Turnaj č. 9 14-15

V sobotu 7. března 2015 byl na programu ligový turnaj žen v Pardubicích, na který jsme tentokrát vyrazili společně s našimi fanoušky autobusem, což je ostatně i naší dobrou tradicí posledních let. Během celé cesty panovala dobrá nálada a krátce po 8. hodině jsme dorazili před nafukovací halu a začali se připravovat na zápasy. Zatímco tým žen se zodpovědně rozcvičoval, doberští fanoušci museli improvizovaně řešit způsob fandění, neboť jim pořadateli turnaje nebylo dovoleno používat hudební nástroje. I s tím si ale početná skupinka našich fans dokázala poradit a svými hlasitými popěvky vytrvale povzbuzovala děvčata v zápasech s domácími celky.

Sokol PPAS Proxisky Pardubice B – FBC Dobré 1:11 (1:3, 0:2, 0:6)
Úvodním dnešním soupeřem byl pardubický B-tým, který v poslední době zaznamenal výkonnostní vzestup, což se projevilo i na jeho bodovém kontě. I přesto ale děvčata chtěla jednoznačně potvrdit svoje postavení v tabulce, k čemuž jim pomohla i poměrně rychlá branka, kterou na začátku 5. minuty po důrazu v brankovišti a za asistence Olči Prázové vstřelila Péťa Netíková. Jenže za 30 vteřin bylo srovnáno, neboť jsme chybovali v rozehrávce, čehož domácí útočnice dokázala využít. Vzápětí byla naše hráčská lavice potrestána za špatné střídání, ovšem s nabídnutou přesilovou hrou si soupeř nedokázal poradit. Na další branku se tak čekalo až do 12. minuty, ve které se po individuální akci prosadila Zuzka Nosková. O necelé dvě minuty později napřáhla ke střele Verča Ptáčníková a díky dobře clonícím spoluhráčkám její projektil skončil za zády domácí brankářky.

Vstup do druhé třetiny nám opět vyšel, neboť v 17. minutě se po sólo akci prosadila Áďa Tomaščinová. To bylo ale na dlouhou dobu vše, neboť poté následovala pasáž bez vstřelených branek, byť k nim oba soupeři měli několikrát poměrně blízko, ovšem v cestě stály obě brankářky. Pátou doberskou branku tak přidala až na konci 27. minuty Adéla Jindráková, kterou ideálně uvolnila Péťa Netíková. Krátce poté Terka Svobodová opustila s míčkem v ruce velké brankoviště, za což inkasovala dvouminutový trest. Ani s druhou přesilovou hrou si ale soupeř nedokázal poradit, neboť jeho šance pochytala naše brankářka, která tak napravila svoje zaváhání.

Na začátku třetí části jsme i my dostali možnost zahrát si přesilovou hru, kterou jsme na rozdíl od svého soupeře dokázali využít, když se po přihrávce Noskové prosadila Klára Harapátová. O chvíli později soupeř zaváhal v rozehrávce, Harapátová přiťukla míček Olče Prázové a ta si s nabídnutou šancí již věděla rady. Poté si vzal soupeř oddechový čas, který mu ale příliš nepomohl, neboť 15 vteřin po jeho skončení našla Tomaščinová Báru Fingerovou, která přidala osmou doberskou branku. Chvíli poté byla vyloučena domácí hráčka a s nabídnutou početní výhodou jsme si i tentokrát dokázali poradit, když se přesnou střelou prosadila Áďa Tomaščinová. Výborní fanoušci se vytoužené desítky dočkali na konci 37. minuty, když se po asistenci Harapátové prosadila Adéla Jindráková. Na začátku 41. minuty dostaly domácí hráčky třetí možnost vyzkoušet si přesilovou hru, kterou ale ani tentokrát nesehrály příliš úspěšně a závěrečné slovo tak měl náš celek, který po souhře P. Netíkové s Tomaščinovou vstřelil jedenáctou doberskou branku.

Branky: 4:07 Netíková P. (Prázová), 11:11 Nosková, 13:03 Ptáčníková, 16:05 Tomaščinová, 26:44 Jindráková (Netíková P.), 32:27 Harapátová (Nosková), 33:28 Prázová (Harapátová), 33:43 Fingerová (Tomaščinová), 35:45 Tomaščinová, 36:59 Jindráková (Harapátová), 43:35 Tomaščinová (Netíková P.)

FBC Dobré – Sokol Proxisky PPAS Pardubice A 7:2 (2:1, 3:0, 2:1)
Druhým dnešním soupeřem byl stále lepšící se pardubický A-tým, který v předchozím utkání udolal Dobrušku 7:6, takže jsme věděli, že nás nečeká vůbec nic lehkého. Vstup do utkání byl z naší strany poměrně dobrý, diktovali jsme tempo hry, ovšem i přesto první branku vstřelil na konci 3. minuty soupeř, který se prosadil díky důrazu v brankovišti. Inkasovaná branka nás ale příliš nevyvedla z tempa a na začátku 9. minuty našla Jindráková zpoza branky ideálně naběhnutou Kristýnu Sedloňovou, která nedala domácí brankářce šanci. O čtyři minuty později převzala míček na své polovině Zuzka Nosková a s ním na holi přesprintovala takřka celé hřiště a krásnou střelou nás dostala do vedení.

Na začátku druhé části byla autorka naší druhé branky poměrně přísně vyloučena za hru na zemi, ovšem s nabídnutou početní výhodou si soupeř nedokázal poradit, neboť si během ní vylámal zuby na skvěle chytající Terce Svobodové. Udeřilo tak na druhé straně, když se na konci 20. minuty díky svému důrazu a napadání prosadila opět Zuzka Nosková. I nadále byl k vidění vyrovnaný florbal, který se musel přítomným divákům líbit, neboť obě mužstva se snažila hrát kombinačně a hnala se do útoku. Na začátku 23. minuty našla Ptáčníková na levé straně Áďu Tomaščinovou, která zpoza clonící obránkyně vyslala krásnou střelu, která skončila v pravém horním růžku pardubické svatyně. O chvíli později si domácí trenér vzal oddechový čas, neboť během těchto chvil měl doberský celek jednoznačně navrch. S blížícím se koncem druhé části se domácí hráčky dostaly více do hry a byly blízko své druhé brance, ovšem rozhodčí po závaru před naší brankou míček za brankovou čarou neviděli, byť ten tam zřejmě byl. A tak se své šance chopil náš tým, když Bára Fingerová utekla po pravé straně a před brankou našla zcela volnou Áďu Tomaščinovou, která z poměrně snadné pozice dokázala navýšit doberské vedení, což byl zřejmě zlomový okamžik zápasu.

Ve třetím dějství se očekával pardubický nápor, který ale nebyl tak razantní a s několika šancemi si dokázala poradit dnes ve velmi dobré formě chytající Terka Svobodová. Snižující branky se ale domácí celek přeci jen dočkal, když domácí útočnice prošla přes celé hřiště a přesným zakončením nedala naší brankářce šanci. Doberský tým měl ale připravenou rychlou odpověď, o kterou se po přihrávce Ptáčníkové postarala přesnou střelou Kristýna Sedloňová. O tři minuty později poslala Kotková míček dopředu na naběhnutou Adélu Jindrákovou, která povedeným blafákem dokázala překonat domácí brankářku. Tato branka zlomila odpor domácího celku a utkání se již za mohutného povzbuzování doberských fanoušků spíše dohrávalo.

Branky: 8:11 Sedloňová (Jindráková), 12:11 Nosková, 19:47 Nosková, 22:02 Tomaščinová (Ptáčníková), 29:09 Tomaščinová (Fingerová), 35:29 Sedloňová (Ptáčníková), 38:40 Jindráková (Kotková)

Sestava z turnaje: Svobodová T. – Netíková P., Ptáčníková, Sedloňová, Panenková Mi., Panenková Mo. – Harapátová, Nosková, Jindráková, Fingerová, Netíková M., Tomaščinová, Kotková, Prázová

Dnešní turnaj našim děvčatům vyšel podle představ. V úvodním zápase se poměrně dlouho zahřívala, ovšem poté se dostala do tempa, což přineslo i ovoce v podobě vstřelených branek. V utkání proti domácímu A-týmu celý tým předvedl zodpovědný výkon, za který byl po zásluze odměněn vítězstvím, ke kterému výrazně přispěla naše brankářka i střelecká potence našich hráček. Celému týmu tak děkujeme za předvedený výkon, který byl podpořen i našimi skvělými fanoušky, kteří i přes zákaz používání hudebních nástrojů našemu týmu vytvořili bouřlivou kulisu. Věříme, že se dnešní zájezd vydařil a že třeba v příští sezóně opět všichni společně vyrazíme za florbalem.

Sestřih zápasů s pardubickými týmy najdete zde.