázové na konci 33. minuty postarala Áďa Tomaščinová. Třetí branka naše hráčky uklidnila, ovšem ani soupeřky se nevzdávaly a pět minut před koncem snížily, když využily našeho špatného střídání a překonaly bezmocnou Věrku Poláčkovou, která na posledních 8 minut nahradila naši brankářskou jedničku. Po snižující brance Pardubic na 3:1 ukázala gesto fair-play kapitánka Procházková, která se rozhodčím přiznala, že míček do branky dostala kopnutím. Chvíli poté se ale náš tým čtvrté branky přeci jen dočkal, neboť to se po přihrávce P. Netíkové dostala ke střele ze střední vzdálenosti Kristýna Sedloňová, která přesnou střelou uzavřela střelecký účet zápasu.

Branky: 0:18 Netíková P. (Ptáčníková), 6:00 Rozinková M., 32:48 Tomaščinová (Prázová), 41:30 Sedloňová (Netíková P.)

FbK Orlicko/Třebovsko – FBC Dobré 5:5 (0:0, 4:1, 1:4)
Do zápasu proti Orlicko/Třebovsku jsme nastupovali s vědomím, že pouze maximální výkon všech hráček může přinést nějaký ten bodík na naše konto, což se dokonale potvrdilo. Po týmové poradě jsme se kvůli předchozímu zranění Hedviky Bardonové rozhodli pokračovat ve hře na tři obránkyně, což byl tak trochu risk, ale naše hráčky si s tím poradily na výbornou. V první třetině oba celky na nic nečekaly a všem přítomným předvedly, proč se po právu pohybují na špici tabulky. Aktivní pojetí z obou stran přineslo několik šancí, se kterými si ale obě brankářky dokázaly poradit a svižná třetina tak skončila bez branek.

Úvod té druhé ale našim hráčkám hrubě nevyšel, neboť hned po 8 vteřinách jsme inkasovali poměrně lacinou a zbytečnou branku, která trochu srazila výkon našich hráček směrem dolů. Ještě hůře bylo v polovině 19. minuty, když Terka Svobodová výtečně vyrazila míček před sebe, ovšem u něj byla dříve soupeřka, která ho dokázala propasírovat za záda naší brankářky. Naše hra v těchto momentech postrádala potřebnou aktivitu, střídání nebyla v takovém tempu, jako v první třetině a navíc jsme v čase 22:40 inkasovali třetí branku po standardní situaci. Jiskřičku naděje pro naše barvy na začátku 28. minuty vykřesala v předbrankovém prostoru Pája Blažková, která se prosadila po přihrávce Procházkové. Jenže o malinkou chvíli později jsme opět špatně odbránili standardní situaci, čehož zkušené soupeřky dokázaly využít a před poslední částí si vytvořily pohodlný tříbrankový náskok.

Závěrečné dějství přineslo infarktové a tak trochu nečekané drama, neboť do této části hry děvčata vložila skutečně vše, co v nich je. V polovině 33. minuty nahodila na branku Marťa Netíková vysoký míček, se kterým si brankářka nedokázala poradit, čehož využila hbitá Áďa Tomaščinová, která dokázala skórovat do odkryté branky. O 14 vteřin později se o slovo přihlásila aktivní Péťa Netíková, která na středu sebrala míček a pohotovou střelou dostala doberský tým na dostřel. Naše hráčky svým aktivním pojetím zcela vyvedly své soupeřky z rovnováhy, neboť ty často nevěděly, která bije. Zaslouženého vyrovnání jsme se dočkali na konci 36. minuty, když střelu Ádi Tomaščinové ztečovala bezmocná obránkyně. To už panovala v hledišti euforie a povzbuzující fanoušci hnali naše ženy za vítězstvím. Zkřížit plány se nám ale rozhodl soupeř, který v čase 38:40 vstřelil pátou branku, která ale byla kvůli postavení hráčky v brankovišti velmi sporná. Ani to naše děvčata nezlomilo a po sérii několika šancí přišla sladká odměna v podobě vyrovnávací branky, kterou po přihrávce Prázové i s přispěním několika odrazů vstřelila Marťa Netíková. V posledních čtyřech minutách se oba týmy snažily strhnout vedení na svoji stranu, ovšem ani jeden celek nedokázal skórovat a tak se oba tábory rozešly smírně 5:5.

Branky:27:03 Blažková (Procházková), 32:36 Tomaščinová, 32:50 Netíková P., 35:55 Tomaščinová, 41:20 Netíková M. (Prázová)

Sestava z turnaje: Svobodová T., Poláčková V. – Bardonová, Ptáčníková, Sedloňová, Panenková Mi. – Blažková, Netíková P., Procházková, Fingerová, Netíková M., Kotková, Prázová, Tomaščinová, Rozinková

Dnešní turnaj lze hodnotit velmi pozitivně, neboť děvčata se během něho po většinu času prezentovala aktivní a fyzicky náročnou hrou. V obou zápasech nám dělaly problémy druhé třetiny, ve kterých jsme vždy polevili v tempu a nasazení, čehož soupeřky dokázaly hned využít. Utkání proti Orlicko/Třebovsku přineslo na druhou ligu skutečně špičkovou podívanou z obou stran. Naše hráčky ve třetí třetině předvedly úžasný výkon, za který jim patří obrovské uznání. Velká pochvala směřuje ke statečnému triu našich obránkyň, které dokázaly s velkým přehledem odehrát většinu dnešního turnaje. Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na skvělé fanoušky, jejichž povzbuzování jistě přispělo k výtečnému výkonu našich děvčat.

Zároveň naší hráčce Hedvice Bardonové přejeme brzké uzdravení a rychlý návrat zpět na paubovky.