Víkend č. 5 16-17

O víkendu 19.-20. listopadu 2016 byla zakončena úvodní polovina základní části 1. ligy žen, kterou doberský tým ukončil domácími zápasy proti Vysokému Mýtu a Hranicím. Cílem bylo předvést kvalitní hru a pokusit se navýšit doposud nulové konto v kolonce bodový zisk.

FBC Dobré – FTC Vysoké Mýto 2:4 (0:0, 2:2, 0:2)
Sobotním soupeřem našich děvčat byl tým z Vysokého Mýta, který před sezónou již tradičně posiloval, čemuž odpovídalo současné postavení na špičce tabulky. Do zápasu jsme tak vstoupili s defenzivnější taktikou, což se ukázalo jako dobrý tah. Soupeřky sice mnohem častěji držely míček na svých holích, ovšem ze své převahy díky dobré hře celého doberského týmu dlouho nemohly vytěžit brankový úspěch. To se jim podařilo až na začátku druhé třetiny, kdy poměrně šťastně využily přesilovou hru. O čtyři minuty později se vysokomýtské hráčky dostaly do dvoubrankového vedení a zdálo se, že utkání nabírá očekávaný směr. Jenže naše děvčata se nevzdala a ještě do konce druhé části dokázala srovnat, když se dvakrát prosadila Adéla Procházková. Ta se poprvé prosadila v polovině 33. minuty po přihrávce od Marti Netíkové a podruhé po hezké individuální akci, do které se dostala díky asistenci Péti Netíkové. Ve třetí části měly více ze hry soupeřky, které byly jistější na míčku a na začátku 44. minuty vsítily vítěznou branku. Naše děvčata se nevzdávala, bojovala, ovšem v polovině 51. minuty inkasovala čtvrtou branku, která definitivně rozhodla o vítězství favoritek, které ale o svoji výhru musely tvrdě bojovat až do konce.

Branky: 32:37 Procházková (Netíková M.), 38:24 Procházková (Netíková P.)

Sestava: Svobodová T. – Nosková Z., Bardonová H., Ptáčníková V., Prázová O. – Procházková A., Preiningerová M., Harapátová K., Blažková P., Netíková P., Fingerová B., Kotková A., Netíková M., Rozinková M.

FBC Dobré – FBC Hranice 12:2 (3:0, 4:2, 5:0)
Do nedělního zápasu jsme vstupovali s odhodláním navázat na povedený sobotní výkon a přiblížit se prvním prvoligovým bodům. Od úvodního hvizdu byla na našich hráčkách patrná snaha o aktivní pojetí, díky kterému se dostávaly do šancí, které ale zůstaly po hříchu nevyužity. Úvodní branka tak přišla na řadu až na konci 4. minuty, kdy se pohotově v předbrankovém prostoru za přispění Péti Netíkové zorientovala Pája Blažková. Takřka o minutu později bylo ještě veseleji, neboť to si Klára Harapátová sama vybojovala míček a pohotově zakončila. Ta samá hráčka se poté prosadila ještě v polovině 11. minuty, kdy využila souhru s Marťou Netíkovou. Poté chvíli zazlobily soupeřky, ovšem uklidňující čtvrtou branku přidala po asistenci Procházkové Pája Blažková. Lehká komplikace přišla na řadu na začátku 32. minuty, kdy se brankově prosadily soupeřky. Odpověď našich děvčat ale netrvala dlouho a pátou doberskou branku vstřelila Monča Preiningerová. Na ni navázala hezkou brankou Marťa Netíková, kterou po výborném úniku uvolnila Nosková. O sedmou branku se postarala Pája Blažková, kterou hezkým pasem našla před brankou Marťa Netíková. Ještě do konce druhé části soupeřky dokázaly snížit, ovšem poté přišly na řadu velké chvíle Adély Procházkové, která během 11 minut ve třetí části dokázala vstřelit čtyři branky, které byly opravdu výstavní. Slovo na závěr si vzala Péťa Netíková, která ustála nedovolený zákrok soupeřek a po velkém sólu uzavřela střelecký účet dnešního zápasu.

Branky: 3:41 Blažková (Netíková P.), 4:52 Harapátová, 10:42 Harapátová (Netíková M.), 24:38 Blažková (Procházková), 34:16 Preiningerová, 34:59 Netíková M. (Nosková), 36:08 Blažková (Netíková M.), 43:10 Procházková (Harapátová), 45:31 Procházková (Netíková P.), 52:53 Procházková (Ptáčníková), 54:23 Procházková (Netíková M.), 57:22 Netíková P.

Sestava: Svobodová T. – Nosková Z., Bardonová H., Ptáčníková V., Hanušová M. – Procházková A., Netíková P., Harapátová K., Blažková P., Netíková M., Fingerová B., Prázová O., Preiningerová M.

O tomto víkendu naše hráčky předvedly, že florbal hrát umí. Jejich výkony v obou zápasech byly velmi dobré, plné nasazení a zodpovědného přístupu. Každá hráčka na hřišti nechala maximum, za což byl celý tým po zásluze odměněn premiérovými prvoligovými body. Všem hráčkám děkujeme za předvedený výkon a pořadatelům za výborně odvedenou práci.