Turnaj č. 9 11-12

Na poslední ligový turnaj v sezóně 2011-2012 do nedalekého Náchoda vyrazila doberská děvčata s cílem poprat se o co možná nejlepší umístění, přičemž ve hře zůstávalo ještě i konečné 5. místo, což by po průběhu sezóny znamenalo vynikající výsledek. K tomu ale děvčata musela naplno bodovat ve svých zápasech a současně spoléhat na zaváhání svých největších konkurentů.

FBK 001 Trutnov/Nové Město B – FBC Dobré 1:1 (1:0, 0:0, 0:1)
Proti domácímu týmu nastoupila doberská děvčata opět s velmi dobře chytající Andreou Svobodovou v brance a zároveň se třemi útočnými formacemi. Úvod utkání byl z obou stran velmi opatrný. Hra postrádala větší náboj a k vidění byla celkem nezáživná podívaná. Z letargie oba celky probrala branka domácího týmu, která byla velmi nešťastná. Inkasovaná branka přeci jen probudila spící doberské Růženky, které pomalu ale jistě začaly přebírat otěže utkání do svých rukou.

Ve druhé části bylo k vidění mnohem více pohlednějších akcí, než v té předchozí. Zatímco doberský tým si vytvářel souvislejší tlak, domácí celek hrozil z rychlých a zdařilých brejků. Přítomní diváci tak viděli doberské pokusy o dobytí domácí svatyně, která ale i díky velké střelecké impotenci našich hráček statečně odolávala. I přes velký tlak a velké množství šancí tak po druhé třetině na našem střeleckém kontě svítila 0.

Do závěrečné třetiny děvčata vstupovala s velkým odhodláním zlomit vývoj utkání na svoji stranu, což bylo v pozitivním smyslu znát i na výrazu hráček. Každá z přítomných nechtěla z tohoto utkání odcházet s prohrou, což bylo vidět i na hřišti, kde si doberský tým vytvořil velmi výraznou střeleckou převahu, ovšem velmi dlouho bez brankového vyjádření. Prolomit střelecké trápení se povedlo až kapitánce Preiningerové, která 78 vteřin před koncem utkání dokázala po přihrávce Harapátové srovnat na 1:1. Na posledních 48 vteřin dostal náš celek výhodu přesilové hry, během které si vytvořil několik dobrých šancí. Tu největší měla Monča Panenková, ovšem její střela skončila těsně nad břevnem domácí branky a oba soupeři se tak rozešly smírně.

Branka: 43:42 Preiningerová (Harapátová)

Sestava: Svobodová A. – Barillová, Netíková P., Panenková Mo., Panenková Mi., Prázová – Preiningerová, Sedloňová, Nosková, Harapátová, Pražáková, Fingerová, Ryglová, Kotková

FBC Dobré – IBK Hradec Králové A 2:6 (0:2, 0:1, 2:3)
K poslednímu utkání v sezóně jsme nastoupili proti hradeckému A-týmu, který v předchozím utkání proti Jaroměři překvapivě ztratil možnost bojovat o konečné druhé místo. Úvodní minuty zastihly naše hráčky v nedbalkách, neboť soupeř hýřil pohybem a na jeho hráčkách byla znatelná touha zakončit sezónu vítězně. K tomu se tým z krajského města přiblížil hned na konci čtvrté minuty, kdy se poprvé dokázal brankově prosadit. Inkasovaná branka ale bohužel na naše hráčky příliš nezafungovala. Dostali jsme se sice do několika šancí, ovšem rozdíl ve hře obou týmů byl markantní, což ve 14. minutě potvrdil Hradec svoji druhou brankou.

Druhá třetina začala bohužel podobně, jako ta předchozí, neboť po čtyřech minutách této části přidal ve velkém pohybu hrající Hradec třetí branku. V tu chvíli byl rozdíl ve hře obou týmů velmi výrazný. Zatímco hradecké hráčky si věřily v akcích 1 na 1, nešetřily krokem a všude byly mnohem dříve, náš tým působil velmi ospalým dojmem a to i přesto, že v této části dostal dvě výhody přesilové hry. Ke konci třetiny se přeci jen výkon našeho celku zvednul a výsledkem této aktivity bylo i několik nevyužitých šancí.

Do závěrečné třetiny trenéři stáhli sestavu pouze na dvě pětky, což se pozitivně projevilo na výkonu celého týmu. Hráčky se dostaly do mnohem většího tempa, což přineslo odměnu v podobě vstřelené branky, kterou ve 37. minutě vstřelila po nahození Barillové Bára Fingerová. Vstřelená branka ještě více nabudila doberské hráčky, které ale ve 39. minutě musely čelit přesilové hře soupeře. O tom, že přesilová hra nemusí být vždy výhodou, se přesvědčily hradecké hráčky na začátku 41. minuty, když po samostatném úniku skórovala ve vlastním oslabení Zuzka Nosková, která dostala doberské barvy na dostřel jediné branky. Když už se schylovala k závěrečnému náporu, nechala děvčata před naší brankou zcela nepokrytou hráčku soupeře, která pohodlně dopravila míček na místo určení. Tato branka definitivně zlomila odpor našeho týmu, který navíc v závěru inkasoval další dvě zbytečné branky. Třetí druholigová sezóna tak pro naše děvčata skončila přesně tak, jako začala, tedy porážkou od hradeckého A-týmu, která byla zasloužená.

Branky: 36:58 Fingerová (Barillová), 40:11 Nosková

V konečném účtování tak doberským děvčatům patří 7. místo, což odpovídá i průběhu sezóny, která se od samého začátku nevyvíjela podle ideálního scénáře. I přesto si celý tým zaslouží poděkování za reprezentaci celého klubu a za svůj čas, který florbalu věnuje. Speciální poděkování patří Andree Svobodové, Lůce Barillové, Péťe Netíkové a Míše Panenkové, které výrazně pomohly celému týmu v těžkých časech, kdy jsme si museli poradit se zraněním stabilní brankářské opory Hanušové.

Tuto sezónu je potřeba hodit za hlavu a poctivě a svědomitě se připravit na tu novou, neboť bez toho bychom nemohli být úspěšní. Je sice pravdou, že vše děláme ve svém volném čase, kterého má každý nedostatek, ale zase na druhou stranu, když už jsme florbalu věnovali tolik času a úsilí, tak by byla škoda tohle všechno zahodit a chodit si jen tak plácnout.

Na úplný závěr bychom chtěli poděkovat i členům ULTRAS za jejich podporu, která, jak doufáme, stejně jako výkony děvčat, bude v nové sezóně na lepší úrovni.