Víkend č. 8 16-17

Základní část ve florbalové 1. lize žen se pomalu blíží do svého konce, o čemž svědčí i to, že o víkendu 4.-5.2. 2017 na naše hráčky čekal poslední hrací víkend na domácím hřišti v Rokytnici v Orlických horách. Soupeřkami nám byly dobře známé celky z Hradce Králové a Jaroměře.

FBC Dobré – IBK Hradec Králové 1:4 (1:2, 0:2, 0:0)
V sobotním podvečeru jsme nastoupili proti celku z krajského města, který dorazil bez dvou elitních útočnic. I tak ale na náš tým čekal náročný zápas, ve kterém jsme mohli pouze překvapit. Úvod utkání patřil soupeřkám, které kontrolovaly hru a neustále se tlačily do zakončení. Náš tým pozorně bránil a v polovině 9. minuty udeřil, když Prázová natáhla ke střele a odražený míček si našla kapitánka Preiningerová, která pohotově skórovala. Vstřelená branka nic nezměnila na vývoji hry, oba celky se snažily a ve hře dominovaly pozorné obrany v čele s výborně chytajícími brankářkami. Favorizovaný Hradec se prosadil v polovině 18. minuty po nešťastném odrazu míčku po mantinelu a zkázu dokonal 20 vteřin před koncem úvodní části druhou branku. Na to soupeřky navázaly ve druhé části rychlou třetí brankou. Hra v této třetině nebyla tak plynulá, soupeř hrál to, co potřeboval a snaha doberských hráček ztroskotávala na nepřesném zakončení. Bohužel o nadějný stav jsme přišli opět v závěru třetiny, kdy jsme inkasovali 33 vteřin před koncem druhé části. V závěrečném dějství se opět zvednul výkon obou týmů, hra dostala spád a ke vstřelení branky měl blíže náš tým, ovšem svoje šance nevyužil, byť nějaký ten gól navíc by si zasloužil.

Branka: 8:24 Preiningerová (Prázová)

FBC Dobré – TJ Sokol Jaroměř 8:2 (1:0, 4:1, 3:1)
V nedělním dopoledni jsme nastoupili proti celku z Jaroměře a v tomto utkání jsme mohli pomýšlet na bodový zisk, což se potvrdilo. Úvod byl z naší strany velmi vlažný, soupeřky se snadno dostávaly do zakončení a vyráběli jsme velké množství chyb. Naštěstí cca po 6 minutách se nám podařilo uklidnit hru a začali jsme ohrožovat jaroměřskou svatyni. Na konci 13. minuty jsme za svoji aktivitu byli odměněni úvodní brankou, když Ulbrichová vyvezla míček, ten předala Adéle Procházkové, která krásnou střelou vymetla šibenici. Druhá třetina přinesla z počátku klidnější hru na obou stranách a na konci 28. minuty i vyrovnání z předbrankového prostoru. O necelé tři minuty později jsme si ale vzali vedení zpět, když Fingerová zatáhla míček po pravé straně a krásnou přihrávkou našla Marťu Netíkovou, které s přehledem dostala míček do odkryté branky. O minutu později ke střele natáhla M. Netíková, její pokus zblokovaly hostující hráčky pouze k Adéle Procházkové, která dostala míček pohotově na místo určení. Uklidňující čtvrtou branku vstřelila v polovině 36. minuty i s přispěním hostující brankářky Marťa Netíková a ještě do konce druhé části navýšila naše vedení po rychlé souhře s Bardonovou Zuzka Nosková. Třetí třetinu jsme opět začali v útlumu, nedařila se nám rozehrávka, zbytečně jsme si kompikovali herní situace a několikrát musela zasahovat výtečná Terka Svobodová. Naštěstí se nám ale na začátku 45. minuty podařil rychlý brejk, když unikající Péťa Netíková našla nekrytou Báru Fingerovou, která rychlou střelou nedala brankářce šanci. Chvíli poté jsme ale opět zaváhali před naší brankou, čehož soupeřky dokázaly využít ke snížení. Jenže o minutu později bylo zase veseleji, když Bardonová našla dlouhým lobem nabíhající Adélu Procházkovou, která s přehledem završila svůj hattrick. Ten ještě vyšperkovala o devět minut později, když v dobré střelecké pozici nesobecky nahrála Barče Fingerové, která za přihrávku uctivě poděkovala vstřelenou brankou. Celý tým si tak po zásluze mohl vychutnat druhé prvoligové vítězství.

Branky: 12:56 Procházková (Ulbrichová), 30:22 Netíková M. (Fingerová), 31:21 Procházková (Netíková M.), 35:29 Netíková M., 36:53 Nosková (Bardonová), 44:17 Fingerová (Netíková P.), 45:57 Procházková (Bardonová), 54:41 Fingerová (Procházková)

Sestava z víkendu: Svobodová T. – Nosková Z., Bardonová H., Ulbrichová M., Ptáčníková V., Hanušová M. – Harapátová K., Netíková M., Procházková A., Prázová O., Netíková P., Preiningerová M., Fingerová B., Rozinková M.