Florbalový ples

V pořadí již 13. florbalový ples se uskuteční v sobotu 18.1. 2025 v Obecním domě v Dobrém, hrát bude skupina Brillant Band.

Podporují nás

Dobromat.cz

Turnaj č. 8 09-10

V neděli ráno vyrazila výprava doberských děvčat směr Jaroměř, kde se v nové městské sportovní hale odehrával další ligový turnaj žen. Děvčata tentokrát doprovázela početná skupina fanoušků, která děvčatům dokázala vytvořit velmi dobrou kulisu.

FBC REAST TJ Jablonné n. Orl. – FBC Dobré 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)
Prvním soupeřem na tomto turnaji byl pro naše děvčata aktuálně třetí celek tabulky z Jablonného nad Orlicí, který neustále pokukuje po druhé pozici, která by mohla znamenat účast v baráži o postup do 1. ligy. Doberské slečny se ale silného protivníka nezalekly a hned v první minutě se dostaly do vedení, když přihrávku sestry Moniky úspěšně tečovala do branky Péťa Netíková. Za dvě minuty ale soupeřky dokázaly vyrovnat a začínalo se od znova. K vidění byla naprosto vyrovnaná hra, ve které měla o něco více navíc naše děvčata.

Prostřední dějství přineslo větší aktivitu soupeřek z Jablonného, které působily jistějším dojmem a v 16. minutě otočily skóre zápasu na svoji stranu. Doberské bojovnice se i přesto nevzdávaly a snažily se být svým soupeřkám rovnocenným soupeřem. To se docela dařilo, byť větší převahu a více šancí měly zkušenější sokyně.

Závěrečná třetina přinesla velmi dobrý florbal z obou stran, k čemuž výrazně přispěla branka Báry Fingerové, která využila skvělou přihrávku Kláry Harapátové a srovnala stav na 2:2. Vstřelená branka šokovala hráčky z Jablonného, které se dlouho nemohly z této rány vzpamatovat. Jelikož soupeřky moc toužily po vítězství, které by je přiblížilo druhému místu, odvolaly již v 33. minutě brankářku a vrhly vše do útočení. Tento risk se jim ale nevyplatil a po zásahu hostující hráčky v brankovišti bylo nařízeno trestné střílení. K němu se postavila kapitánka Móňa Preiningerová, která nájezd provedla brilantně a poslala naše barvy do vedení. V závěru měly soupeřky dvě velmi dobré příležitosti, které ale nevyužily a naše děvčata se tak mohla po bojovném a nadšeném výkonu radovat z vítězství nad favoritem v poměru 3:2.

Branky: 0:51 Netíková P. (Preiningerová), 25:57 Fingerová (Harapátová), 33:00 Preiningerová

Sestava: Hanušová – Barillová, Panenková, Čtvrtečková, Prázová – Netíková P., Netíková M., Preiningerová, Sedloňová, Pražáková, Fingerová, Harapátová, Ryglová

FBC Peaksport Litomyšl – FBC Dobré 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)
Druhým soupeřem našeho souboru byl celek z Litomyšle, se kterým jsme již dvakrát prohráli, ovšem vždy pouze o jedinou branku. Posilněni předchozím vítězstvím a touhou konečně porazit litomyšlské hráčky děvčata vlétla do zápasu a ve 4. minutě se po souhře přihrávající Preiningerová a zakončující Netíková P. dostala do vedení. Za dvě minuty jsme vedli již o dvě branky, když po rozehrané standardní situaci dorazila míček do branky Fingerová. Do konce třetiny děvčata kontrolovala hru a svým soupeřkám toho moc nedovolila.

Ve druhé třetině měla naše děvčata pomalejší nástup, soupeřky je na chvíli uzamkly na obranné polovině, ovšem vše nebezpečné se i díky vynikající Hanušové podařilo zdárně odvrátit. V 17. minutě se našim děvčatům podařila další hezká akce, kterou po přihrávce Fingerové úspěšně zakončila Sedloňová, čímž našim barvám zajistila tříbrankové vedení. To ale jakoby naše hráčky ukolébalo a iniciativu přebraly soupeřky, které v poslední minutě této třetiny využily zaváhání našich hráček, čímž se vrátily zpět do hry.

Ve třetí třetině byl k vidění naprosto vyrovnaný souboj. Naše hráčky se snažily hájit svoje vedení, zatímco soupeřky mohutně útočily, čímž vznikala v jejich obraně okénka k rychlým brejkům. Ve slibných pozicích se ocitli Sedloňová a Ryglová, ovšem šance nedokázaly proměnit a tak přišel trest, když ve 33. minutě Litomyšl dokázala využít přesilovou hru a dotáhla se tak na rozdíl jediné branky. V závěru si soupeřky vynutily tlak, ovšem vše se podařilo dovést do zdárného konce a děvčata tak mohla slavit plný bodový zisk z dnešního turnaje.

Branky: 3:16 Netíková P. (Preiningerová), 5:53 Fingerová (Sedloňová), 16:36 Sedloňová (Fingerová)

Dnešní turnaj našim děvčatům skutečně vyšel, na jejich hře bylo vidět další zlepšení, jehož důkazem je i to, že vstřelené branky nebyly náhodné, ale po vypracovaných akcích. Pochvalu zaslouží za přístup k zápasům i za to, že se dokázala popasovat se změnami v sestavě, které nastaly během turnaje díky zraněním Čtvrtečkové a Marti Netíkové. Velké poděkování zaslouží i skupina fanoušků, která dokázala naše děvčata dovést ke dvěma vítězstvím.