Aktuality

Florbalový ples

24.12.2020

V pořadí již 11. florbalový ples se uskuteční v sobotu 15.1. 2022 v Obecním domě v Dobrém, hrát bude skupina Brillant Band.

Podporují nás

Dobromat.czTurnaj č. 8 FLAHK 14-15

Poslední turnaj v letošní sezóně ve Florbalové lize amatérů odehráli doberští Hroši v sobotu 21.3. 2015 tradičně ve SH v Předměřicích nad Labem. Do konce základní části před tímto turnajem zbývalo odehrát 3 soutěžní zápasy a ve hře pro nás bylo nejen konečné 9. místo v tabulce, ale i sázka s ženským týmem o to, který z celků dnes přiveze více bodů.

Dynamo Malšovice – FBC Hroši Dobré 2:2 (1:0)
Do zápasu proti aktuálně 6. celku druhé ligy jsme nevstoupili příliš ideálně, neboť hned zkraje utkání jsme obdrželi velmi smolnou branku, když jsme při pokusu o odehrání míčku nastřelili malšovického útočníka, od kterého se míček odrazil za záda bezmocného France. O vyrovnání se postaral Ondřej Svoboda, který po rozehrané standardní situaci s Danem Šmídou našel skulinku a dostal míček do branky. Chvíli na to se ale rozeběhl soupeřův útočník, prošel přes tři naše hráče a s přehledem svůj únik zakončil přesnou střelou. Do konce utkání jsme ale stihli vyrovnat, když Reichrt nahrál na Jirku Rozínka, který přesnou střelou odčinil svoje zaváhání při první inkasované brance.
Branky: Svoboda Ondřej (Šmída Daniel), Rozínek Jiří (Reichrt Kamil)

Los Negros – FBC Hroši Dobré 0:3 (0:1)
Druhé utkání začalo pro naše barvy lépe, než to předchozí, neboť v prvním poločase nás do vedení dostal přesnou střelou Martin Spanilý, kterému nahrával Kamil Reichrt. Druhá doberská branka padla po rozehrané standardní situaci, když Jirka Mádr přiťuknul míček na Ondru Svobodu, který z otočky dokázal dostat míček na místo určení. Třetí branka padla po našem rychlém brejku, když Adam Šmída vysunul Mirka Matějů a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Během celého utkání jsme byli jednoznačně lepší a kromě tří branek jsme spálili velké množství šancí.
Branky: Spanilý Martin (Reichrt Kamil), Svoboda Ondřej (Mádr Jiří), Matějů Miroslav (Šmída Adam)

Czech Garbage – FBC Hroši Dobré 0:3 (0:1)
Do posledního utkání jsme nastoupili s vědomím, že pokud chceme vyhrát sázku uzavřenou s ženským týmem, tak musíme s velkou pravděpodobností naplno bodovat. Tomu odpovídal i průběh zápasu, ve kterém jsme byli aktivnějším týmem. Po zásahu soupeřova obránce v brankovišti jsme dostali možnost zahrávat trestné střílení, se kterým si Daniel Šmída poradil a poslal Hrochy do vedení. Ve druhém poločase jsme dostali výhodu přesilové hry, kterou jsme sehráli poměrně dobře. Vzadu si několikrát vyměnil míček Dan Šmída s Mádrem a první jmenovaný nahodil míček na branku, který se i díky dobře clonícímu Svobodovi odrazil k Romanu Řehákovi, jenž doklepl míček do branky. Třetí branka byla velmi kuriózní, neboť soupeřův brankář si při pokusu o vyhození nešťastnou náhodou hodil míček do svojí branky. Nutno podotknout, že i soupeř zahrozil několika brejky, se kterými si ale dokázal poradit bezchybný Honza Franc, který nás několikrát podržel, čímž přispěl k našemu zaslouženému vítězství, které znamenalo nejen 3 body, ale i vyhranou sázku nad ženským týmem.
Branky: Šmída Daniel, Řehák Roman (Šmída Daniel), vlastní

Sestava: Franc J. – Reichrt K., Rozínek J., Pašta M., Svoboda J. – Mádr J., Šmída D., Svoboda O., Šmída A., Preininger K., Matějů M., Spanilý M., Řehák R.

Poslední turnaj se našemu mužskému týmu nejen výsledkově, ale i herně vydařil. I díky tomu tak doberští Hroši ve své premiérové sezóně obsadili konečné 9. místo, což je jednoznačně úspěchem a za své vystoupení během celé sezóny si tým zaslouží pochvalu.