Turnaj č. 8 13-14

Sezóna 2013/2014 pomalu míří do svého konce a florbalový kolotoč tak nabírá na obrátkách. Po čtrnáctidenní pauze vyrazil dívčí tým na turnaj do Vysokého Mýta, kde se střetl s hradeckou rezervou a suverénní Jaroměří. Výprava tentokrát byla takřka kompletní, ovšem některé hráčky do turnaje nastoupily s drobnými zdravotními komplikacemi.

FBC Dobré – IBK Hradec Králové B 7:2 (3:1, 1:1, 3:0)
Prvním dnešním soupeřem byl celek z krajského města, proti kterému jsme se v posledním utkání dost natrápili a tak jsme do zápasu vlétli velmi aktivně, což přineslo i rychlou odměnu v podobě vstřelené branky, kterou nadvakrát po přihrávce M. Netíkové vsítila Klára Harapátová. I poté jsme hýřili aktivitou, ovšem chvíli poté soupeř dokázal vyrovnat, když se hradecká útočnice obtočila kolem Ptáčníkové a srovnala na 1:1. Inkasovaný gól ale děvčata příliš netížil a v 7. minutě našla Nosková zpoza branky naběhnutou Kristýnu Sedloňovou, která dostala doberský tým opět do vedení. O další tři minuty později předvedla úchvatnou individuální akci Monča Preiningerová, která prošla přes tři soupeřky a na zlatém podnose nesobecky nabídla míček zcela volné Páje Blažkové, které nezbývalo nic jiného, než ho poslat do odkryté branky. Do konce třetiny děvčata měla ještě několik slibných příležitostí, které ale zůstaly bez brankové odezvy.

I do druhé části děvčata vstoupila velmi aktivně. Snaha o kombinační hru ale narážela na nepřesné přihrávky a tak i soupeř mohl pomýšlet na rychlé brejky. S brankovým stavem pohnula až v 24. minutě krásnou střelou Aneta Kotková, které asistovala kapitánka Preiningerová. O tři minuty později se ale hradecké hráčky vrátily zpět do hry, když krátce poté, co se z trestné lavice vrátila Nosková, zapadl vysoký lob za záda nešťastné Svobodové. V samém závěru této části byla vyloučena hradecká hráčka, ovšem s touto výhodou jsme nenaložili příliš dobře.

Do závěrečného dějství děvčata nastoupila s jasným odhodláním vstřelit co nejrychleji uklidňující branku, která by definitivně zlomila aktivitu soupeřek. To se podařilo na začátku 35. minuty, když si na přihrávku Tomaščinové naběhla obránkyně Sedloňová, která se podruhé v tomto utkání nemýlila. O necelou minutu později Míša Panenková vyslala po mantinelu přihrávku na Zuzku Noskovou, která si s ní poradila na výbornou a pohotovou střelou vstřelila šestou doberskou branku. Poslední slovo měla střelkyně Blažková, která po přihrávce Harapátové zpečetila zasloužené doberské vítězství sedmou brankou, která padla 5 vteřin po návratu hradecké hráčky z trestné lavice.

Branky: 0:49 Harapátová (Netíková M.), 6:22 Sedloňová (Nosková), 9:20 Blažková (Preiningerová), 23:19 Kotková (Preiningerová), 35:12 Sedloňová (Tomaščinová), 36:03 Nosková (Panenková Mi.), 42:27 Blažková (Harapátová)

TJ Sokol Jaroměř – FBC Dobré 6:5 (2:1, 2:2, 2:2)
V druhém utkání děvčata nastoupila proti jasnému lídrovi soutěže z Jaroměře, který v dosavadním průběhu ještě neztratil jediný bod. S vědomím, že nás čeká utkání proti velmi silnému sokovi, děvčata nastoupila do zápasu velmi aktivně a hned ve 2. minutě se dostala do vedení, když křižnou přihrávku Sedloňové přetavila v branku přesným zásahem Adéla Jindráková. Soupeřky z Jaroměře působily o něco jistěji na míčku, ovšem tyto technické nedostatky děvčata nahrazovala velkou bojovností. Na začátku 7. minuty Jaroměř po rozehrané standardní situaci nahodila míček před branku, který Terka Svobodová neviděla přes clonící hráčku a ten tak doputoval až do naší branky. K vidění bylo strhující utkání z obou stran, ve kterém se do vedení dostala jaroměřská děvčata, která v polovině 12. minuty překvapila naši brankářku střelou z volného úderu. Zatímco doberský tým se dostával do šancí, které nedokázal proměnit, soupeřky dokázaly bez váhání naše chyby trestat.

Do druhé části vstoupila mnohem lépe děvčata z Jaroměře, která přítomným fanouškům předvedla, proč suverénně opanují první příčku. Ani ta doberská se ale nechtěla nechat zahanbit a se svými soupeřkami držela krok. V polovině 20. minuty předvedlo nejproduktivnější duo soutěže Bláhová – Hátlová rychlou pohlednou akci, po které vsítila Jaroměř třetí branku. A když o chvíli později propadla v souboji Míša Panenková a soupeřova útočnice i s přispěním štěstí vsítila čtvrtou branku, vypadalo to s doberskými nadějemi všelijak. Naštěstí ale děvčata nesložila zbraně, zakousla se do svých soupeřek a v poslední pětiminutovce se po zásluze dokázala vrátit do zápasu. Nejprve na začátku 28. minuty po levé straně hřiště prosvištěla Adéla Jindráková, která přesnou střelou vymetla pavučinky v pravém rohu jaroměřské svatyně. Poté Péťa Netíková nahodila míček před soupeřovu branku a s jejím nahozením si dokázala pohotově poradit její sestra Martina, která vstřelila třetí doberskou branku. Do konce třetiny děvčata uzamkla své soupeřky před jejich brankou, ovšem velký tlak vyrovnání nepřinesl.

To přišlo až na začátku třetího dějství a zařídila ho Áďa Tomaščinová, která po rychlém protiútoku přesnou střelou vyrovnala na 4:4. Jenže euforie děvčatům nevydržela dlouho, neboť po 40 vteřinách nepokrytá hostující hráčka přesnou střelou vrátila vedení zpět na stranu Jaroměře. Děvčata tato branka trochu vyvedla z míry a to bylo ještě hůře, neboť o dalších 72 vteřin později jsme nedokázali pokrýt standardní situaci, ze které soupeř vsítil šestou branku. Vzápětí jsme ale dostali výhodu přesilové hry, se kterou jsme si ale i přes několik slibných šancí nedokázali poradit. Poté se chvíli hrálo v plném počtu a na začátku 40. minuty jsme dostali druhou možnost využít početní výhodu. Ovšem i s touto nabídnutou šancí jsme si nedokázali poradit. A tak přišla vzápětí v rychlém sledu třetí přesilová hra (podruhé za sebou za hraní na zemi), ovšem ani ta nepřinesla kýžený brankový efekt. To už běžela závěrečná minuta utkání, když se jaroměřská hráčka nechala hloupě vyloučit za hraní rukou. Tuto výhodu jsme ještě navýšili o jednu hráčku, která naskočila místo brankářky Svobodové a 6 vteřin před koncem se po přihrávce M. Netíkové přeci jen prosadila Blažková. V posledních vteřinách se děvčata ještě pokusila vyrovnat, ovšem na to již nezbylo příliš času a soupeř tak dokázal i potřetí zvítězit nad našimi děvčaty, tentokrát v poměru 6:5.

Branky: 1:08 Jindráková (Sedloňová), 27:17 Jindráková, 28:26 Netíková M. (Netíková P.), 31:17 Tomaščinová, 44:54 Blažková (Netíková M.)

Sestava z turnaje: Svobodová T. – Netíková P., Ptáčníková, Sedloňová, Panenková Mi., Barillová, Panenková Mo. – Blažková, Preiningerová, Nosková, Jindráková, Natíková M., Harapátová, Fingerová, Tomaščinová, Kotková

Na dnešním turnaji děvčata po zásluze porazila hradeckou rezervu a po čestném boji padla s vedoucí Jaroměří. Zápas s tímto celkem dnes nebyl tak vypjatý, jako ten předchozí, k čemuž přispěli i dobře pískající rozhodčí. Utkání bylo sice dramatické a plné nečekaných zvratů, ovšem bez jakýchkoliv známek nervozity či nefér zákroků. Oba týmy tak přítomným divákům předvedly, že patří skutečně k tomu nejlepšímu v naší ženské divizi, což přítomní diváci dokázali ocenit.

Výsledek z tohoto utkání znamená, že Jaroměř se může chystat na barážové souboje o postup do 1. ligy, ve kterých jim přejeme hodně úspěchů a trochu toho potřebného sportovního štěstí. Naše děvčata naopak získala jistotu 2. místa, což je doposud nejlepší umístění našeho ženského týmu. To ale neznamená, že ve zbývajících zápasech již nemají o co hrát, ba naopak.

Děvčatům děkujeme za jejich vystoupení na dnešním turnaji, ve kterém ze sebe vydala vše, co mohla a zároveň děkujeme přítomným fanouškům, kteří vytrvale a neúnavně podporovali svůj tým, i když to s ním nevypadalo zrovna nejlépe.