Florbalový ples

V pořadí již 13. florbalový ples se uskuteční v sobotu 18.1. 2025 v Obecním domě v Dobrém, hrát bude skupina Brillant Band.

Podporují nás

Dobromat.czTurnaj č. 9 15-16

Na Bílou sobotu 26.3. 2016 připadl předposlední turnaj v letošním ročníku 2. ligy žen, na kterém naše ženy v Jičíně sehrály netradičně pouze jediný zápas a to proti domácím ,,Pohodářkám“. Situace před tímto utkáním byla taková, že oba celky měly stejný počet bodů, takže vítěz by se takřka najisto přiblížil celkovému prvenství v soutěži, zatímco poražený by klesl až na konečné 3. místo.

Bohužel se nám před tímto turnajem poněkud okleštila sestava, ve které mimo jiné chyběly dosavadní opory Bardonová, M. Netíková a Fingerová. Do utkání tak musela zasáhnout po dlouhodobém zranění vracející se Nosková a premiérově nastoupivší maminka M. Preiningerová. Díky těmto změnám tak byla narušena dosavadní souhra týmu a obrana navíc musela odehrát utkání pouze ve 3 hráčkách.

FBC Dobré – FBK Jičín POHODA TEAM B 2:6 (1:2, 0:3, 1:1)
Utkání začalo od úvodního hvizdu aktivně domácí družstvo, které kontrolovalo míček na svých florbalkách a snažilo se hledat skulinky v naší obraně. Naše děvčata se sice snažila, ovšem od úvodu nechávala svým soupeřkám velmi mnoho prostoru, čímž místní ,,pohodářky“ nepohrdly. Na konci 5. minuty jsme vyrobili obrovskou hrubku, neboť jsme špatně střídali, čehož zkušené soupeřky dokázaly využít. Inkasovaná branka nám příliš nepomohla, neboť jsme se dostali pod tlak domácího celku, ze kterého jsme sice občas zahrozili, ovšem naše střely nebyly příliš nebezpečné. To domácí celek byl mnohem efektivnější a v polovině 9. minuty po individuální akci navýšila domácí kapitánka vedení svého celku. Jenže ještě do konce třetiny se podařilo našim hráčkám vstřelit kontaktní branku, když dobře napadala Áďa Tomaščinová, za což byla odměněna velmi šťastnou brankou.

Ve druhé části jsme se snažili uklidnit hru a dostat se více do tempa, což se nám místy dařilo, ovšem stoprocentní šance dlouho nepřicházely. Až na konci 20. minuty vysvitla jiskřička naděje, neboť po obrovském tlaku před domácí brankou se ve vyložených šancích objevili Pája Blažková a Péťa Netíková, ovšem ani jedna z nich nedokázala dostat míček do odkryté branky. Chvíli poté ještě Blažková nastřelila tyčku, ovšem vyrovnat se nám nepodařilo a tak přišla studená sprcha v podobě třetí branky jičínského týmu, který využil rychlý brejk. V těchto chvílích se lámal chleba a to dost výrazně na stranu ,,pohodářek“, které na konci 25. minuty díky větší agresivitě v předbrankovém prostoru vstřelily čtvrtou branku. Naše ženy se nechtěly vzdát, ovšem dnes nám chyběl zápal pro hru a pověstný drajv, čehož domácí hráčky dokonale využily a ještě v poslední minutě této části přidaly pátou branku.

Ve třetím dějství jsme se chtěli pokusit alespoň trochu zkorigovat výsledek, abychom se za vynikající podporu odvděčili skvělým doberským fanouškům, kteří našim hráčkám vytvořili vynikající atmosféru. Bohužel ale jako první opět skóroval domácí tým, za který potřetí v tomto zápase skórovala domácí posila z extraligového A-týmu Mikolášková. I přesto jsme ale i nadále snažili cílit na obranu soupeřek, ovšem vstřelit druhou branku se nám podařilo až v polovině 39. minuty, kdy Nosková přiťukla míček na Verču Ptáčníkovou, která se prosadila střelou z dálky. Závěr utkání si zkušený domácí celek již dokázal pohlídat a po zásluze se mohl radovat ze zaslouženého triumfu.

Branky: 12:16 Tomaščinová, 38:27 Ptáčníková (Nosková)

Sestava z turnaje: Svobodová T., Poláčková V. – Ptáčníková, Sedloňová, Panenková Mi. – Blažková, Netíková P., Procházková, Tomaščinová, Nosková, Prázová, Preiningerová, Kotková, Rozinková

V dnešním utkání naše děvčata předvedla velké množství zbytečných chyb, čehož jejich soupeřky dokázaly bez váhání využít. Bohužel hned několik branek jsme dostali po situacích, na které jsme se dopředu připravovali, což by se nám v takovýchto zápasech rozhodně nemělo stávat a dost jsme tak situaci svým soupeřkám ulehčili. V naší hře chyběla větší snaha a touha poprat se o lepší výsledek a i vynucené změny měly částečný vliv na sehranost celého týmu, neboť hra našich děvčat nebyla tak plynulá, jako v minulých zápasech a byla spíše těžkopádná.

Chuť a nadšení naopak nechybělo skvělým doberským fanouškům, kteří neváhali vyrazit poměrně velkou dálku a ve velmi početném složení vytvořili našim děvčatům vynikající kulisu. Škoda jen, že si z toho nevzal příklad ženský tým, který tak stejně jako v loňské sezóně skončí na bronzové pozici, která je nakonec spravedlivá, neboť ze vzájemných utkání s nejbližšími protivnicemi z Orlicko-Třebovska a Jičína máme pasivní bilanci a ani jednoho z těchto celků jsme nedokázali porazit.

Závěrem bychom chtěli jičínským ,,Pohodářkám“ pogratulovat k zaslouženému celkovému vítězství v soutěži a soupeřkám z Orlicko/Třebovska k postupu do 1. ligy žen.