Florbalový ples

V pořadí již 13. florbalový ples se uskuteční v sobotu 18.1. 2025 v Obecním domě v Dobrém, hrát bude skupina Brillant Band.

Podporují nás

Dobromat.cz

Turnaj č. 8 12-13

V sobotu 9. března 2013 vyrazil autobusový zájezd florbalistek a fanoušků směr Vysoké Mýto, kde byl na programu předposlední ligový turnaj v podání žen v sezóně 2012-2013. Vzhledem k tomu, že soutěž se blíží ke svému závěru, bylo na turnaji k vidění několik utkání, která výrazně napověděla o postupujícím do baráže o 1. ligu. Ale všechno pěkně popořádku.

FBC Dobré – IBK Hradec Králové 2:6 (1:0, 0:2, 1:4)
V prvním utkání proti sobě nastoupily dva celky, které měly před tímto turnajem shodný počet bodů. Od souboje mezi celky z malé vesničky a krajského města, mezi hráčkami se zkušenostmi pouze z regionální soutěže s týmem, který má ve svém kádru několik hráček, které okusily jaké to je hrát extraligu a 1. ligu, se očekával urputný boj s maximálním nasazením ze všech stran, což se do puntíku splnilo. Od úvodního hvizdu bylo jasné, že utkání nabídne strhující podívanou, která zvedala diváky ze sedadel, neboť oba celky do zápasu vstoupily patřičně nažhavené. Ani jeden z týmů nechtěl bránit a početné publikum, ve kterém měli jednoznačnou převahu doberští ULTRAS, se dočkalo úvodní branky poměrně záhy, když se ve 3. minutě prosadila pohotovou střelou doberská kapitánka Preiningerová po přihrávce Sedloňové. Vstřelená branka nabudila oba celky, které s maximálním úsilím bojovaly o každý míček, přičemž nikdo si nedovolil vynechat byť jen jediný souboj. K vidění ale nebyl jen boj, ale i spousta hezkých kombinací, které předváděly oba celky a florbalový fanoušek si skutečně přišel na své a to zásluhou obou týmů, které výrazně podržely obě brankářky.

Úvod druhé třetiny nebyl z doberské strany příliš ideální, neboť po závaru před brankou hostující útočnice dostala třikrát možnost dorazit míček do branky, který skončil za zády bezmocné Hanušové až na čtvrtý pokus a to po 28 vteřinách této části. Inkasovaná branka nijak nezacloumala s doberskými bojovnicemi, které se statečně praly se svým zkušenějším sokem. Rychlou odpověď na vyrovnávací branku mohla zařídit M. Netíková, která ale po nezištné přihrávce od O. Prázové netrefila téměř prázdnou branku. Následnou přesilovou hru doberský tým přes několik střeleckých pokusů nevyužil. I soupeř, který byl o něco jistější v kombinaci, si dokázal vytvořit několik dobrých střeleckých příležitostí, jenž ale zlikvidovala Hanušová s přispěním obrany. Favorizovanému celku z krajského města se přeci jen podařilo ve druhé třetině zvrátit vývoj utkání na svoji stranu, když rychlý brejk zakončila přesnou a razantní střelou 44 vteřin před koncem druhé části bývalá juniorská reprezentantka E. Imlaufová, která ale jinak na hřišti působila dost podrážděným dojmem a předvedla několik nefér zákroků.

Na začátku třetí třetiny dostal doberský tým podruhé v utkání výhodu přesilové hry, kterou po souhře se sestrou Martinou využila po necelé minutě M. Preiningerová, jenž i s notnou dávkou štěstí propasírovala míček za záda hradecké brankářky. Začínalo se tedy od znova. Oba celky nerozhodný stav nijak netěšil a na hráčkách obou týmů bylo vidět, že každý chce vyhrát. K otočení skóre měl příležitost doberský tým, který dostal výhodu další dvouminutové přesilové hry za nesportovní chování soupeře, tu ale nedokázal využít. S blížícím se koncem utkání bylo jasné, že kdo vstřelí třetí branku, nakročí za ziskem tří bodů. To se bohužel podařilo 5 minut před koncem utkání hradeckému celku, který využil zaváhání v rozestavení našich hráček a zcela volná útočnice na středu hřiště dostala dostatek prostoru pro zpracování a následné přesné zakončení. I přesto nic nebylo ztraceno a děvčata byla odhodlána alespoň vyrovnat. Bohužel ale došlo k dalšímu nedůslednému počínání naší obrany, která nechala celkem pohodlně dorážet nejlepší střelkyni hradeckého týmu M. Dohnalovou. Tato branka zacloumala psychikou našich děvčat, která během dalších 39 vteřin inkasovala další dvě branky. Tato tříbranková smršť devalvovala výkon a snahu doberského celku, který si za svůj přístup k utkání takovýto výrazný brankový rozdíl nezasloužil. I přesto, že výsledek vyznívá poměrně jasně, dovolujeme si tvrdit, že vývoji utkání a předvedené hře obou týmů by lépe odpovídala remíza, ale takový někdy sport bývá. Děvčata v tomto utkání odevzdala naprosté maximum a za svůj výkon se rozhodně nemusí stydět, ba naopak.

Branky: 2:39 Preiningerová (Sedloňová), 31:33 Preiningerová (Netíková M.)

Sestava: Hanušová – Netíková P., Panenková Mo., Panenková Mi., Ptáčníková, Barillová – Fingerová, Preiningerová, Nosková, Prázová O., Netíková M., Harapátová, Michlová, Sedloňová

FTC Vysoké Mýto – FBC Dobré 2:4 (2:2, 0:2, 0:0)
Proti domácímu nováčkovi soutěže bylo hlavním cílem zapomenout na předchozí nešťastné utkání a koncentrovat se na další zápas, což se zejména z kraje utkání příliš nepodařilo. Nabuzený domácí tým působil svěžejším dojmem a zaslouženě se ve 4. minutě dostal do vedení po rychlém protiútoku. Naštěstí si ale o několik chvil později vzala slovo Nosková, která po akci z pravé strany v 6. minutě přesně zakončila svoji akci střelou do horního růžku branky. Vstřelená branka přeci jen nabudila doberský tým, který ale na hřišti nepůsobil tak svěžím dojmem, jako v předchozím utkání a zejména kombinace byla místy až žalostná. Toho využíval domácí celek k rychlým únikům a po jednom z nich opět strhl vedení na svoji stranu. Jenže vedení mu nevydrželo ani do konce třetiny, neboť vše vzala do svých rukou jako správná kapitánka M. Preiningerová, která po přihrávce Harápátové před branku srovnala v 11. minutě stav na 2:2.

Druhá třetina přinesla o něco málo zlepšený výkon doberských děvčat, která se chtěla vrátit na vítěznou vlnu a potěšit početné publikum za jejich vytrvalou a vydatnou podporu třemi body do tabulky. Tuto metu přiblížila o něco blíže M. Netíková, která dokázala po asistenci Sedloňové z předbrankového prostoru dostat míček za záda domácí brankářky. Tato branka uvolnila doberské hráčky, které se začaly více tlačit do střelby. Ovšem bez kýženého brankového efektu, neboť střely buď končily mimo, nebo přesně v náručí brankářky a to i přesto, že doberské hráčky dostaly výhodu přesilové hry, kterou ale nevyužily. Do konce třetiny jsme se ale přeci jen dočkali čtvrté branky, kterou vstřelila ve 29. minutě svojí parádní nacvičenou akcí M. Preiningerová.

Třetí třetina začala v poněkud poklidném tempu. Domácí tým se snažil zkorigovat výsledek, ovšem jeho střelecké pokusy skončily mimo, nebo je zlikvidovala naše obrana. I doberský tým se tlačil do ofenzivy, ale jeho snaha často ztroskotávala na nepřesné přihrávce, díky které často domácí tým hrozil přečíslením. V poslední pětiminutovce se doberský tým dostal pod tlak soupeře, nedokázal podržet míček, čímž ještě nabídl soupeři šanci na zkorigování, čehož ale tým z Vysokého Mýta nedokázal využít. Utkání tak skončilo dá se říci zaslouženým, ale těžce vydřeným vítězstvím. Pozitivum je, že jsme si v tomto utkání dokázali, že dokážeme zvítězit i v zápase, ve kterém se nám příliš nedaří.

Branky: 5:13 Nosková, 10:58 Preiningerová (Harapátová), 18:49 Netíková M. (Sedloňová), 28:42 Preiningerová

Sestava: Svobodová T. – Netíková P., Panenková Mo., Panenková Mi., Barillová, Ptáčníková – Fingerová, Preiningerová, Nosková, Prázová O., Netíková M., Harapátová, Michlová, Sedloňová, Kotková

Vzhledem k tomu, že hradecký A tým dokázal v posledních vteřinách otočit vývoj zápasu proti Hořicím na svoji stranu, je o vítězi 2. ligy v naší divizi již prakticky jasno. Tým z krajského města má před naším celkem tříbodový náskok a navíc lepší vzájemné zápasy, takže k jistotě postupu do baráže potřebuje v následujících 2 zápasech s celky z Přelouče a Pardubic získat tři body, což by pro tak kvalitní tým neměl být žádný neřešitelný problém. Je proto sportovně uznat kvality a sílu soupeře a popřát mu hodně štěstí v bojích o postup do celostátní 1. ligy žen.

I doberský tým má ale na posledním turnaji stále o co hrát, neboť ve hře zůstává konečné druhé místo, na které se tlačí velmi silná Jaroměř, což by pro náš celek byl obrovský úspěch. Na závěrečném ligovém vystoupení v této sezóně v sobotu 6. dubna 2013 v hale v Kuklenách v Hradci Králové se děvčata střetnou v přímém souboji o druhé místo právě s celkem z Jaroměře (10:30 h.) a v posledním utkání s hradeckým B-týmem (16:30 h.). Věříme, že si závěrečné vystoupení na tomto turnaji nikdo z Vás nenechá ujít, neboť je potřeba poděkovat děvčatům za jejich předvedené výkony a naposledy v této sezóně jim projevit podporu.