Turnaj č. 8 10-11

Ligová soutěž žen po novém roce nabrala rychlé tempo a los tentokrát poslal děvčata do Hořic, kde na ně čekal třetí a druhý celek tabulky.

TJ Sokol Jaroměř – FBC Dobré 4:4 (1:0, 3:1, 0:3)
V úvodním utkání se setkaly celky soupeřící o třetí místo v tabulce a důležitosti utkání odpovídala i předvedená hra obou týmů, která byla velmi tvrdá a ani jeden celek nechtěl nechat soupeři ani píď prostoru zadarmo. Doberské hráčky byly od samého úvodu o něco aktivnější, ovšem úvodní branku utkání vstřelil v 6. minutě soupeř. Inkasovaná branka chuť našich hráček nezlomila a krátce nato mohla vyrovnat Sedloňová, ovšem její střela skončila na tyči.

Začátek druhé třetiny začal velkým náporem doberských děvčat, který zákonitě přinesl vyrovnání, když se po přihrávce Fingerové před brankovištěm nejlépe zorientovala Pražáková. Vstřelená branka ale jakoby naše děvčata ukolébala a v naší obraně se začaly vyskytovat mezery, které musela zacelit vynikající Hanušová. V polovině utkání sice děvčata častěji pobývala na útočné polovině, ovšem branky dával pouze celek z Jaroměře, který dokázal během pěti minut vstřelit 3 branky a odskočit na 4:1.

O tom, že tříbrankový náskok ve florbale nic neznamená, se doberské bojovnice přesvědčily na vlastní oči v závěrečné třetině. Brankovou smršť odstartovala ve 33. minutě přesnou střelou Sedloňová, na kterou o tři minuty později navázala Harapátová, která využila výborné přihrávky Fingerové. A když o padesát vteřin později dokázala po objetí branky vyrovnat Sedloňová, oba celky se rázem ocitly na stejné startovní čáře a to do konce třetiny zbývalo 7 minut. V těchto posledních minutách byla k vidění velká bitva, ve které nikdo nechtěl brát Černého Petra. Šance si vytvořily oba celky, ovšem ani jednomu se nepodařilo vstřelit branku a tak utkání o třetí místo skončilo dělbou bodů.

Výkon v tomto utkání lze hodnotit velmi pozitivně. Děvčata hrála svoji hru a snažila se bojovat ze všech sil. Ke cti jim slouží i to, že utkání nezabalila a do posledních vteřin bojovala o vítězství, ke kterému scházel krůček.

Branky: 17:16 Pražáková (Fingerová), 33:13 Sedloňová, 36:42 Harapátová (Fingerová), 37:36 Sedloňová

Sestava: Hanušová – Barillová, Zangeová, Panenková, Štěpánová – Nosková, Netíková M., Harapátová, Preiningerová, Pražáková, Fingerová, Sedloňová, Prázová

FBC Dobré – FBC REAST TJ Jablonné nad Orlicí 1:5 (1:0, 0:2, 0:3)
K dalšímu utkání nastoupila děvčata proti druhému celku tabulky, který v sezóně předvádí vyrovnané výkony a střílí velké množství branek. I tak se ale dal čekat vyrovnaný zápas, což minimálně dvě třetiny platilo do puntíku. Od samého úvodu utkání bylo znát, že v tomto zápase bude k vidění mnohem pohlednější podívaná, než v předchozím dramatickém duelu. Více florbalověji působily zkušenější hráčky z Jablonného, které přesnými pasy a rychlými přihrávkami dělaly naší obraně velké potíže. I naše děvčata se ale nenechala zahanbit a hezkými kombinacemi často provětrávala obranu svých sokyň. Po jedné takové akci se po hezké přihrávce Sedloňové v 9. minutě gólově prosadila Preiningerová. Do konce třetiny si oba celky vypracovaly několik příležitostí, které ale zůstaly nevyužity.

Druhá třetina pokračovala ve velkém tempu. Favorit utkání se vrhl ještě více do útočení, čemuž ale doberská děvčata statečně odolávala a hrozila rychlými brejky, které dělaly soupeři velké problémy. Bohužel ale žádná z šancí k navýšení skóre nebyla využita, ačkoliv příležitostí bylo dostatek. Zlom v utkání přišel v poslední dvouminutovce druhé třetiny. Nejprve soupeřky vyrovnaly šťastně tečovanou střelou a v zápětí 9 vteřin před koncem třetiny po zbytečném zaváhání skórovaly do takřka odkryté branky.

Do poslední třetiny děvčata vlétla s elánem a s jednoznačným cílem znepříjemnit favoritovi cestu za očekávaným vítězstvím. Bohužel ale hned ve 33. minutě jsme inkasovali potřetí, což soupeře dostalo do velké pohody. I přesto ale děvčata zaťala zuby a snažila se vykřesat jiskřičku naděje, ovšem štěstí stálo proti nám. Největší šanci na snížení měla Nosková, ovšem její střela těsně před brankovou čárou nabrala špatnou faleš a míček se proti zákonům fyziky odrazil z branky ven. A tak se v závěru utkání ještě dvakrát prosadil soupeř, který tak našim děvčatům ještě více ,,vylepšil“ skóre.

Děvčatům v tomto utkání nelze upřít snahu ani chuť porvat se o dobrý výsledek, ovšem snahu celého týmu sráží velmi špatné a nedůrazné bránění. Je s podivem, kolikrát bránící hráčky nechaly na holičkách Hanušovou, která během utkání musela řešit velké množství zapeklitých situací. Pokud chceme v takovýchto utkáních uspět, musíme výrazně přidat v defenzivní činnosti.

Branka: 8:26 Preiningerová (Sedloňová)