Turnaj č. 9 13-14

Na předposlední turnaj letošní sezóny vyrazila doberská děvčata v sobotu 22. března 2014 do Přelouče, kde se utkala s místními Orlicemi a pardubickými Proxiskami. K utkání odjely tři kompletní útočné formace a dva obranné páry s jasným cílem – získat dalších 6 bodů do tabulky.

Orel Přelouč – FBC Dobré 1:11 (1:3, 0:6, 0:2)
Do úvodního utkání proti domácímu celku vstoupila děvčata poměrně vlažně a to i přesto, že již ve 46 vteřině dostala možnost zahrát si přesilovou hru, kterou ale nevyužila. Sice držela míček na svých florbalkách a udávala tempo hry, ovšem pohyb na hřišti nebyl takový, jak by se očekávalo. Díky pomalejšímu rozjezdu se tak čekalo na úvodní branku až do 12. minuty, ve které padly ale hned tři. Jako první se prosadila Pája Blažková, kterou našla před brankou Ptáčníková a doberská střelkyně si s nabídnutou šancí skvěle poradila. O 27 vteřin později vyslala do brejku Sedloňová Adélu Jndrákovou, která nedala domácí brankářce šanci a vymetla pravý horní roh přeloučské branky. O 16 vteřin později ale udeřil soupeř, když se nám nepodařilo dostat skákavý míček do bezpečí, čehož využila pohotová domácí útočnice. Přesně minutu před koncem první třetiny jsme dostali výhodu trestného střílení, ke kterému se postavila Monča Preiningerová, jenž s chladnou hlavou vstřelila třetí doberskou branku.

Druhá třetina začala jako ta první, neboť hned po 21 vteřinách dostala děvčata výhodu přesilové hry, kterou tentokrát využila, když se po přihrávce od své sestry Péti prosadila Marťa Netíková. O dalších 33 vteřin později bylo ještě veseleji, neboť to se po přihrávce Noskové prosadila Pája Blažková. Na ni za dalších 45 vteřin navázala Klára Harapátová, která skórovala po přihrávce Jindrákové. Střelecky plodnou tříminutovku uzavřela sedmou doberskou brankou Zuzka Nosková. Poté nastal klid zbraní a celkem pohodová sedmiminutová pasáž, během které i přes několik šancí branka nepadla. Ta přišla až v 27. minutě, když se prosadila opět Zuzka Nosková, které přihrávala Blažková. V té samé minutě se prosadila i Adéla Jindráková, jenž svým gólem uzavřela skóre po 2. třetině.

Ve třetí třetině děvčata nepolevila a i nadále se snažila zaměstnávat domácí obranu, která často nestíhala a s vypětím všech sil odolávala doberskému tlaku. Na začátku 36. minuty se děvčata dočkala desáté branky, jenž po asistenci Harapátové vstřelila Adéla Jindráková, která tak zkompletovala hattrick. O necelou minutu později se podruhé v utkání prosadila Marťa Netíková, které tentokrát asistovala Blažková. To byla poslední branka utkání, neboť ve zbývajícím čase se děvčata již nedokázala brankově prosadit a to i přesto, že dostala potřetí v utkání možnost zahrát si přesilovou hru.

Branky: 11:12 Blažková (Ptáčníková), 11:39 Jindráková (Sedloňová), 14:00 Preiningerová z TS, 17:06 Netíková M. (Netíková P.), 17:39 Blažková (Nosková), 18:22 Harapátová (Jindráková), 19:30 Nosková, 26:19 Nosková (Blažková), 26:52 Jindráková, 35:15 Jindráková (Harapátová), 36:05 Netíková M. (Blažková)

FBC Dobré – Sokol Proxisky Pardubice 13:0 (2:0, 5:0, 6:0)
V druhém dnešním utkání děvčata nastoupila proti celku z Pardubic, se kterým jsou k vidění pohledné zápasy, což potvrdil i tento, i když konečný výsledek je jednoznačný a pro soupeře možná až příliš krutý. První branku v utkání vstřelila v čase 3:33 Adéla Jindráková, kterou přesnou přihrávkou našla M. Netíková. Poté byl k vidění vyrovnaný pohledný florbal v podání obou týmů. V 7. minutě byla vyloučena Áďa Tomaščinová, ovšem početní oslabení jsme odehráli velmi dobře a soupeře nenechali vyrovnat. V polovině 10. minuty jsme dostali možnost zahrát si přesilovou hru i my, jenže během ní jsme skórovat nedokázali. To se podařilo chvíli po návratu vyloučené hráčky z trestné lavice, když se po přihrávce Blažkové prosadila kapitánka Preiningerová.

Do druhé části děvčata vstoupila mnohem aktivněji, než do té předchozí a po 103 vteřinách hry dostala výhodu trestného střílení, které ale Nosková neproměnila. V následující přesilové hře ale branka přeci jen padla, když se po asistenci Ptáčníkové prosadila právě Zuzka Nosková. Chvíli poté dostal i soupeř možnost zahrát si v početní výhodě, když byla vyloučena Monika Panenková. I toto oslabení jsme ale přečkali bez úhony a 15 vteřin po návratu vyloučené hráčky skórovala po přihrávce M. Netíkové Áďa Tomaščinová. O 50 vteřin déle vstřelila pátou doberskou branku Marťa Netíková, které přihrávala Jindráková. Na konci 26. minuty předvedla nejpohlednější akci utkání Monča Preiningerová, která proběhla s míčkem na florbalce prakticky celé hřiště a bekhendovým blafákem překonala nešťastnou pardubickou brankářku. Na začátku 28. minuty děvčata dostala podruhé v utkání možnost zahrávat trestné střílení, ke kterému se postavila Blažková, ovšem její pokus dokázala pardubická brankářka zlikvidovat. Následnou přesilovou hru jsme sehráli poměrně dobře, ovšem vstřelit branku se nám nepodařilo. V poslední minutě této části vstřelila sedmou doberskou branku symbolicky hráčka s číslem 7 Marťa Netíková, které asistovala Fingerová.

Právě Bára Fingerová v čase 32:18 po přihrávce Noskové odstartovala přesným zakončením střelecky plodnou závěrečnou část utkání. O tři minuty později se k míčku dostala Péťa Netíková, která propálila vše, co jí stálo v cestě. Poté následovala takřka šestiminutová bezbranková pasáž, neboť desátá doberská branka padla až v čase 41:09 a vstřelila ji po přihrávce Kotkové Áďa Tomaščinová. O 8 vteřin později se po asistenci Preiningerové střelecky prosadila Pája Blažková, která se o dalších 29 vteřin později blýskla i po individuální akci. Závěrečné slovo měla Adéla Jindráková, jenž v čase 42:47 tečovala střelu M. Netíkové, čímž uzavřela střelecký účet doberského týmu.

Branky: 3:33 Jindráková (Netíková M.), 12:21 Preiningerová (Blažková), 17:42 Nosková (Ptáčníková), 23:55 Tomaščinová (Netíková M.), 24:45 Netíková M. (Jindráková), 25:54 Preiningerová, 29:27 Netíková M. (Fingerová), 32:18 Fingerová (Nosková), 35:21 Netíková P., 41:09 Tomaščinová (Kotková), 41:17 Blažková (Preiningerová), 41:46 Blažková, 42:47 Jindráková (Netíková M.)

Sestava z turnaje: Svobodová T. – Netíková P., Ptáčníková, Panenková Mo., Sedloňová – Blažková, Preiningerová, Nosková, Harapátová, Netíková M., Jindráková, Fingerová, Tomaščinová, Kotková

Na dnešním turnaji děvčata zodpovědně přistoupila k oběma zápasům. Zejména se zlepšila hra v defenzivě, o čemž svědčí pouze jeden inkasovaný gól a čisté konto pro Terku Svobodovou, které si za své výkony během sezóny rozhodně zasloužila. Přínosem byla spolupráce s obranou, kdy se prakticky všech 5 hráček zapojovalo do útočení, což přineslo i zvýšený počet vstřelených branek. Samozřejmě je potřeba vyzdvihnout i střelecký apetit, kdy děvčata neponechala nic náhodě a po celý zápas dobývala branku svých soupeřek. Za vystoupení na tomto turnaji děvčatům děkujeme, neboť předvedla velmi dobré výkony, které byly podpořeny i pohlednou hrou a hezkými kombinačními akcemi. Dále děkujeme Hernovým, kteří vážili dlouhou cestu a přijeli podpořit tým.