Turnaj č. 8 14-15

Kolotoč florbalové 2. ligy žen nabral rychlý spád a celá soutěž pomalu míří do finiše. Na programu bylo již 16. kolo, které se odehrálo ve sportovní hale v Rokytnici v Orlických horách, kam odjel doberský tým žen sice oslaben o kvarteto hráček (Preiningerová, Blažková, Míša Panenková a Barillová), za to ale s velkou chutí odvézt si domů plný počet bodů.

FBC Dobré – Orel Přelouč 6:2 (1:1, 1:1, 4:0)
V prvním utkání jsme nastoupili proti přeloučským Orlicím, které jsme již v této sezóně dvakrát porazili a i tentokrát jsme nemysleli na nic jiného než na vítězství. Jako tradičně jsme ale neodstartovali vůbec dobře a po našem zaváhání v obraně jsme již od 18. vteřiny prohrávali. Soupeř bojoval, hrál obětavě a jeho zhuštěný blok dělal našim hráčkám potíže. Když už jsme se dostali ke střele, tak jsme nedokázali trefit branku, nebo v několika případech skvěle zasáhla přeloučská brankářka. Vyrovnání jsme se dočkali na konci 12. minuty, když Zuzka Nosková zachytila rozehrávku soupeře a umístěnou střelou nedala brankářce šanci.

Do druhé třetiny jsme chtěli vstoupit mnohem aktivněji, ovšem kromě soupeře nám v tomto zápase dělaly problémy nefungující nohy a individuální technika. Spousta míčků nám odskakovala od florbalek a navíc jsme místo kombinačních akcí předváděli spíše individuální akce, se kterými si soupeřky dokázaly poradit. K tomu se navíc přidala i smůla v koncovce, takže na hřišti bylo vidět spíše doberské trápení, které navíc podtrhl soupeř ve 27. minutě druhou brankou. Na štěstí se nám ale ještě do konce této části podařilo vyrovnat, když M. Netíková získala míček pro Adélu Jindrákovou, která povedeným blafákem překonala výbornou soupeřovu brankářku.

Ani závěrečné dějství nepřineslo rapidní zlepšení výkonu doberských děvčat, i když vývoj skóre by mohl vypovídat o něčem jiném. Velká změna byla v tom, že jsme konečně opustili sólo akce a zapojili se více do kombinace, což s sebou přinášelo i šance. Kýženou třetí branku vstřelila v 37. minutě Olča Prázová, která díky dobrému napadání získala míček a bekhendovou střelou prostřelila přeloučskou brankářku. O necelé dvě minuty později se po přihrávce Tomaščinové dostala ke střele Péťa Netíková, která vstřelila čtvrtou doberskou branku, která zlomila odpor snaživého soupeře. Pátý doberský brankový úspěch si připsala po asistenci Fingerové Marťa Netíková a poslední slovo v tomto utkání měla Bára Fingerová, které k přesnému zásahu pomohla asistence Tomaščinové. Děvčata tak splnila povinnost, byť jejich výkon byl hluboko za hranicí jejich možností.

Branky: 11:42 Nosková, 29:48 Jindráková (Netíková M.), 36:46 Prázová, 38:12 Netíková P. (Tomaščinová), 41:01 Netíková M. (Fingerová), 43:14 Fingerová (Tomaščinová)

FTC Vysoké Mýto – FBC Dobré 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Ve druhém dnešním zápase jsme nastoupili proti suverénovi z Vysokého Mýta, se kterým jsme letos již dvakrát prohráli a tuto nepříznivou bilanci jsme byli rozhodnuti zlomit. Soupeř do zápasu vstupoval po předchozí porážce od Dobrušky a bez dvou opor, ovšem ani my jsme nebyli kompletní. Od úvodního hvizdu bylo patrné, že naše děvčata dnes mají větší touhu po vítězství, za což byla poměrně rychle odměněna vedoucí brankou, kterou na konci 2. minuty vstřelila Zuzka Nosková. Tato branka nutila soupeřky do útoku, ovšem náš tým hrál v tomto zápase kompaktně a hráčky se vzájemně dobře doplňovaly, čímž eliminovaly útočnou sílu soupeře. Naopak to byl spíše náš celek, který měl několik nadějných šancí na skórování, které ale zůstaly nevyužity. Ještě do konce třetiny jsme ale přeci jen dokázali dostat míček podruhé za záda bezmocné brankářky a podruhé v tomto zápase se o to postarala Zuzka Nosková, které asistovala Sedloňová.

Do druhé části jsme tak vstupovali s dvoubrankovým náskokem, ovšem i s vědomím, že nesmíme polevit v koncentraci, neboť toho by soupeř mohl využít. I nadále jsme byli aktivnějším celkem, který diktoval tempo hry. Dařily se nám i kombinace, prostřednictvím nichž jsme svého soupeře přehrávali. Aby ale vše nebylo tak růžové, dokázal soupeř po rozehrané standardní situaci na začátku 20. minuty snížit na 2:1. Tato branka ale nikterak nerozhodila soustředěný výkon doberských děvčat, která se trpělivě hnala za vítězstvím, ke kterému je v 28. minutě přiblížila úžasná souhra Ádi Tomaščinové s Marťou Netíkovou, kterou druhá jmenovaná hráčka zakončila přesnou střelou.

Ani ve třetí části toho soupeř směrem dopředu příliš nepředvedl, za což mohl zodpovědný výkon celého týmu vč. Terky Svobodové v bráně. S přibývajícím časem bylo patrné, že soupeř dnes nemá síly na zvrat. Jeho snahu o nápor navíc přibrzdila přesilová hra našeho týmu, kterou jsme sice nevyužili, ale dokázali jsme v ní pošetřit síly a popohnat čas. Dvě minuty před koncem si lídr soutěže vzal oddechový čas, po kterém se čekal jeho nápor, který ale nepřišel a tak udeřilo na druhé straně, když po přihrávce P. Netíkové Verča Ptáčníková nahodila míček na branku a ten zapadl za záda překvapené brankářky. To byla definitivní tečka za tímto zápasem, ve kterém naše děvčata po zásluze zvítězila nad silným protivníkem.

Branky: 1:51 Nosková, 13:05 Nosková (Sedloňová), 27:53 Netíková M. (Tomaščinová), 43:58 Ptáčníková (Netíková P.)

Sestava z turnaje: Svobodová T. – Netíková P., Ptáčníková, Sedloňová, Panenková Mo. – Harapátová, Nosková, Jindráková, Fingerová, Netíková M., Tomaščinová, Kotková, Prázová

Dnešní turnaj byl již několikátý v tomto ročníku, na kterém se děvčata nejprve trápila se slabším soupeřem, aby poté proti silnému celku předvedla zodpovědný a pohledný výkon, který byl na rozdíl od těch předchozích tentokrát spravedlivě odměněn zaslouženým vítězstvím. Pokud děvčata drží při sobě a soustředí se na svoji hru, tak dokážou hrát minimálně vyrovnané partie i s těmi nejlepšími, což se potvrdilo i dnes. Zejména za výkon proti Vysokému Mýtu jim tak patří poděkování, které si zaslouží i přítomná skupinka doberských fans.

Sestřih zápasu s Vysokým Mýtem najdete zde.