Turnaj č. 9 10-11

Po třítýdenní pauze, ve které se děvčata pilně připravovala na závěr sezóny, vyrazil ženský tým k dalšímu ligovému turnaji do Rokytnice v Orlických horách. Ve výpravě tentokrát chyběli pověstní doberští ULTRAS a o povzbuzování se tak děvčata musela postarat sama.

FBC Dobré – IBK Hradec Králové 6:1 (0:0, 2:1, 4:0)
V úvodním utkání nastoupila děvčata proti ambicióznímu celku z Hradce Králové, který neustále rozšiřuje svoji členskou základnu. První minuty naznačily, že dnes bude k vidění pěkná podívaná, neboť na hráčkách obou celků byly zcela evidentní snaha vybojovat v tomto utkání 3 body. V první třetině na tom byli o něco lépe hráčky z krajského města, které byli o něco aktivnější, i když v závěru třetiny tempo hry diktoval doberský tým.

Úvod druhé třetiny našim děvčatům vyšel fantasticky a hned po 11 vteřinách se po individuelní akci prosadila Zuzka Nosková. Z vedení jsme se ale neradovali příliš dlouho, neboť o tři minuty později jsme chybovali v rozehrávce a vznikající brejk zastavila Harapátová faulem, za který rozhodčí nařídili trestné střílení, které hradecká hráčka proměnila suverénním způsobem. Naštěstí ale děvčata nesložila zbraně a ve 23. minutě dostala doberské barvy do vedení opět Zuzka Nosková. Od této chvíle byl k vidění velmi pohledný florbal plný krásných akcí i skvělých zákroků obou brankářek.

Do závěrečného dějství jsme vstupovali s odhodláním rozhodnout o svém vítězství co nejdříve a nepřipustit žádné drama jako v některých předchozích zápasech. Toto předsevzetí se nám začalo dařit plnit ve 39. minutě, když třetí branku našeho celku vstřelila Bára Fingerová, která tečovala střelu Sedloňové. O třicet vteřin později se po nahrávce brankářky Hanušové dostala do sólového úniku Kristýna Sedloňová, která pohotově zakončila bekhendovým blafákem. Tříbrankové vedení naše hráčky výrazně uklidnilo a v závěrečné minutě ještě děvčata přidala dvě krásné branky, když se prosadila Bára Fingerová po nahrávce Sedloňové a v samém závěru Marťa Netíková po dnešní druhé asistenci Hanušové.

Branky: 15:11 Nosková, 22:39 Nosková, 38:36 Fingerová (Sedloňová), 39:04 Sedloňová (Hanušová), 44:30 Fingerová (Sedloňová), 44:40 Netíková M. (Hanušová)

Sestava: Hanušová – Preiningerová, Prázová, Barillová, Panenková, Štěpánová – Nosková, Netíková M., Harapátová, Fingerová, Pražáková, Sedloňová

Hanušová D. zásahy 7 zásahy 9 zásahy 9 - -

FbK Hořice – FBC Dobré 1:5 (0:1, 1:1, 0:3)
Ke druhému dnešnímu utkání nastoupila děvčata po čtyřhodinové pauze proti celku z Hořic, který na minulém turnaji získal 6 bodů, čímž se přiblížil středu tabulky. Velmi dlouhá pauza mezi oběma zápasy na našich děvčatech zanechala stopy a prvních sedm minut utkání byl o něco lepší tým z města proslaveného výrobou trubiček. Od osmé minuty ale děvčata naskočila do správného tempa, což se hned projevilo na skóre utkání, když se po dnes již třetí asistenci brankářky Hanušové prosadila neomylně zakončující Kristýna Sedloňová. Ještě do konce třetiny si děvčata vypracovala několik dobrých šancí, které ale zůstaly nevyužity.

Úvod druhé třetiny nebyl z naší strany zcela ideální a po přečíslení naší obrany bylo na začátku 18. minuty vyrovnáno. S odpovědí na inkasovanou branku ale děvčata nečekala příliš dlouho a za 40 vteřin po nacvičeném signálu vrátila našim barvám po přihrávce Marti Netíkové vedení Klára Harapátová. Tato vstřelená branka se ukázala býti jako velmi důležitá, neboť od této chvíle na hřišti existoval prakticky jenom doberský tým, který předváděl velmi dobrý kombinační florbal.

I ve třetí třetině jednoznačně na hřišti panovala doberská děvčata, která na uklidňující třetí branku čekala do 35. minuty, když se krásně prosadila Marťa Netíková, která využila výbornou nahrávku Harapátové. Odpor hořických hráček se děvčatům podařilo zlomit definitivně ve 40. minutě, když únik tria Hrapátová – Netíková M. – Nosková skončil krásnou brankou posledně jmenované, která díky skvělé práci a souhře celého tria dorážela do prázdné branky. Poslední hřebíček do hořické rakve zatloukla děvčata v poslední minutě, když se po přihrávce Sedloňové premiérově prosadila Cůca Barillová.

Dnešních šest bodů a zejména předvedený výkon celého týmu je velkým příslibem do závěrečných turnajů, ve kterých mají děvčata reálnou šanci bojovat o celkové třetí místo. Proto neváhejte a přijeďte děvčata podpořit na jejich cestě k vytouženému cíli.

Branky: 8:33 Sedloňová (Hanušová). 18:00 Harapátová (Netíková M.), 34:59 Netíková M. (Harapátová), 39:16 Nosková (Netíková M.), 44:07 Barillová (Sedloňová)

Sestava: Hanušová – Preiningerová, Prázová, Barillová, Panenková – Nosková, Netíková M., Harapátová, Fingerová, Pražáková, Sedloňová