Víkend č. 3 16-17

Po výsledkově nevydařeném derby utkání s Dobruškou na naše ženy o víkendu 22.-23. října 2016 čekaly další dva východočeské celky, které již delší dobu působí v 1. lize. Věděli jsme, že pokud chceme pomýšlet na dobrý výsledek, tak musíme předvést výkon na hranici svých možností a hlavně bez zbytečných chyb, které soupeřky v této soutěži tvrdě trestají.

IBK Hradec Králové – FBC Dobré 11:3 (3:0, 4:1, 4:2)
Prvním víkendovým soupeřem nám byl celek z krajského města, který v loňské sezóně bojoval do poslední chvíle o postup do Extraligy. K utkání jsme zamířili až do Chlumce nad Cidlinou, kde se dnešní zápas odehrál. Úvodní minuty přinesly aktivní hru z obou stran. Ani jeden tým nehrál žádnou vyčkávanou a k vidění tak byla svěží hra. Vyrovnaný průběh narušila 7. minuta, na jejímž konci jsme nedokázali odehrát míček do bezpečí, za což jsme byli potrestáni. O chvíli později přišla nešťastná teč naší bránící hráčky a chvíli na to chyba v rozehrávce. Během pěti minut tak soupeřky získaly celkem snadno tříbrankové vedení. Na začátku druhé části přišla na řadu nejpovedenější pasáž doberského týmu, kterému se podařilo zatlačit soupeřky do defenzivy a po hezké individuální akci Noskové na začátku 24. minuty snížila Klára Harapátová. Vstřelená branka dodala našim hráčkám odvahu a další branka visela ve vzduchu, jenže to bychom museli být důraznější v brankovišti. Zlom v utkání přišel na začátku 30. minuty, kdy se Hradec vymanil z tlaku a po další nedůslednosti v naší obraně vstřelil uklidňující čtvrtou branku. Vrátit nás do hry mohly sestry Netíkovy, ovšem Martina ani Petra své šance nevyužily a tak opět udeřil zkušenější soupeř a to hned třikrát. Ve třetí třetině jsme chtěli napravit svoji reputaci, ovšem na jejím začátku jsme nezachytili náběh za obranu a hned po 17 vteřinách opět inkasovali. Po další hradecké brance se podařilo po souhře s Harapátovou snížit Adéle Procházkové, ovšem ani to rozjetou hradeckou mašinu nezastavilo. Po desáté inkasované brance se zaskvěla Věrka Poláčková, která v průběhu druhé části nahradila v naší brance Terku Svobodovou, když s velkým přehledem zlikvidovala trestné střílení. Bohužel ale z následné přesilové hry Hradec přeci jen udeřil. Poslední slovo měl náš tým, když po střele Kotkové dorazila míček do branky pohotová Adéla Procházková. Zasloužené vítězství domácího celku, který ale ke spoustě branek přišel až příliš lacino.

Branky: 23:11 Harapátová (Nosková), 44:46 Procházková (Harapátová), 57:58 Procházková (Kotková)

Sestava: Svobodová T. (36. Poláčková V.) – Nosková Z., Bardonová H., Ptáčníková V., Hanušová M. – Procházková A., Preiningerová M., Harapátová K., Blažková P., Netíková P., Prázová O., Kotková A., Netíková M., Rozinková M.

TJ Sokol Jaroměř – FBC Dobré 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
V neděli naše ženy nastoupily na půdě aktuálně 2. týmu tabulky, ovšem rozdílné postavení obou celků nebylo na hřišti vůbec znát. Doberské hráčky se od prvních minut vrhly s velkou chutí do hry a několikrát ohrozily domácí brankářku, které při jednom zákroku pomohla i tyčka. K vidění byla poměrně rychlá a agresivní hra na obou stranách. Ani jeden z týmů se nesoustředil na obranu a tak bylo k vidění velké množství šancí. Jenže s jejich proměňováním jsme dnes byli na štíru. Domácí hráčky se postupně dostávaly před branku Terky Svobodové, které rovněž v jednu chvíli pomohla branková konstrukce. V polovině 17. minuty se do útoku rozeběhla domácí obránkyně, její jedovatý pokus dokázala Svobodová výtečně zlikvidovat, ovšem s dorážkou jí už spoluhráčky nepomohly. O chvíli později přišla Nosková v souboji o florbalku, čehož domácí útočnice dokázala využít a po obtočení branky přidala druhý gól. Místo toho, abychom po první části vedli 3:0 (šance na to rozhodně byly), museli jsme naopak dotahovat dvoubrankové manko. K tomu v polovině 23. minuty zavelela kapitánka Preiningerová, která střelou z úhlu vymetla pavučiny z domácí branky. Jenže o 19 vteřin později jsme zazmatkovali před naší brankou, čehož soupeřky dokázaly využít. Ani třetí branka náš tým nezlomila, děvčata diktovala tempo hry, dostávala se do šancí, ovšem střelecká koncovka dnes byla bídná. Zato soupeřky dokázaly využít další zbytečnou chybu našeho týmu, když se prosadily ve výhodě při signalizovaném vyloučení. Do posledního dějství jsme chtěli vstoupit aktivně, ovšem hned po 21 vteřinách jsme křižnou přihrávkou nabídli svým soupeřkám šanci jako na zlatém podnose a ty za ni náležitě poděkovaly. I přesto jsme ale i nadále byli aktivní a na začátku 48. minuty jsme se dočkali odměny v podobě branky Marti Netíkové, která dokázala dostat míček do branky po souhře z rohu s Preiningerovou. Právě naše kapitánka nás mohla dostat ještě více do hry, ovšem v dobré šanci nedokázala dostat míček do prázdné branky. Poctivý a bojovný výkon našeho týmu tak zůstal bez bodové odezvy.

Branky: 22:23 Preiningerová, 47:03 Netíková M. (Preiningerová)

Sestava: Svobodová T. – Nosková Z., Bardonová H., Ptáčníková V., Hanušová M. – Procházková A., Netíková P., Harapátová K., Blažková P., Netíková M., Prázová O., Preiningerová M., Rozinková M.

Další hrací víkend přinesl našim děvčatům měření s celky, které patří delší dobu ke špičce 1. ligy. Herní projev týmu v obou zápasech nebyl špatný, ovšem neustále produkujeme velké množství zbytečných a někdy i naivních chyb, za které se platí, což v 1. lize platí dvojnásob. V utkání s Jaroměří ženy předvedly povedený výkon, ovšem aby mohly pomýšlet na body, musí začít proměňovat šance, kterých si v tomto utkání vytvořily skutečně hodně.