Víkend č. 8 17-18

Dorostenci
V pátek 17.11. 2017 vyrazili dorostenci na svůj čtvrtý ligový turnaj, který se tentokrát odehrál ve Skutči. S sebou si přivezli nejen nové dresy, ale i týmového maskota, který je dovedl k 6 bodům. V úvodním zápase proti přeloučským orlům se kluci rozehřívali pomalu a takřka polovinu zápasu bylo střetnutí výsledkově vyrovnané. S blížícím se koncem utkání ale začali doberští hráči dominovat a s přehledem dokráčeli k vítězství. Ve druhém utkání proti lanškrounským drakům byli dorostenci od samého úvodu pány na hřišti a v cestě za vítězstvím je nezastavilo ani 14 obdržených trestných minut. Ba naopak, při hře v oslabení dokázali vstřelit hned polovinu branek a došli tak k pohodlnému vítězství.

FBC Dobré - Orel Přelouč 13:6
Branky: 03:09 Kulhánek (Ševc), 03:49 Rašek (Zykl), 11:45 Kulhánek (Poláček), 12:49 Šlitr (Barilla), 15:34 Janský (Kulhánek), 18:01 Rašek (Zykl), 18:51 Čtvrtečka (Šlitr), 30:30 Dirlam (Janský), 39:22 Čtvrtečka, 40:57 Nosek (Čtvrtečka), 41:50 Nosek (Čtvrtečka), 43:10 Janský (Dirlam), 44:54 Kulhánek

FBC TJ Draci Lanškroun - FBC Dobré 1:10
Branky: 10:08 Janský (Dirlam), 20:04 Kulhánek (Zykl), 21:38 Zykl (Kulhánek), 31:24 Janský, 33:25 Čtvrtečka (Nosek), 35:02 Janský (Šlitr), 38:47 Poláček (Rašek), 42:01 Ševc (Janský), 43:41 Čtvrtečka (Šlitr), 44:44 Šlitr (Rašek)

Muži
V pátek 17.11. 2017 odpoledne vyrazili muži do Předměřic nad Labem, kde čtvrtým turnajem zakončili úvodní polovinu soutěže. V úvodním utkání se doberští hroši střetli s Barbary, kterým poněkud smolně podlehli o jednu branku. Naopak ve druhém utkání se k týmu přiklonilo štěstí, když dvěma brankami v poslední minutě otočil vývoj utkání proti Mušketýrům na svoji stranu. V posledním utkání proti lídrovi z Nové Paky muži předvedli velmi dobrý výkon a zvítězili 4:0. Po polovině soutěže tak mužům patří krásné 5. místo v tabulce.

Barbaři Hradec Králové - FBC Hroši Dobré 2:1 (1:1)
Branka: 6. Reichrt

FBC Hroši Dobré - Mušketýři 2:1 (0:1)
Branky: 20. Mádr (Spanilý), 20. D. Šmída (A. Šmída)

FBC Hroši Dobré - Sokol Nová Paka 4:0 (3:0)
Branky: 4. A. Šmída (Pecen), 7. A. Šmída (Reichrt), 10. A. Šmída (D. Šmída), 16. Hovorka (Pecen)

Ženy
Ženy se v neděli 19.11. 2017 představily ve Skutči, kde odehrály poslední letošní turnaj. V prvním utkání proti lídrovi ze Rtyně v Podkrkonoší ženy nastoupily v 9 hráčkách do pole a statečně se praly o bodový zisk. K němu bylo blízko 10 minut před koncem, když Péťa Netíková navýšila doberské vedení na 4:1. Ovšem závěr zápasu našim hráčkám hrubě nevyšel a díky vlastním chybám nabídly soupeřkám obrat takřka na zlatém podnose, čímž jejich protivnice nepohrdly. O vítězství Rtyně rozhodlo trestné střílení v čase 43:33. Druhý zápas byly naše ženy nuceny odehrát v 7 hráčkách do pole, když z turnaje musela odjet Marťa Netíková a její sestra Péťa do utkání nezasáhla kvůli zranění z předchozího střetnutí. Úvod našemu celku vyšel dokonale a po 7 minutách vedl 3:0. Jenže postupem času začaly hráčkám docházet síly, čehož jejich soupeřky dokázaly využít. I přesto ale mohly ženy navýšit své vedení a to zejména na začátku třetí části, ovšem ani jedna šance nebyla využita. Sedm statečných tak odolávalo takřka až do samého konce, ovšem vítězství se jim nakonec nepodařilo uhájit, když soupeřky vyrovnaly 32 vteřin před koncem.

FBC Dobré - Orel Rtyně v Podkrkonoší 4:5 (1:1, 2:0, 1:4)
Branky: 6:32 Netíková P., 19:10 Kubcová (Hanušová), 28:30 Rozinková, 34:16 Netíková P. (Kubcová)

SK Spartak Slatiňany - FBC Dobré 3:3 (1:3, 1:0, 1:0)
Branky: 2:55 Prázová (Kubcová), 4:38 Kubcová (Fingerová), 6:55 Prázová (Fingerová)