Víkend č. 9 16-17

O víkendu 18.-19.2. 2017 byl na programu předposlední hrací víkend základní části 1. ligy žen, v rámci kterého tým vyrazil na výjezd na Vysočinu, kde se v sobotu v Dolní Cerekvi střetnul s týmem FBŠ Jihlava a v neděli nastoupil v Jihlavě proti aktuálnímu lídrovi soutěže, místnímu SK.

FBŠ Jihlava – FBC Dobré 9:8 (4:0, 0:3, 5:5)
V sobotním podvečerním utkání jsme chtěli navázat na poslední zlepšené výkony, což se nám ale v 1. třetině vůbec nepodařilo. Soupeřky se ani nemusely moc snažit a hned po 2 minutách poměrně snadno vedly. Naše hráčky se dlouho nemohly dostat do tempa, zato domácí tým byl při chuti a do konce první části přidal další tři branky. O přestávce došlo ke zvýšení hlasu a na hřiště nastoupil v doberských barvách zcela jiný tým, který byl mnohem aktivnější a zodpovědnější, než v předchozí části. Nejprve jsme poměrně s přehledem přečkali oslabení při vyloučení Verči Ptáčníkové a následně jsme za svoji aktivitu byli odměněni na konci 27. minuty, když se po souhře s Hanušovou prosadila Bára Fingerová. Vstřelená branka povzbudila náš tým, který vycítil šanci, ovšem ani soupeřky nechtěly nechat nic zadarmo a z každé příležitosti ohrožovaly naši branku. Na začátku 35. minuty vystřelila Marťa Netíková, její pokus vyrazila brankářka před sebe, kde číhala Adéla Procházková, která dopravila míček do sítě. Na rozdíl jediné branky ještě do konce druhé části po asistenci Fingerové snížila Zuzka Nosková. Třetí třetina tak měla být zcela otevřenou záležitostí. O vyrovnání se mohla postarat hned z první akce Olča Prázová, ovšem k úspěšné dorážce jí chyběl půlkrok. A tak si vzaly slovo opět domácí hráčky, které během čtyř minut dokázaly vstřelit čtyři branky, díky kterým si necelých 15 minut před koncem vybudovaly pětibrankový náskok. Velkou stíhací jízdu odstartovala v polovině 47. minuty Zuzka Nosková, která těžila z přihrávky aktivně hrající Hanušové. O chvíli později se díky své aktivní hře prosadilo útočné duo Harapátová-Procházková a druhá jmenovaná vykřesala jiskřičku naděje pro náš tým. Tu ještě více rozdmýchala v polovině 52. minuty kapitánka Preiningerová, která využila souhry s M. Netíkovou. Za dalších 13 vteřin jsme se už dostali na dostřel, neboť Hedvika Bardonová využila clonění svých spoluhráček a její střela z poloviny hřiště skončila v síti. V čase 52:56 bylo dokonce srovnáno, když se Adéla Procházková dostala ke střele, která propadla domácí brankářce pod rukou. Začínalo se tak od znova, přičemž oba týmy toužily po všech třech bodech. Když už to vypadalo, že zápas půjde do prodloužení, které by dle vývoje bylo zasloužené, dostaly domácí hráčky příležitost rozehrát volný úder. K němu se postavila domácí hráčka, která vyslala nechytatelnou střelu a 29 vteřin před koncem rozhodla o velmi šťastném vítězství svého týmu.

Branky: 26:53 Barbora Fingerová (Markéta Hanušová), 34:03 Adéla Procházková (Martina Netíková), 38:13 Zuzana Nosková (Barbora Fingerová), 46:29 Zuzana Nosková (Markéta Hanušová), 47:20 Adéla Procházková (Klára Harapátová), 51:45 Monika Preiningerová (Martina Netíková), 51:58 Hedvika Bardonová, 52:56 Adéla Procházková

SK Jihlava – FBC Dobré 12:2 (3:1, 8:1, 1:0)
Do nedělního utkání jsme nastupovali s vědomím, že proti lídrovi soutěže musíme podat výkon na hranici svých možností, abychom vůbec mohli pomýšlet na nějaký přijatelný výsledek. Od úvodního hvizdu převzaly otěže pevně do svých rukou domácí hráčky, které se hnaly na zteč naší branky. Naše děvčata se statečně prala o každý míček, a když už se soupeřky dostaly ke střele, zasáhla spolehlivá Terka Svobodová. Na začátku 9. minuty byla vyloučena Olča Prázová, v oslabení jsme se dlouho drželi, ale nakonec přeci jen kapitulovali. Inkasovaná branka jakoby přinesla polevení v naší koncentraci, čehož soupeřky dokázaly dvakrát využít. Do konce třetiny se nám podařilo snížit, když svoje střelecké umění po pasu od Marti Netíkové předvedla Barča Fingerová, která vymetla pavučiny z levého horního rohu domácí branky. Ve druhé části jsme chtěli pokračovat v zodpovědném výkonu, ovšem hned z kraje jsme inkasovali zbytečnou čtvrtou branku. Na to ještě dokázala zareagovat Klára Harapátová, která po vysunutí od Ptáčníkové proměnila samostatný únik. Jenže o minutu později si domácí hráčky vzaly zpět své tříbrankové vedení, které postupně navyšovaly. V tento moment se naše hra rozpadla jako domeček z karet, neboť domácí tým si s námi dělal, co chtěl a po hezkých kombinacích zakončených do zcela odkryté branky navýšil své skóre do hrozivých výšin. Do poslední části jsme tak vstupovali s jasným cílem zastavit domácí uragán, čemuž jsme podřídili i týmovou taktiku. O tom, že se nám to alespoň trochu podařilo, svědčí i to, že jsme v této části inkasovali pouze jedinkrát, když se domácí hráčky prosadily při přesilové hře, když na trestné lavici seděla Adéla Procházková.

Branky: 18:50 Barbora Fingerová (Martina Netíková), 23:42 Klára Harapátová (Veronika Ptáčníková)

Sestava z víkendu: Svobodová T. – Nosková Z., Bardonová H., Ulbrichová M., Ptáčníková V. – Harapátová K., Netíková M., Procházková A., Prázová O., Netíková P., Preiningerová M., Fingerová B., Hanušová M.

Z víkendových zápasů na Vysočině se tak děvčata vrátila bez bodového zisku, byť v sobotním utkání by si za svoje dvojí zmrtvýchvstání nějaký ten bodík zasloužila. V neděli už jsme narazili na opravdovou kvalitu, která byla v podání jihlavských hráček na vysoké úrovni a domácí SK tak prokázalo, proč je po zásluze na špici tabulky. Svoji premiérovou sezónu ženy zakončí o víkendu 4.-5.3. 2017, když v sobotu od 18 h. nastoupí ve Vysokém Mýtě a v neděli zakončí sezónu v Hranicích (10 h.).