Turnaj č. 7 FLAHK 14-15

Po šestitýdenní odmlce se tým doberských Hrochů opět představil ve SH v Předměřicích nad Labem v rámci Florbalové ligy amatérů, která měla na programu předposlední turnaj základní části 2. ligy. Vzhledem k tomu, že již před tímto turnajem bylo jasné, že náš tým již nemůže zasáhnout do barážových bojů o 1. ligu, byl to zároveň i předposlední turnaj v naší premiérové sezóně ve FLA.

FBC Titáni Pardubice - FBC Hroši Dobré 6:1 (3:0)
Prvním naším dnešním soupeřem byli pardubičtí Titáni, kteří se pohybují na čele 2. ligy, což nakonec především výsledkově potvrdili i v tomto utkání. Soupeř byl od úvodního hvizdu aktivnější a poměrně záhy si vypracoval dvoubrankové vedení po našem nedůrazu v brankovišti. Jinak ale byla hra poměrně vyrovnaná, byť soupeř působil mnohem florbalověji. Poločasový stav byl sice 3:0 pro soupeře, i přesto jsme ale nic nevzdávali. Bohužel nás ale srážely nepřesnosti v kombinaci či dvouminutová vyloučení a tak soupeř poměrně snadno navyšoval svoje vedení. Čestný úspěch zaznamenal Ondra Preininger, který se prosadil tečovanou střelou z volného úderu.
Branka: Preininger Ondřej

Kamikadze - FBC Hroši Dobré 5:1 (2:0)
Ve druhém utkání jsme narazili na dalšího soupeře z čela tabulky, takže opět nic snadného. Naše hra vypadala o něco lépe, než v předchozím zápase, ovšem vývoj utkání byl podobný. Opět jsme inkasovali dva poměrně laciné góly a opět jsme byli během zápasu dvakrát vyloučeni. Svítat na lepší časy začalo na začátku druhého poločasu, když Ondra Svoboda našel před brankou Tomáše Vidláka, který přesným zásahem snížil na rozdíl jediné branky. Jenže soupeře tato branka nerozhodila a po úchvatném sólu přes čtyři naše hráče, ze kterých si soupeřův útočník udělal slalomové kuželky, opět navýšil svoje vedení, které ještě do konce utkání zvýraznil dalšími brankami.
Branka: Vidlák Tomáš (Svoboda Ondřej)

HBK Meteor Hradec Králové - FBC Hroši Dobré 2:3 (1:2)
Ve třetím utkání na nás čekal již hratelnější soupeř, což se potvrdilo. Úvodní branku vstřelil po přihrávce Vidláka Ondřej Svoboda, ovšem soupeř brzy vyrovnal. Poté byl Kryštof Preininger nedovoleně atakován soupeřovou florbalkou, za což byl hostující hráč vyloučen na 5 minut. Tuto početní výhodu jsme dokázali brankově využít, když Kamil Reichrt našel před brankou Ondru Svobodu, který si již s nabídnutou šancí věděl rady. Druhý poločas opět nabídl vyrovnaný souboj. Nejprve jsme přečkali dvouminutové oslabení a chvíli poté jsme navýšili svoje vedení, když Vidlák našel před brankou opět Ondru Svobodu, který tak zkompletoval svůj hattrick. Poslední minuty přinesly ještě drama, neboť soupeř dostal možnost zahrávat trestné střílení, se kterým si ale Honza Franc dokázal poradit a během následné přesilové hry si soupeř dokázal vytvořit několik slibných šancí, které ale fantastickými zákroky zlikvidoval náš brankář. V poslední minutě se soupeři přeci jen podařilo snížit, ovšem zasloužené vítězství jsme si již vzít nenechali.
Branky: Svoboda Ondřej (Vidlák Tomáš), Svoboda Ondřej (Reichrt Kamil), Svoboda Ondřej (Vidlák Tomáš)

Piráti - FBC Hroši Dobré 1:1 (1:0)
V posledním dnešním vystoupení jsme se střetli s Piráty a i v tomto zápase jsme pomýšleli na vítězství. Bohužel ale náš výkon nebyl nikterak oslnivý a na hřišti jsme působili dost unaveným dojmem, čehož soupeř dokázal náležitě využít a zcela volný hráč dostal míček za bezmocného Honzu France. Ani inkasovaná branka nás ale příliš neprobudila a i nadále jsme předváděli utrápený výkon. Vyrovnání přišlo až ve druhém poločase, když Martin Pašta vystřelil na branku a jeho střelu soupeřův brankář vyrazil pouze před sebe, kde již číhal Dan Šmída, který trefil odkrytou branku. To ještě více přiostřilo již tak vyhrocený zápas, který jsme v posledních dvou minutách dohrávali v početní nevýhodě, když byl na 5 minut vyloučen Miroslav Matějů. Toto oslabení jsme přečkali bez úhony a z utkání jsme si tak odnesli bod, ovšem výkon nebyl vůbec ideální.
Branka: Šmída Daniel (Pašta Martin)

Sestava: Franc J. – Reichrt K., Rozínek J., Pašta M., Svoboda J. – Svoboda O., Šmída D., Vidlák T., Mádr J., Preininger O., Matějů M., Šmída A., Preininger K.