Víkend č. 4 16-17

O víkendu 5.-6. listopadu 2016 se ženský tým představil na domácím hřišti v Rokytnici v Orlických horách, kde přivítal duo jihlavských celků. Věřili jsme, že dokážeme navázat na zlepšený výkon z posledního utkání v Jaroměři, což se ovšem nestalo.

FBC Dobré – FBŠ Jihlava 6:10 (2:4, 1:2, 3:4)
Do sobotního utkání proti jihlavské florbalové škole jsme vstoupili aktivně a hned v 1. minutě se dostali do vedení, když přihrávku Ptáčníkové přetavila v branku Áďa Tomaščinová. Jenomže radost nám nevydržela příliš dlouho, neboť o dvě minuty později dokázaly soupeřky šťastnou tečí srovnat na 1:1. Inkasovaná branka nás vyvedla z koncentrace, čehož dokázaly soupeřky využít a během následující tříminutovky získaly pohodlné tříbrankové vedení. Zpět do hry nás dostala branka Péti Netíkové v polovině 14. minuty, ovšem na tu dokázala Jihlava do poloviny druhé části odpovědět dalšími dvěma góly. Umazat náskok soupeřek se podařilo na začátku 35. minutě tečující Monče Preiningerové, která využila dobrou práci Procházkové. Do třetí části jsme přeskupili sestavu, ovšem hned v úvodu jsme inkasovali sedmou branku. Snížit jsme mohli z následné přesilové hry, ovšem jediný střelecký pokus směřující na branku byl málo. Na začátku 52. minuty přišla na řadu druhá početní výhoda, kterou tentokrát hned po 10 vteřinách po přihrávce Noskové rázně uťala kapitánka Preiningerová. Jenže soupeřky si nachystaly rychlou dvoubrankovou odpověď. Bláznivý zápas ale pokračoval dále, neboť po nahození od Ptáčníkové vstřelila z předbrankového prostoru pátou doberskou branku Adéla Procházková. Chvíli poté soupeřky vstřelily desátou brankou a poslední slovo měl náš tým, když po hezké akci Péti Netíkové dostala míček do branky Klára Harapátová. Soupeřky byly lepším týmem a po zásluze zvítězily. Našim děvčatům sice nelze upřít snahu, ovšem to je málo – předvedený výkon v tomto utkání byl nejhorším v sezóně.

Branky: 00:59 Tomaščinová (Ptáčníková), 13:24 Netíková P., 34:12 Preiningerová (Procházková), 51:20 Preiningerová (Nosková), 54:25 Procházková (Ptáčníková), 57:40 Harapátová (Netíková P.)

Sestava: Svobodová T. – Nosková, Bardonová, Hanušová, Ptáčníková, Panenková Mi., Barillová – Procházková, Preiningerová, Harapátová, Tomaščinová, Netíková P., Prázová, Fingerová, Netíková M., Rozinková

FBC Dobré – SK Jihlava 1:10 (1:0, 0:4, 0:6)
V nedělním dopoledni ženy přivítaly jihlavský sportovní klub, který v dosavadním průběhu soutěže podává kvalitní výkony. Naše děvčata chtěla zapomenout na sobotní nevydařený zápas a od úvodního hvizdu byl k vidění poměrně svižný florbal s řadou šancí na obou stranách. O úvodní branku se postarala na konci 7. minuty Marťa Netíková, která využila dobrou práci Tomaščinové za brankou. Soupeřky se nechtěly nechat zahanbit, ovšem doberské akcie dlouho držela nad vodou Terka Svobodová, která i přes zdravotní indispozici podávala v brance heroický výkon. Od druhé třetiny se Jihlava ještě více vrhla do útoku a několikrát zle zatopila před brankou. Našim děvčatům se přestalo dařit směrem dopředu, neboť ztrácely spoustu míčků, díky čemuž si soupeřky vytvářely místy drtivý tlak. Zaslouženého vyrovnání se soupeřky dočkaly na začátku 26. minuty a o minutu později již vedly. Ještě do konce druhé části Jihlava vstřelila další dvě branky, přičemž branka inkasovaná 6 vteřin před koncem třetiny byla dost zbytečná. Ve třetí třetině jsme chtěli navázat na povedenou první část, ovšem hned po 14 vteřinách soupeřky z rychlého brejku utnuly jakékoliv spekulace o dramatizaci utkání. V posledních sedmi minutách utkání vyvrcholil zmar našeho týmu, neboť během tohoto časového úseku jsme inkasovali pět branek, přičemž hned tři byly při hře v naší početní výhodě !!! Závěr zápasu zbytečně kazí dojem z celého utkání, ve kterém byly soupeřky od druhé třetiny lepším celkem.

Branka: 6:52 Netíková M. (Tomaščinová)

Sestava: Svobodová T. – Nosková, Bardonová, Hanušová, Ptáčníková – Procházková, Netíková M., Tomaščinová, Prázová, Netíková P., Fingerová, Harapátová, Preiningerová, Kotková

Víkendový dvojboj s Jihlavou tak skončil dvěma porážkami, které byly naprosto zasloužené. Jediná vydařená třetina během celého hracího víkendu je málo na to, aby tým v nabité konkurenci mohl pomýšlet byť na minimální bodový zisk. Pokud nebudeme dodržovat stanovenou taktiku a nebudeme pracovat na 100%, nelze pomýšlet na lepší výkony, než jsou ty stávající.