Turnaj č. 8 11-12

Sobota 17. března 2012 byla pro celý doberský florbalový klub dalším významným datem v historii, neboť tento den byl na pořadu autobusový zájezd na předposlední ligový turnaj do Pardubic. Početná výprava se sešla v 7:30 h. na horské chatě RADOST, kde byla po návratu z turnaje na programu klubová valná hromada. Početná výprava, ke které se ještě připojila skupinka v Dobrušce, dorazila do Pardubic něco málo po deváté hodině.

FBC Dobré – Sokol Proxisky Pardubice 3:4 (2:3, 1:0, 0:1)
Úvodním soupeřem našich děvčat byl domácí celek, který ještě v loňské sezóně hrál 1. ligu. Do doberské branky se postavila Andrea Svobodová, díky čemuž nemusely být obětovány důležité hráčky z obrany, což se pozitivně projevilo na hře celého týmu. Začátek utkání byl z obou stran velmi opatrný, což ale změnila branka domácího týmu na počátku 5. minuty, po které náš tým inkasoval během čtyř minut další dvě branky. Doberské hráčky v těchto chvílích nepůsobily jistým dojmem a jejich hra připomínala spíše neorganizovaný chaos. Obrat v lepší zítřky přinesla jedenáctá minuta utkání, kdy nejprve po přihrávce Pražákové vstřelila korigující branku Klára Harapátová a o deset vteřin později po souhře s Preiningerovou dostala doberské barvy na dostřel Zuzka Nosková. To ocenili i vynikající doberští fanoušci, kteří našim děvčatům během celého turnaje vytvořili skvělou atmosféru.

Do druhé třetiny děvčata vstoupila s velkým odhodláním o zvrat v doposud nepříznivě se vyvíjejícím utkání. K vidění byl velmi pohledný zápas, který nabídl řadu šancí na obou stranách. Oba celky hýřily velkou aktivitou, což pozitivně vnímali i přítomní fanoušci, kteří dokázali ocenit útočnou hru obou celků. V průběhu druhé třetiny se oba celky dostaly do několika výraznějších šancí, které ale zůstaly nevyužity. Jedinou branku v této třetině vstřelila v 28. minutě po přihrávce Noskové do odkryté branky kapitánka Preiningerová, která tak srovnala stav utkání na 3:3.

Závěrečné dějství přineslo strhující drama, které se muselo všem přítomným líbit. Obrovské nasazení a touha po vítězství byla znát na obou stranách. Velké šance na otočení výsledku utkání měli Nosková, Preiningerová či Sedloňová, ovšem jejich samostatné nájezdy zůstaly nevyužity, za což nás postihl dosti bolestivý trest v podobě inkasované branky, kterou po přečíslení vstřelil domácí tým ve 38. minutě. V závěrečné sedmiminutovce se děvčata pokusila o vyrovnání, které ale bohužel nepřišlo, a to i přesto, že na poslední dvouminutovku trenéři do hry nasadili přesilovkovou formaci, která si dokázala vypracovat jednu vynikající šanci na vyrovnání, kterou ale Marťa Netíková nedokázala proměnit ve vyrovnávající branku. Úvodní vystoupení na tomto turnaji skončilo smolnou prohrou, ovšem za výkon se děvčata rozhodně stydět nemusela.

Branky: 10:38 Harapátová (Pražáková), 10:48 Nosková (Preiningerová), 27:51 Preiningerová (Nosková)

Sestava: Svobodová A. – Netíková P., Prázová, Panenková Mo., Panenková Mi. – Nosková, Netíková M., Preiningerová, Sedloňová, Pražáková, Harapátová

FBC REAST TJ Jablonné nad Orlicí – FBC Dobré 5:9 (1:1, 2:6, 2:2)
Do utkání proti aktuálně druhému celku tabulky jsme vstoupili s drobnými změnami v sestavě, když Pražákovou nahradila Fingerová a do hry postupně zasáhla Kotková. Od úvodních minut bylo jasné, že naše hráčky nečeká nic lehkého. V úvodu aktivnější soupeř využil v šesté minutě ospalejší nástup našich hráček a zaslouženě se dostal do vedení. Doberský tým se zahříval přeci jen pomaleji, ovšem k rychlejšímu rozjezdu mu pomohla vyrovnávací branka Harapátové, které asistovala Sedloňová. Do konce této části děvčata vyrovnala hru, aby ve druhé třetině mohla smrtelně zasáhnout svého soupeře.

Hned po třiceti vteřinách druhé třetiny unikla soupeřově obraně Nosková, která dostala doberský tým do vedení. Vstřelená branka naše barvy uklidnila, zatímco soupeř dost znervózněl. A když na začátku pětadvacáté minuty zvýraznila naše vedení opět Zuzka Nosková, nikdo netušil, jaký střelecký uragán touto brankou rozpoutá. O minutu později totiž soupeřky dokázaly zareagovat a snížit. Jenže o padesát vteřin později se prosadila po přihrávce Noskové Preiningerová a o dalších třicet vteřin později Bára Fingerová. O dalších čtyřicet vteřin později soupeř dokázal opět rychle snížit na rozdíl dvou branek. Jenže o dalších dvacet vteřin našim barvám vrátila tříbrankové vedení Marťa Netíková (asistovala Preiningerová) a v poslední minutě této bláznivé třetiny docílila hattricku Zuzka Nosková po další asistenci Preiningerové.

Ani čtyřbrankový náskok před závěrečným dějstvím neznamenal nic jistého pro naše děvčata, což se potvrdilo hned v úvodu této části, kdy soupeř dokázal snížit na rozdíl tří branek. Naštěstí ale rychle na to dokázala zareagovat Bára Fingerová, která využila přihrávku Harapátové. Ve 38. minutě dostal doberský tým možnost zahrávat trestné střílení za postavení hráčky v brankovišti. K němu se za mohutného aplausu doberských fans postavila Monča Preiningerová, která svůj nájezd proměnila suverénním způsobem a dodala celému týmu klid do závěrečných minut. Soupeř se sice nevzdal a ještě dokázal zkorigovat, ovšem to již bylo pozdě a děvčata tak mohla se svými věrnými fanoušky vychutnávat sladké vítězství.

Branky: 9:33 Harapátová (Sedloňová), 15:30 Nosková, 24:11 Nosková, 26:00 Preiningerová (Nosková), 26:32 Fingerová, 27:34 Netíková M. (Preiningerová), 29:33 Nosková (Preiningerová), 33:06 Fingerová (Harapátová), 37:13 Preiningerová (TS)

Sestava: Svobodová A. – Netíková P., Prázová, Panenková Mo., Panenková Mi. – Nosková, Netíková M., Preiningerová, Harapátová, Sedloňová, Fingerová, Kotková

Na dnešním turnaji děvčata předvedla velmi kvalitní výkony proti silným týmům, za což byla odměněna alespoň jedním vítězstvím. K výborným výkonům jistě přispěl fakt, že obrana mohla hrát v silnějším složení než v předchozích utkáních, kdy děvčata z obranné linie musela zaskakovat v brance. Dobrý výkon všech hráček podpořila jistým výkonem v brance zastupující Andrea Svobodová. Je jen škoda, že takovýto zápal pro hru a nasazení děvčata nepředvedla např. v utkání proti Přelouči, neboť v takovémto případě bychom jistě neodcházeli se zbytečnou prohrou.

Velký respekt zaslouží doberští fanoušci, kteří do posledního místečka zaplnili všechna místa v autobuse a svým vynikajícím výkonem v hledišti podpořili děvčata ve velmi těžkých utkáních. Nové chorály, skvělé transparenty a neustálé povzbuzování měly pozitivní vliv na výkon děvčat, která v takovéto atmosféře nemohla vypustit ani jeden souboj. Za své skvělé fandění si doberští fans vysloužili poděkování i od místního celku, který jim na cestu domů věnoval lahvinku vynikající domácí moravské slivovice.