Víkend č. 1 16-17

O víkendu 17.-18.9. 2016 odstartovala prvními koly nová sezóna v 1. lize žen, ve které se poprvé v historii představil tým žen FBC Dobré. Na úvod soutěže nám los přisoudil soupeřky z Moravy, které jsme přivítali na domácím hřišti v Rokytnici v Orlických horách.

FBC Dobré – itelligence Bulldogs Brno 1:7 (0:4, 1:0, 0:3)
V sobotním podvečeru se tým žen představil proti brněnským buldočkám, které od samého začátku utkání převzaly otěže utkání pevně do svých rukou. Díky lepším technickým a pohybovým dovednostem se soupeřky dostávaly do šancí, které dokázala zlikvidovat výtečně chytající Terka Svobodová. Na konci 6. minuty ale ani ona nedokázala zareagovat na dobře rozehranou standartní situaci, po které se soupeřky poměrně lacino dostaly do vedení. K vidění byla převaha brněnského celku, která vygradovala na konci třetiny, když soupeřky vstřelily 3 rychlé branky. Druhá třetina z doberského pohledu vypadala o něco lépe, hráčky postupně odhodily zbytečný ostych a na konci 27. minuty Adéla Procházková po krásném pasu od Preiningerové zakončila své sólo povedeným blafákem. Chvíli poté měla dobrou příležitost Fingerová a vzápětí čerstvá Míša Rozinková, ovšem ani jedna svoji příležitost nedokázala využít. Ve třetí části soupeřky opět přidaly na tempu, ovšem ani doberské hráčky se nechtěly nechat příliš zahanbit a tak byla k vidění poměrně pohledná hra. Bohužel ale na konci 47. minuty přišla na řadu nešťastná tříminutovka, během které soupeřky navýšily své vedení a definitivně stvrdily své zasloužené vítězství, byť ještě v závěru pohrdly přesilovou hrou při vyloučení Zuzky Noskové.

Branka: 26:57 Procházková (Preiningerová)

FBC Dobré – PRAMOS Šitbořice FbC Aligators 4:6 (3:2, 0:3, 1:1)
V nedělním dopoledni byl naším dalším soupeřem celek z Šitbořic, který je stejně jako náš tým nováčkem v soutěži, ovšem na rozdíl od našich děvčat již s touto soutěží má zkušenosti a navíc před začátkem soutěže výrazně posílil o hráčky z Židenic. Úvod utkání byl aktivní z obou stran, k vidění byla vyrovnaná partie, ve které se hra přelévala ze strany na stranu. Bohužel ale na konci 6. minuty naše hráčky i přes velkou snahu prohrávaly o dvě branky. Dvoubrankové manko začala ukrajovat na začátku 17. minuty Klára Harapátová, která se prosadila v předbrankovém prostoru po přihrávce Prázové. O necelou minuto později našla Hanušová na pravé straně zcela volnou Adélu Procházkovou, která pohotovou střelou překvapila hostující brankářku. A když se 8 vteřin před koncem 1. části po přihrávce Ptáčníkové dokázala ze svého oblíbeného místa prosadit kapitánka Preiningerová, zažil doberský tým doposud nepoznaný pocit vedení v nové soutěži. To ale netrvalo příliš dlouho, neboť hned po 26 vteřinách druhé části jsme vrátili soupeřky zbytečně do hry. I nadále pokračoval atraktivní florbal v podání obou celků, přičemž do vedení se po naší nedůslednosti dostaly hostující aligátorky, když chvíli předtím skončila střela Procházkové na tyčce. Chvíli poté se soupeřkám povedl rychlý brejk, ze kterého přidaly pátou branku. S koncem druhé a začátkem třetí části přišly na řadu doberské šance, ovšem když ani Blažková nedokázala dostat míček do prázdné branky, přišlo dnes podruhé na řadu otřepané rčení nedáš-dostaneš. S blížícím se koncem se krátil čas na vyrovnání. O něco blíže jsme se k němu dostali na konci 58. minuty, když se krásnou střelou z první po přihrávce od P. Netíkové prosadila Monča Preiningerová. Závěr utkání si ale soupeřky již dokázaly pohlídat a tak jsme i podruhé odcházeli ze hřiště v pozici poražených. Během utkání se nešťastně zranila Kristýna Sedloňová, které tímto přejeme brzký návrat zpět na hřiště.

Branky: 16:05 Harapátová (Prázová), 17:00 Procházková (Hanušová), 19:52 Preiningerová (Ptáčníková), 57:54 Preiningerová (Netíková P.)

Sestava z víkendu: Svobodová T. – Sedloňová K., Ptáčníková V., Bardonová H., Barillová L., Hanušová M. – Blažková P., Netíková P., Nosková Z., Harapátová K., Netíková M., Prázová O., Procházková A., Preiningerová M., Fingerová B., Rozinková M.

Úvodní zápasy v nové soutěži splnily naše očekávání. Potvrdilo se, že soupeřky jsou zde na mnohem vyšší úrovni a dokážou trestat takřka každou naši chybu, kterých jsme v obou zápasech vyrobili až příliš. Výbornými zákroky svůj celek držela nad vodou Terka Svobodová a hra zejména v nedělním utkání vypadala poměrně dobře. Děvčatům děkujeme za jejich vystoupení a velké poděkování směřujeme k týmu pořadatelů, kteří skvěle zvládli všechny nástrahy spojené s pořádáním zápasů ve vyšší soutěži.