Turnaj č. 8 15-16

Sezóna ve florbalové 2. lize se pomalu chýlí ke svému konci a na doberská děvčata před dnešním turnajem čekala 4 utkání, přičemž dva zápasy byly na programu na dnešním turnaji, který se v sobotu 19.3. 2016 odehrál v Hradci Králové. Našimi soupeřkami byly celky z obou krajských měst a tak nás rozhodně nečekalo vůbec nic jednoduchého.

FBC Dobré – IBK Hradec Králové B 8:1 (4:0, 2:0, 2:1)
Úvodním soupeřem našich děvčat byl hradecký B-tým, který se sice pohybuje ve spodních patrech tabulky, ovšem i přesto jsme očekávali těžký zápas. Úvod nám vyšel na výbornou a na konci 2. minuty jsme se dostali do vedení, když střela Anet Kotkové překvapila hradeckou brankářku. Vzápětí jsme dostali výhodu pětiminutové přesilové hry, se kterou jsme si zpočátku příliš nevěděli rady, ale nakonec jsme se přeci jen dokázali prosadit, když Blažková posunula míček na Áďu Tomaščinovou, která si s nabídnutou šancí dokázala poradit. O tři minuty později našlápla k velkému sólu aktivní Míša Panenková, která povedenou střelou překonala bezmocnou brankářku. Ještě do konce třetiny se děvčatům podařila vstřelit čtvrtá branka, když Marťa Netíková našla před brankou nikým nehlídanou Olču Prázovou, která pohotově zakončila.

I druhá třetina pokračovala za převahy doberského celku, který chtěl co nejrychleji tento zápas rozhodnout ve svůj prospěch. Pátá branka ale přišla až na konci 22. minuty, když se chytrou střelou z volného úderu prosadila Péťa Netíková. Chvíli poté byla vyloučena Lůca Barillová, ovšem v oslabení si šance vytvořil spíše náš celek. Okamžik po skončení oslabení byla vyloučena Kristýna Sedloňová, přičemž i tentokrát jsme v početní nevýhodě byli aktivní, za což se dostavila odměna v podobě branky Páji Blažkové, která proměnila samostatný únik po přihrávce Barillové.

Ve třetí části se oba celky snažily přidat nějakou tu branku k potěše fanoušků, což se podařilo našim barvám, když se na začátku 34. minuty za asistence Procházkové prosadila Marťa Netíková. Bohužel chvíli poté utekla po pravé straně hradecká hráčka, která povedenou střelou překazila výborně chytající Terce Svobodové čisté konto. Poslední slovo v utkání měl ale doberský tým, když se po přihrávce Míši Rozinkové podruhé v utkání blýskla Áďa Tomaščinová, která tak pečetila naše zasloužené vítězství.

Branky: 1:57 Kotková, 8:42 Tomaščinová (Blažková), 11:45 Panenková Mi., 13:50 Prázová (Netíková M.), 21:43 Netíková P., 26:58 Blažková (Barillová), 33:04 Netíková M. (Procházková), 41:01 Tomaščinová (Rozinková)

Sokol Proxisky Pardubice A – FBC Dobré 2:4 (0:1, 0:3, 2:0)
Ve druhém utkání jsme se střetli s A-týmem Pardubic, který hraje pohledný florbal a zápasy s tímto celkem jsou atraktivní pro diváky, což se potvrdilo i dnes. Od samého úvodu bylo patrné, že na sebe narazily dvě velmi vyrovnaná družstva, která touží po vítězství. K vidění bylo plno soubojů, ale i řada hezkých akcí. O něco více si jich vytvořil náš tým, který ale hned několikrát selhal v koncovce. A tak se nakonec až v polovině 12. minuty ujala tečovaná střela Anet Kotkové, na kterou jí přihrávala Kristýna Sedloňová.

Ve druhé části pokračoval boj o každý metr hřiště, který ale byl férový z obou stran. Oba celky se snažily hrát kombinačně, což se jim dařilo a k vidění tak byla hezká podívaná, ve které ani jeden tým nehrál prim. Na konci 27. minuty Barča Fingerová hezky prostrčila míček na nabíhající Péťu Netíkovou, která s vypětím všech sil dostala míček do branky. O minutu později našla Sedloňová nabíhající Adél Procházkovou, která chytrou střelou na vzdálenější tyč vstřelila třetí doberský gól. Ještě do konce druhé třetiny se nám podařilo svým soupeřkám zasadit těžký knockout, když Kotková přiťukla míček na Báru Fingerovou, která s přehledem přesně zakončila. Vzápětí jsme mohli vstřelit i pátou branku, ovšem velkou šanci jsme neproměnili, za což jsme málem zaplatili, ovšem výrazně nás podržela Terka Svobodová, která předvedla dva famózní zákroky.

Ve třetí části jsme se proti dobře hrajícím soupeřkám chtěli vyhnout jakémukoliv dramatu, což se nám ale vůbec nepovedlo, neboť hned po 31 vteřinách jsme inkasovali snižující branku. O dvě minuty později bylo ještě hůře, neboť to soupeřky rozebraly naši defenzivu a krásnou brankou se dostaly prakticky na dostřel. V těchto momentech byla k vidění nervy drásající podívaná, ve které se oba celky snažily přelstít defenzivu toho druhého. I přes několik šancí na obou stranách se ale skóre již nepohnulo, a tak jsme mohli oslavit velmi cenné vítězství.

Branky:11:28 Kotková (Sedloňová), 26:41 Netíková P. (Fingerová), 28:54 Procházková (Sedloňová), 29:30 Fingerová (Kotková)

Sestava z turnaje: Svobodová T. – Ptáčníková, Sedloňová, Panenková Mi., Barillová – Blažková, Netíková P., Procházková, Fingerová, Netíková M., Kotková, Prázová, Tomaščinová, Rozinková

Na dnešním turnaji byla na našich hráčkách zpočátku znát nerozehranost, neboť k utkáním nastoupily po měsíční pauze. Proti rezervě Hradce Králové měl tým otěže zápasu pevně ve svých rukách, o čemž vypovídá i výsledné skóre. Proti pardubickému celku byla k vidění naprosto vyrovnaná podívaná, ve které rozhodla lepší střelecká potence našich hráček a výborná Terka Svobodová strážící naši svatyni. Všem hráčkám tak děkujeme za dobře odehraný turnaj, stejně tak i dorazivším fanouškům za jejich podporu.